Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

edi75 22:04, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2153
Anetka wpisałam u Justyny wpis do Ciebie...o pisardii
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Angelika95 23:37, 03 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
Przeglądam Twój wątek, ale niestety nie sposób wszystko przeczytać w związku z tym mam pytanie: jakie tu stosowałaś odległości między miskantami i jakie między hortensjami?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Wiaan 10:32, 04 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
olciamanolcia napisał(a)
Różanka przepiękna Tak patrzę, że wysoka jest ta szałwia.. ale za to piękna


Na tej fotce jest jej pierwszy sezon.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:47, 04 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
W temacie okien cieszę się, że macie podobne podejście, ja poczekam jak będzie ciepło wtedy będę działać jak nakręcona, tak myślę

Teraz dodatkowo dopadło mnie przeziębienie, właśnie prace w zimnie tak mnie załatwiły, ach ten nasz klimat...
U mnie jeszcze hortensje nie są cięte, raptem kilka sztuk ciachnęłam przy okazji. Najważniejsze, że różanka gotowa i podjazd czysty
Trochę prac czeka, ale w tym roku działam małymi krokami, bez spiny, mało mam czasu, ale wolne chwile z przyjemnością spędzę w ogrodzie. Jakoś tak inaczej działam niż zwykle, czy to już SKS czy nie wiem co U Was też widzę, że działacie podobnie więc może to pogoda sprawia
Do zrobienia wertykulacja po świętach, tuje do podcięcia i wyczyszczenia, hortki do cięcia, rozplenice też i do podzielenia, ale na szczęcie nie te giganty tylko hameln gold.
Jeszcze mycie kostki na tarasie i najgrubsza robota - powiększenie tarasu, czekam na wycenę.
Część zrobimy sami, a grubszą robotę ekipa. No jeszcze o chwastach zapomniałam i cięciu katalp Potem już tylko leżenie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:53, 04 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
edi75 napisał(a)
Anetka wpisałam u Justyny wpis do Ciebie...o pisardii


Tak widziałam u mnie był plan na nie, ale ostatecznie wybrałam graby. Pisardii bardzo mi się podobają, ale tam gdzie miały być zmieniła mi się wizja głównie z powodu niezbyt szerokiej rabaty. Ona mnie kusi jako jeden egzemplarz i miejsce mam ale to się rozjaśni jak zrobimy taras z tyłu domu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 11:04, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Wiaan napisał(a)
[...] Potem już tylko leżenie

Taa, jasne . Przecież po to mamy ogród, by w nim ryć, a nie leżeć . U mnie leżeniem w ogrodzie zajmują się tylko goście . A jak z nimi siedzę, to mnie nosi . A oni się głupio pytają, dlaczego nie mogę usiedzieć .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 11:16, 04 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Angelika95 napisał(a)
Przeglądam Twój wątek, ale niestety nie sposób wszystko przeczytać w związku z tym mam pytanie: jakie tu stosowałaś odległości między miskantami i jakie między hortensjami?


Wątek się faktycznie rozrósł Ostatecznie pissardi się tutaj nie znalazły, posadziłam graby.
Plan był taki:



Gdzieś pisałam o tych odległościach, poszukam, rabata tak wyglądała w ubiegłym roku z rożnych stron, graby to ledwie widoczne latem wśrod hortek Teraz doszły jescze rozchodniki.




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:20, 04 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Judith napisał(a)

Taa, jasne . Przecież po to mamy ogród, by w nim ryć, a nie leżeć . U mnie leżeniem w ogrodzie zajmują się tylko goście . A jak z nimi siedzę, to mnie nosi . A oni się głupio pytają, dlaczego nie mogę usiedzieć .


Tak to żarcik ale może kiedyś tak będzie na szczęście lubię tyrać w ogrodzie oczywiście bo mam koleżanki, które do każdej pracy wynajmują kogoś
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Angelika95 11:48, 04 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
Wiaan napisał(a)


Wątek się faktycznie rozrósł Ostatecznie pissardi się tutaj nie znalazły, posadziłam graby.
Plan był taki:



Gdzieś pisałam o tych odległościach, poszukam, rabata tak wyglądała w ubiegłym roku z rożnych stron, graby to ledwie widoczne latem wśrod hortek Teraz doszły jescze rozchodniki.






Jak dluga jest ta rabata? Nie widzę na zdjęciach ML. Zrezygnowałaś z nich? Wygląda pięknie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 12:08, 04 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
No i czekam na te odległości
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies