Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 08:55, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
LIDKA napisał(a)
Wiem ja bym chyba hortki poradziła na zmianę z miscantami Tylko ten na foto jest taki efektowny . Czy on nie przyćmi hortensji? Mirella ma taka rabata trawy z hortkami.
Z bylinami nie mam doświadczenia to nie podpowiem.

Plany rysujesz zajefajne. Możesz robić projekty ogrodów. Jak Makadamia.


Lidka dziękuję, szkoda, ze od początku nie był ze mnie taki rysownik przypominam sobie jak posiali nam trawę a ja latałam z wężem podlewając, bo nie było jeszcze nawadniania i ziemia mi się przyklejała i tak w kółko to martwiłam się jak ja podołam, a teraz to uwielbiam

Z tyłu domu mam rabatę z hortkami limelight, ale tam będą trawy morning light tak jak u Mirelli. Tutaj te miskanty są naprawdę urocze i też mam obawy czy nie zasłonią hortek. Zależy mi na spokojnej kolorystyce bo różanka po lewej może być mniej spokojna Jako opaska przydałoby się coś zimozielonego aby nie było smutno wiosną.
Rabatę mogę jeszcze spokojnie poszerzyć, może jakieś azalie, rosną u mnie fajnie, albo te moje wrzośce białe, są także ładne. Ciągłe dylematy, ale pewnie mnie rozumiesz
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 10:39, 12 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Wiaan napisał(a)


Lidka dziękuję, szkoda, ze od początku nie był ze mnie taki rysownik przypominam sobie jak posiali nam trawę a ja latałam z wężem podlewając, bo nie było jeszcze nawadniania i ziemia mi się przyklejała i tak w kółko to martwiłam się jak ja podołam, a teraz to uwielbiam

Z tyłu domu mam rabatę z hortkami limelight, ale tam będą trawy morning light tak jak u Mirelli. Tutaj te miskanty są naprawdę urocze i też mam obawy czy nie zasłonią hortek. Zależy mi na spokojnej kolorystyce bo różanka po lewej może być mniej spokojna Jako opaska przydałoby się coś zimozielonego aby nie było smutno wiosną.
Rabatę mogę jeszcze spokojnie poszerzyć, może jakieś azalie, rosną u mnie fajnie, albo te moje wrzośce białe, są także ładne. Ciągłe dylematy, ale pewnie mnie rozumiesz


oj rozumiem rozumiem te dylematy

A te moje budleje to tez dylemat no ale wywalić szkoda bo jakby 1 to ok ale 6? a poza tym latem pełno przy nich motyli. najwyżej kiedyś je powywalam.

Co do Twoich miskantów i hortek - myślę że jak zachowasz jakieś w miarę odległości to będzie pięknie,
Chętnie latem popatrzę jak Ci się ta rabata porozrasta.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 10:55, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Lidka, Mirelka ostatnio przy okazji rozmawiania o wrzosach podsunęła mi wątek Lawendowy zawrót głowy i przepadłam, to jest właśnie to co u mnie pasuje. Podobają mi się rabaty w trawniku, zajrzyj sobie, można w moim małym ogrodzie przemycić chciejstwa właśnie w taki sposób

Będę działać bez pośpiechu, tak aby każda rabata była przemyślana, przecież się nie mam gdzie spieszyć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 11:33, 12 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mi się bardzoooooooo Twoja koncepcja podoba. Nie przychodzi mi nic do głowy, co by Ci podpowiedzieć do zmiany. Widać, że masz wszystko dobrze przemyślane

Wiedziała, że ogród Joli Ci się spodoba

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
LIDKA 11:40, 12 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Wiaan napisał(a)
Lidka, Mirelka ostatnio przy okazji rozmawiania o wrzosach podsunęła mi wątek Lawendowy zawrót głowy i przepadłam, to jest właśnie to co u mnie pasuje. Podobają mi się rabaty w trawniku, zajrzyj sobie, można w moim małym ogrodzie przemycić chciejstwa właśnie w taki sposób

Będę działać bez pośpiechu, tak aby każda rabata była przemyślana, przecież się nie mam gdzie spieszyć


Jakoś tam jeszcze nie dotarłam chyba. wieczorem oblukam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 11:46, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Dziewczyny dziękuję, ze zaglądacie i podobają się Wam moje pomysły, to od Was się uczę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:52, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Tak z daleka wyglądałoby to miejsce latem z dosadzonymi trawami, podoba mi się nawet bez anabelek tylko coś w nogi aby wiosną było ładnie:







____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 13:08, 12 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ale masz fajne okno - to kuchenne?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 13:15, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
MiluniaB napisał(a)
Ale masz fajne okno - to kuchenne?


Tak to jest kuchenne, narożne okno
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:40, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Ułożyłam sobie w głowie kolory i piętra róż, na papierze trochę mocne odcienie, ale w rzeczywistości te pastele chcę aby były delikatne. Czy taki układ pasuje do siebie?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies