Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:33, 10 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Helen to George Henry Kern szczepiona na niskim pniu. W dodatku kupowałam w necie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 13:16, 11 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Napiszę wieczorem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 17:41, 11 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Zrobiłam sobie rysunek z rzeczywistymi wymiarami długiej rabaty, gdzie przesadziliśmy katalpy. Tak wygląda w realu:



a tak jak niżej plany i tam gdzie znaki zapytania nie wiem co posadzić myślałam o hortensjach anabelle i moich miskantach na mijankę, tak zielono biało, spokojnie i elegancko




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 17:59, 11 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Nie chciałam Ci mieszać w głowie, bo taka byłaś za tymi wrzosami, ale dobrą podjęłaś decyzję. Miałam wrzosowisko i też zlikwidowałam. Wrzosy tylko jesienią w donicach

O czym myślisz, żeby dosadzić - byliny czy zimozielone?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 18:25, 11 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Bardzo ładna ta Twoja magnolia. Super się zapączkowała
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 21:18, 11 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
MiluniaB napisał(a)
Nie chciałam Ci mieszać w głowie, bo taka byłaś za tymi wrzosami, ale dobrą podjęłaś decyzję. Miałam wrzosowisko i też zlikwidowałam. Wrzosy tylko jesienią w donicach

O czym myślisz, żeby dosadzić - byliny czy zimozielone?


Jeśli masz na myśli te symetryczne miejsca po obu stronach placyku to zastanawiam się nad takim zestawieniem: 3 szt. hortensji anabelle strong i pomiędzy nimi miskant kleine silberspinne i do tego kule. To czerwone to wystająca red baron nad kulami, już rośnie i wygląda super.



albo katalpy w kostkach z bukszpanu lub cisa, w środku pomiędzy drzewami miskanty i w dole dużo kulek z hakonkami lub takie bloczki z równo ciętego cisa czy bukszpanu. Może masz jakiś pomysł
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:19, 11 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Agatorek napisał(a)
Bardzo ładna ta Twoja magnolia. Super się zapączkowała


Trochę nią wywijało na wietrze i bałam się ale oby nie zapeszyć jest git
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 22:56, 11 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wiaan napisał(a)
Dodadźcie proszę czy miskanty kleine silberspinne posadzic jako drugie piętro przed tujami, czy może na mijankę np. z hortensją anabelle bo ona najwcześniej ma kwiaty. Do tego w nogach coś zielonego na obwódkę. Czy 2.20 m wystarczy? Tak one wyglądają w pelnej krasie






2,2 to szer rabaty tak. Można na mijankę. Moim zdaniem aby trawy posadzić taka jak nafocie musisz zachować odstęp od Tui co najmniej metr. Dlaczego tuja musi mieć światło aby nie brazowiala ponieważ zacznie Łysiec.
Wg mnie posadz szpaler traw lub hortensji. Ja bym wybrała trawy a u stóp posadziła bym coś mniejszego też musi być spory odstęp gdyż trawy się rozrastają i zabierają miejsce. Perowska by ładnie wyglądała, gaura. Co kolwiek z kontrastem kolorystycznym.

Witam bardzo się cieszę, że róża nabrała ochotydo rozrostu. Czekamy na efekt.
Ja kupuje w szkółce u Hyżego, lub RosaCwik. Floribunda też ma ładne róże.
Mój sąsiad ma szkółkę u ściąga róże od Hyżego więc mam blisko. Jednak kilka razy kupowałam w RozaCwik.
Czym się kieruje, przede wszystkim zdrowotnością to na pierwszym miejscu,później kolor i zapach czy róża ma pełny kwiat jak się zachowuje na i po deszczu.

Może je róże nawiozlam w piątek nawozem granulowanym do róż florowit. W zeszłym roku nawozilam w połowie marca więc prawie miesiąc opóźnienia to przez pogodę.
Pryskać będe miedzianem w przyszłym tygodniu nie zdążyłam dzisiaj. Oprysk zabezpiecza róże przed chorobami grzybowymi.

Podlewam też. Gnojówką ze skórek banana już raz nawiozlam 2 tygodnie temu po przycięciu.
Podaje przykład 2 skórki banana wrzucam do litrowego słoika i po tygodniu rozcienczam z 5 litrami wody. Banany mają dużo potasu a róża potas uwielbia.
Możesz podlać swoją róże.

To tyle. Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 08:37, 12 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7111
Wiaan ja bym chyba hortki poradziła na zmianę z miscantami Tylko ten na foto jest taki efektowny . Czy on nie przyćmi hortensji? Mirella ma taka rabata trawy z hortkami.
Z bylinami nie mam doświadczenia to nie podpowiem.

Plany rysujesz zajefajne. Możesz robić projekty ogrodów. Jak Makadamia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 08:43, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Elu dziękuję za cenne wskazówki. Skórki z banana wykorzystam, proste a ile dobrego

Trawy dlatego właśnie wykopaliśmy bo były zbyt blisko tujek i drzew, przy okazji podzielone i będą ponad metr od tui.

Pochwalę się różanką jak będzie gotowa
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies