Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 13:11, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Myślałam, że widziałaś aby kosodrzewiny dać przy wrzosach zakręciłam się. Właśnie zależy mi na innej zieleni aniżeli tuja, bo jak zetnę trawy to byłoby tak samo. Teraz to w ogóle jest smutny widok. Gdyby tak pomiędzy dać właśnie kosodrzewiny i przesadzić te białe wrzośce ( bo ich nie wyrzucę są niezawodne), dokupię jeszcze jak coś. Byłoby weselej wczesną wiosną, coś w tym stylu, co myślisz:



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:16, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Placyk miałby pergolę z wklejonymi lustrami (oczywiście miejsce ich ułożenia dopiero jak będę wiedziała co ładnie się w nich odbije ) mam takie łopatologiczne zdjęcie, chciałam zobaczyć jak się wpisze w rzeczywiste miejsce

Jeszcze klona tam widzę czerwonego, trawki i oczywiście delikatne podświetlenie.





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anuska2507 13:51, 19 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Wiaan napisał(a)
Myślałam, że widziałaś aby kosodrzewiny dać przy wrzosach zakręciłam się. Właśnie zależy mi na innej zieleni aniżeli tuja, bo jak zetnę trawy to byłoby tak samo. Teraz to w ogóle jest smutny widok. Gdyby tak pomiędzy dać właśnie kosodrzewiny i przesadzić te białe wrzośce ( bo ich nie wyrzucę są niezawodne), dokupię jeszcze jak coś. Byłoby weselej wczesną wiosną, coś w tym stylu, co myślisz:



A może kosodrzewiny przed / pomiędzy miskantami, a przed szmaragdami pociągnąć cały pasek tych białych wrzośców. Albo odwrotnie z mojego skromnego doświadczenia wrzośce wiosną są dobrym akcentem kolorystycznym, a po ścięciu ładną zieloną kulką.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
MiluniaB 14:05, 19 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Aneta - nie wiem Trudno mi coś Tobie doradzić, bo Ty tak profesjonalnie, bardzo przemyślanie do tego podchodzisz, a ja nie jestem za dobra w planowaniu
Szczerze - mi te wrzośce nie pasują. Owszem są piękne, ale ja bym je dała gdzieś na bok, a tu bym się skupiła na zimozielonych, trawach i ładnych bylinach Tylko Ty chcesz, żeby one wiosną zdobiły to miejsce. A jak przekwitną to jak wyglądają - straszą czy zdobią cały sezon?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 14:35, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
anuska2507 napisał(a)

A może kosodrzewiny przed / pomiędzy miskantami, a przed szmaragdami pociągnąć cały pasek tych białych wrzośców. Albo odwrotnie z mojego skromnego doświadczenia wrzośce wiosną są dobrym akcentem kolorystycznym, a po ścięciu ładną zieloną kulką.


Wrzośce nie mogę zostawić przed tujami, bo trawy je zasłonią, poszerzałam rabatę i dlatego tam rosną chwilowo Kombinuję bo teraz tak łyso.

Te kosodrzewiny byłyby ładne przed trawami tak pomiędzy, zanim miskanty będą w pełnej krasie będzie zimozielono i nie nudno.

Wrzośce uwielbiam, wrzosów się pozbyłam. Przeniosę je tam gdzie mam inne.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
MiluniaB napisał(a)
Aneta - nie wiem Trudno mi coś Tobie doradzić, bo Ty tak profesjonalnie, bardzo przemyślanie do tego podchodzisz, a ja nie jestem za dobra w planowaniu
Szczerze - mi te wrzośce nie pasują. Owszem są piękne, ale ja bym je dała gdzieś na bok, a tu bym się skupiła na zimozielonych, trawach i ładnych bylinach Tylko Ty chcesz, żeby one wiosną zdobiły to miejsce. A jak przekwitną to jak wyglądają - straszą czy zdobią cały sezon?


Czy profesjonalnie to nie powiedziałabym, ale dziękuję ) zgodzę się z Tobą, na siłę je pcham przeniosę tam gdzie mam ich dużo na rabacie z tyłu domu, będzie ładnie.

Jakie byliny masz na mysli?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 14:41, 19 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mogą np. być kosaćce syberyjskie - jest dużo ich odmian, wysokości. Po przekwitnięciu liście fajnie wyglądają i zdobią jak trawa

Nie wiem jakie chcesz kolory?

A np. cebulowe w tym miejscu jako akcent wczesno-wiosenny by Ci nie wystarczyły?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 15:49, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Mirelka cebulowych tej jesieni posadzę duuuużo

Co myślisz o placyku, wstawiłam wyżej jak to mniej więcej ma wyglądać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:04, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Zakupiłam cisy na kulki tacus baccata, ładne sadzonki, stożki byłyby z nich po przecięciu całkiem zgrabne

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 19:02, 19 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Placyku z takimi lustrami nigdzie nie widziałam, ale czuję, że będzie pięknie

Ładne te cisy - może jednak na stożki?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies