Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Anda 16:55, 12 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Odcienie wg mnie super, ale możesz powtórzyć jaka duża ta rabata ma być?

Nie będziesz sadzić bylin ani traw pomiędzy różami? To zapobiega chorobom i po prostu ładnie wygląda jak róże mają przerwę w kwitnieniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 17:21, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Anda napisał(a)
Odcienie wg mnie super, ale możesz powtórzyć jaka duża ta rabata ma być?

Nie będziesz sadzić bylin ani traw pomiędzy różami? To zapobiega chorobom i po prostu ładnie wygląda jak róże mają przerwę w kwitnieniu


Będę sadzić trawy seslerię jesienną i bodziszka i nie wiem co jeszcze ta rabata na 4 m długości i 3 szer. Długości nie zmienię ale mogę śmiało poszerzyć. Ci myślisz o tym?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 17:43, 12 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wiaan napisał(a)
Ułożyłam sobie w głowie kolory i piętra róż, na papierze trochę mocne odcienie, ale w rzeczywistości te pastele chcę aby były delikatne. Czy taki układ pasuje do siebie?





Wstawię nowalis u mnie bardzo ładna róża.
Zamiast bukszpanu dzisiaj widziałam ładne krzaczki zobacz u mnie na wątku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 17:52, 12 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Wiaan napisał(a)


Będę sadzić trawy seslerię jesienną i bodziszka i nie wiem co jeszcze ta rabata na 4 m długości i 3 szer. Długości nie zmienię ale mogę śmiało poszerzyć. Ci myślisz o tym?


Myślę, że będzie dość ciasno po paru latach

Róże rosną w zależności od gleby bardzo różnie, ale ogólnie Artemis i Aspirin są szerokie. Ja bym dała każdej róży metr kwadratowy miejsca i wypełniła te przestrzenie między nimi bylinami. Jeśliby róże urosły za duże, to byliny można przesadzić
Gdyby były jednak za małe to bylin można dosadzić więcej.
Najmniejsza z nich to Heidi, ona raczej qm nie będzie potrzebować

Przy różach ważny jest przewiew między nimi. Im szybciej wysychają im liście, tym mniej chorują. Oczywiście przy dobrym odżywianiu i podlewaniu, ale o to się u Ciebie nie martwię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 19:53, 12 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Ewa zrobię jak mówisz, ogroooomne dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 20:23, 12 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Pięknie to będzie wyglądało . Ładnie dobrałaś kolory
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ewelaa74 21:27, 13 kwi 2021


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Wiaan napisał(a)
Tutaj zgodnie z planem będą dosadzone drzewa i w planie 3 x Pissardi. Chodzi mi jeszcze po głowie aby w środek posadzić Świdośliwę Lamarcką wielopniową i po bokach dwie Pissardi. Podoba mi się Świdośliwa, a nie mam miejsca na nią czy zrobię misz - masz?


i plan z rozmieszczeniem:


Kibicuję Ci z wykonaniem tej rabaty i jestem ciekawa jak w realu będzie wyglądać. Ja mam u siebie podobną (nie dokończoną) rabatę wzdłuż płotu. Rosną już cisy i 3 wiśnie umbraculifera. Teraz na wiosnę mam zamiar posadzić hortki z kwiatostanem biało-różowym, trawy ML i na samym brzegu niską kępiastą trawę w kolorze cytrynowo-zielonym. Na razie wygląda to tak jak poniżej na stronie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli?page=77
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Wiaan 22:19, 13 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
ewelaa74 napisał(a)


Kibicuję Ci z wykonaniem tej rabaty i jestem ciekawa jak w realu będzie wyglądać. Ja mam u siebie podobną (nie dokończoną) rabatę wzdłuż płotu. Rosną już cisy i 3 wiśnie umbraculifera. Teraz na wiosnę mam zamiar posadzić hortki z kwiatostanem biało-różowym, trawy ML i na samym brzegu niską kępiastą trawę w kolorze cytrynowo-zielonym. Na razie wygląda to tak jak poniżej na stronie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli?page=77


Witaj też jestem ciekawa jak to wyjdzie, pogoda nie sprzyja, chciałabym to zrobić dopóki hortki są małe, bo muszę trochę poprzesadzać i do tego teraz jeszcze mały wybór traw w szkółkach.
Chyba nigdzie nie byłam tak zdecydowana na układ roślin jak tutaj Pochwalę się jak skończę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 10:28, 15 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jeżeli byś chciała byliny o fioletowych kwiatach to mam gdzieś spisane nazwy od Iwonki - mogę poszukać

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 10:40, 15 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
MiluniaB napisał(a)
Jeżeli byś chciała byliny o fioletowych kwiatach to mam gdzieś spisane nazwy od Iwonki - mogę poszukać



Poproszę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies