Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 11:15, 22 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
LIDKA napisał(a)


Czy taki klon by rósł w donicy na tarasie?


Myślę, że tak, musisz tylko pamiętać o zapewnieniu wilgotności.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Ludwika 19:00, 22 kwi 2021


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Hej, wpadam się przywitać i zaznaczyć wątek, bo podoba mi się Twój ogród i plany rozszerzenia rabat. Bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało w tym sezonie, coś czuję, że będzie co oglądać
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MiluniaB 19:32, 22 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
LIDKA napisał(a)


Czy taki klon by rósł w donicy na tarasie?

Donica by musiała być bardzo duża, żeby pięknie rósł, a nie wegetował. Ja nie jestem zwolenniczką sadzenia klonów w donicach - powinny zdobić rabaty
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 19:33, 22 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ładne róże dostałaś - przytnij trochę korzenie przed posadzeniem
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 21:45, 22 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
LIDKA napisał(a)


Czy taki klon by rósł w donicy na tarasie?


Myślę, że klon palmowy dałby radę, tylko nie wiem, czy akurat ta odmiana. Ten może dorastać do 4-5 metrów wysokości, więc musiałabyś mieć naprawdę dużą donicę (i ocieploną).
Są niższe odmiany, które pewnie dałyby spokojnie radę (na zimę można by było je chować do garażu).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 08:47, 23 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
MiluniaB napisał(a)
Ładny egzemplarz - niech zdrowo rośnie i cieszy oko


Mam kilka miejsc gdzie mogłabym go posadzić, wczoraj u nas tak wiało, że gdzie stanęłam to nigdzie mi nie pasowało miejsce na niego. Chyba musze po prostu przetestować tam gdzie jest plan na niego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:03, 23 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Martka napisał(a)
Wiaan, witam się u Ciebie, pasjonatko ogrodów gdzieś już się widywałyśmy na innych wątkach, zaglądam do Ciebie, a tu bardzo uporządkowane nasadzenia, praca nad nowymi wre Klon Atropurpureum ja już ładny kształt, nie patyk, z czym go planujesz skomponować?


Witam Cię serdecznie, faktycznie na innych wątkach się widziałyśmy
Praca u mnie ciągle trwa, mam nadzieję, że niebawem skończę, a co do klona to plan był taki aby posadzić go na placyku, który będziemy tworzyć. Widziałam go w towarzystwie kul zielonych, niskich traw, tylko nie wiem czy w to miejsce nie za duży rośnie. Zdaję sobie sprawę, że to potrzeba lat i czy tam nie za dużo słońca.
Już zgłupiałam, czytam, że słońce przypala liście, z drugiej strony aby się ładnie wybarwił musi mieć słońce, wilgotność z powietrza - nie mam żadnych zbiorników, ale linię kroplującą by dostał.
Coś wymyślę, miejsce się dla niego znajdzie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 09:15, 23 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, trzymam się reguły zapodanej przez Jana, że przypalają się klony zielone, natomiast te czerwone całorocznie - lubią pełne słońce. Miejmy nadzieję, że to się sprawdzi Myślę, że tu loteria, u jednych rosną bez oczek, u innych wypadają, nie wiadomo do końca, co jest gwarancją sukcesu, ale spróbować trzeba
ElzbietaFranka 09:56, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Artemis ma bardzo rozbudowany korzeń. Nie kojarzę teraz czy one są szczepione na podkładkach. Jaki jest korzeń wszystko zależy od podkładki.
Zresztą sama górka róży też bardzo rozbudowana.

Więc to zależy od podkładki. Przy sadzeniu trzeba jeszcze te korzenie przyciąć pewnie wiesz o tym dostałaś ulotkę. Przyciąć o 1/3 korzenia nawet ciut więcej zobaczysz.

Artemis bardzo je lubię duża ozdobą ogrodu posadz na tle zielonego będa bardzo ładnie wyglądały kwitną bardzo obficie i non stop. Przycinaj okwitle będą wypuszczać nowe kwiatostany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:01, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Jeżeli chodzi o klona w donicy to pewnie że można posadzić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę przezimowanie. Donica musi być większa, ocieplona bo korzenie mogą zmarznąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies