Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

LIDKA 10:35, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7110
Wiaan napisał(a)
Dzisiaj przekopałam ze wszysrkimi dobrami rabatę dla róż. To było wyzwanie, trzy wiadra kamieni, nie wiem skąd tyle otoczaków, jakby ktoś taczke zakopał. Ziemia gliniasto piaszczysta więc ok. Przygotowalam sobie karteczki z kolorami aby ustalić miejsca i to był dobry pomysł.
Przed:

W trakcie i trochę powiększylam:

Wstępna przymiarka:

Posadziłam tylko z Flor... Czekam jeszcze na dostawę z drugiego źródła. Bylo już ciemno i jutro zrobię fotki


Roboty nie zazdroszczę ale te karteczki to superancki pomysł.
a te kamienie to chyba w glinie bo u mnie tez jak plewie to zbieram zawsze do wiadra.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 11:17, 21 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Super pomysł z karteczkami, chociaż ta wizualizacja z prostokątami też mi się podobała
A w ogóle to zrobiłam sobie ściągę z Twojej różanki, szczególnie z polecanych odmian. Wprawdzie różankę mam w odległych planach, ale jak będę robić, to pozostanie tylko wybrać "swoje" kolory
Wrzośce faktycznie w idealnym miejscu
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Wiaan 11:41, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Nowy nabytek- klon palmowy Atropurpureum



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:52, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
anuska2507 napisał(a)
Super pomysł z karteczkami, chociaż ta wizualizacja z prostokątami też mi się podobała
A w ogóle to zrobiłam sobie ściągę z Twojej różanki, szczególnie z polecanych odmian. Wprawdzie różankę mam w odległych planach, ale jak będę robić, to pozostanie tylko wybrać "swoje" kolory
Wrzośce faktycznie w idealnym miejscu


Mój eMuś jak mnie zobaczył z tymi kartkami to upewnił się, że ogród to moja pasja
Jak zobaczył, że w ich miejsce wstawiłam ledwo widoczne "badylki" to dopiero miał ubaw
Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Nie będę działać pochopnie, muszę sama zobaczyć, czy gdzieś dosadzić jeszcze jeden egzemplarz z danej odmiany, czy w puste miejsce dać byliny. Ewa (Anda) mnie tego nauczyła, będę testować bo ostatecznie musi mi się podobać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 18:09, 21 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Wiaan napisał(a)
Nowy nabytek- klon palmowy Atropurpureum





Bardzo ładny (tfu, tfu ). Wysoki, nie za chudy i już ładnie rozgałęziony.

Oby ładnie przyrastał
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MiluniaB 19:13, 21 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ładny egzemplarz - niech zdrowo rośnie i cieszy oko
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 10:12, 22 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, witam się u Ciebie, pasjonatko ogrodów gdzieś już się widywałyśmy na innych wątkach, zaglądam do Ciebie, a tu bardzo uporządkowane nasadzenia, praca nad nowymi wre Klon Atropurpureum ja już ładny kształt, nie patyk, z czym go planujesz skomponować?
Wiaan 10:58, 22 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Dostałam kolejne róże z innej szkółki, tak wyglądają, dużo bardziej rozbudowane korzenie. Tu są 3 szt. W porównaniu do innego dostawcy te wypadają lepiej, ale zobaczymy najważniejsze czyli jak będą rosły, bo przecież ja wszystkie potraktuję jednakowo



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 11:08, 22 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7110
Wiaan napisał(a)
Dostałam kolejne róże z innej szkółki, tak wyglądają, dużo bardziej rozbudowane korzenie. Tu są 3 szt. W porównaniu do innego dostawcy te wypadają lepiej, ale zobaczymy najważniejsze czyli jak będą rosły, bo przecież ja wszystkie potraktuję jednakowo





Moje Atremisy 4 szt z 2 szkółek wyglądają podobnie. Dziś je tymczasowo do donic wsadzę bo czekają w wodzie. liczyłam ze pójdą do gruntu na właściwe miejsce ale glebogryzarki nie ma to i miejsca nie ma.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 11:09, 22 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7110
Wiaan napisał(a)
Nowy nabytek- klon palmowy Atropurpureum





Czy taki klon by rósł w donicy na tarasie?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies