Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Jagodaa 20:17, 12 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja mam śliwy wiśniowe w szpalerze i nie wyglądają, jak drzewa parkowe, są szczepione i mają fajna koronę, mimo, że ich nie tnę. Przy cięciu można bardziej je uformować, wiosna efekt kwitnienia jest super. Czasem też myślę, że mogłyby być graby, ale bordowe ładnie wyglądają na tle białego domu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiaan 22:12, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5209
Agnieszka jak tylko pogoda pozwoli to w najbliższych dniach przygotuję ziemię, zrobimy konstrukcję pod lamele, dokończę rozkopane rabaty obok, będzie czysto i wtedy lepiej będzie ustalić finalny wygląd i rozmieszczenie. Ścianka będzie powstawac w wolnych chwilach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:21, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5209
Jagodaa napisał(a)
Ja mam śliwy wiśniowe w szpalerze i nie wyglądają, jak drzewa parkowe, są szczepione i mają fajna koronę, mimo, że ich nie tnę. Przy cięciu można bardziej je uformować, wiosna efekt kwitnienia jest super. Czasem też myślę, że mogłyby być graby, ale bordowe ładnie wyglądają na tle białego domu.


Jagoda widziałam u Ciebie, naprawdę ładnie wyglądają. Nie kupiłam tych co miały być, ponieważ nie były szczepione na pniu.
U mnie rosłyby z tyłu domu na tle wysokich brzóz sąsiada, też fajnie. Jest tyle drzew, które mi się podobają ale miejsca na nie niewiele. Dużo teraz zmieniam, dokładam, może na spokojnie ten tył zrobię pod koniec lata bo mąż już krzywo się na mnie patrzy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:27, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5209
Udało mi się kupić w szkółce jedyne 9 szt. hakonechloe ale gold
Zatem rabata z klonem atropurpureum gotowa, ale nie wszystko tam poszło oczywiście. Fotki nie zrobiłam bo zastała mnie ciemność
W weekend będą w moim mieście targi ogrodnicze, hurra są co roku i pokladam nadzieję, że kupię byliny na różankę. Zwykle jest ich tam mnóstwo.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:30, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5209
Jestem zadowolona z trawnika, zrobił się fajny dywan
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:32, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5209
Tulipany, które były żółtawe mają taki kolor, chcialabym je dokupić ale co to za odmiana nie mam pojęcia

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 23:06, 12 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Wiaan napisał(a)
Jestem zadowolona z trawnika, zrobił się fajny dywan


Jakbym miała taki trawnik, też bym była zadowolona

Ładne trawki kupiłaś
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 09:57, 13 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5209
Tak wyszła rabata z klonem, którą przerobiłam. Hakonki są bardziej tłem, a raczej będą jak urosną

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
edi75 11:29, 13 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2069
Wiaan dziękuję za odpowiedz odnośnie hortensji przy tujach
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Kaha565 12:45, 13 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Będzie pięknie jak hakone podrosną
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies