Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Jagodaa 17:30, 21 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mnie też się wydaje, że to za mała rabata na tyle gatunków... Deep blue jest bardzo mocnym, niskim akcentem, jest bardzo zwarta. Caradonna jest wysoka, ale ma lżejszy pokrój, chyba rzeczywiście lepiej z różami będzie wyglądać. Sesleria kwitnąca też fajnie wygląda i bardzo wcześnie jest zielona. Ale może stipa? Nie wiem, nie mam jej. Jeszcze smiałek jest fajny do wypełnienia .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiaan 21:43, 21 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5210
Mirella, Jagoda macie rację za dużo tego, zrobi się bałagan. Sesleria pójdzie gdzie indziej, tutaj będzie stipa, najbardziej podoba mi się do róż. Szałwię posadzilam ale w sporych odległościach, aby nie było takiej ostrej fioletowej kreski. Jak wszystko zakwitnie to dopiero zobaczę co wysadzić, a co dodać
Okaże się czy wszystko zgra się kolorystycznie. Przecież korektę zawsze mogę zrobić i bez niej się pewnie nie obejdzie.
Dziękuję dziewczyny za pomoc
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:56, 22 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5210
Czy tutaj pasowałoby sesleria jesienna? Jest to miejsce przy wejściu, ale reszta jest zimozielone. Chodzi mi o to czy jest reprezentacyjna w takim miejscu.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 18:38, 22 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mogę być nieobiektywna, bo ja mam seslerie na całym froncie, chyba ok 100szt . Mnie się podoba i plus za szybki start. Lubię też, gdy kwitnie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:43, 22 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Możesz też zobaczyć u Oli, ma przy wjeździe z grabami. a jakieś drzewko male nie pasowałoby tu? Z trawami w nogach? Albo niski żywopłot, np z cisa z czymś u podstawy? Taka podłużna kostka. Nie pamiętam szerszej perspektywy tego miejsca, co jest po drugiej stronie i dokąd katalpy sięgają.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiolka5_7 18:54, 22 maj 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20505
Jestem za seslerią w tym miejscu ... ona wczesnie startuje i już teraz jest już dużą kępą ja ją uwielbiam zaraz po hakone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 20:42, 22 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5210
Dziewczyny i więcej mnie nie trzeba namawiać, bardzo mi się podoba ta trawa, kupiłam do róż i tam nie pasuje a tutaj będzie idealna do szarości

Na drzewo jest tutaj zbyt mało miejsca, żywopłot niski planowałam ale z trawami jest za wąsko, pomyślę bo mogłabym ewentualnie poszerzyć, choć nie wiem czy sama sesleria nie będzie taka ładnie wyeksponowana. Mam takie stare zdjęcia jeszcze z lawendą pod katalpami, teraz są tam cisy.




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kaha565 22:48, 22 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Fajnie będzie z sesleria ja też ja mam u siebie na froncie wzdłuż sciezki!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Basia_KRK 09:11, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Już się sama zastanawiam czy ta sesleria będzie tutaj dobrze wyglądać. Jutro będę
miała stipę i czy tych traw nie będzie tutaj zbyt dużo?

Może zrobić z seslerii jakiś kształt po prawej stronie, np. w nogach hortensji na pniu, a szałwię połączyć ze stipą. Ciężko mi to komponować gdy nie mam kwiatów róż i gdy w ogóle roże są jeszcze maleństwa.

Może jakieś trójkąty z bylin


Wiaan napisał(a)
Utknęłam z tą różanką nie wiedziałam, że tak trudno będzie mi dołożyć byliny.
Nie wiem jak to zrobić, aby było ładnie ale bez "bałaganu".
Czy szałwia deep blue z racji zwartych kulek nie będzie zbyt sztywna tutaj? Caradonnę jak uda mi się kupić chciałam dać gdzieś w środkowym piętrze róż. Czy wówczas nie za dużo tej szałwii? Czy sesleria też nie za sztywna tutaj? Czy dwa rodzaje trawy czy też dobrze, ależ mam dylematów
Stipę oczywiście pan zostawi mi jutro, a obiecywał na wczoraj Bodziszka też nie mogę dostać, coś mi tu nie idzie


Wiaan napisał(a)
widzisz tak samo kłóci mi się sesleria z racji tego "wyprostu" ale jestem jej ciekawa i miejsce dla niej znajdę.

Stipa musowo, podoba mi się jej zwiewność, a jeśli chodzi o róże to mam: Artemis, Olivia Rose Austin, Aspirin Rose, Bouqet Parfait, Claire Marshall, Princess of Wales.

Do róż dodam jeszcze obrócz stipy bodziszka i jeżówki i szałwię Caradonna, tak planuję, nie wiem jeszcze czy tej deep blue nie przeniosę w jedno miejsce z seslerią. Mam mętlik w głowie.


MiluniaB napisał(a)
Jak dla mnie to za dużo roślin chcesz na różance. Ja bym dała stipę i szałwię


OMG, jakbym czytała dokładnie o swoich dylematach Uśmiałam się strasznie. Mam te same problemy, ale ja już prawie wszystko wkopałam, postaram się wrzucić zdjęcia dzisiaj
Na jednej różance mam posadzone:
- róże 'Garden of Roses',
- róże 'Madame Anissete'
- kule cisowe,
- szałwie 'Caradonna',
- bodziszki 'Rozanne',
- irysy bródkowe 'English Cottage',
- no i do tego czeka do posadzenia na koniec stipa. Około 15 sadzonek nie wykazuje chęci do życia, dlatego się jeszcze wstrzymałam z kopaniem..
Dodatkowo na późne lato dołożę właśnie jeżówki (chyba jakieś jasne??), no i jesienią cebulowe: krokusy, tulipany, białe czosnki.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:41, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Mirella, Jagoda macie rację za dużo tego, zrobi się bałagan. Sesleria pójdzie gdzie indziej, tutaj będzie stipa, najbardziej podoba mi się do róż. Szałwię posadzilam ale w sporych odległościach, aby nie było takiej ostrej fioletowej kreski. Jak wszystko zakwitnie to dopiero zobaczę co wysadzić, a co dodać
Okaże się czy wszystko zgra się kolorystycznie. Przecież korektę zawsze mogę zrobić i bez niej się pewnie nie obejdzie.
Dziękuję dziewczyny za pomoc

Podoba mi się nowe miejsce na seslerie, myślę, że będą tam fajnie wyglądały.
Ja, póki co, rozłożyłam u siebie seslerie na mojej drugiej różance, ale cały czas nie jestem do tego połączenia przekonana. Mam na niej kule cisowe, szpaler róż Aspirin, róże Herzogin Christiana oraz róże Pashmina, kocimiętkę Walkers Low i niby do kul cisowych fajnie pasuje ta sesleria, tak przy różach i kocimiętkach to sama nie wiem..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies