Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Agatorek 15:00, 15 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Co to jest to fioletowe?
Z daleka wyglada na hibiskusa, ale chyba jeszcze za wcześnie na nie .
Ładne trawki , jakie wybrałaś?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 20:46, 15 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Aga to jest surfinia do doniczki na taras tej kulistej co się Tobie podoba
Trawki to sesleria jesienna, nie wierzę że udało mi się kupić stacjonarnie. Mam też szałwię Deep Blue.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 21:48, 15 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Też muszę kupić seslerię, może też gdzieś trafię

Ładna ta surfinia , muszę coś kupić kolorowego do klombu, gdzie były sobie aksamitki i mróz je ściął .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:35, 16 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Trawnik nienaganny, rabata z klonem bardzo ładna, jak dołączą hakonechloa, będzie super. Podoba mi się bardzo. Zakupy cieszą
edi75 12:55, 17 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2048
Wiaan..ja to się napaliłam na Pisardii ..no chyba ze do września cos mi się odmieni
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Basia_KRK 08:21, 18 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan, jak Twoja różanka?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Wiaan 08:56, 18 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Basia różyczki mają już ładne listki, widać, że się ukorzeniają kupiłam szałwię, trawy i czekam jak przestanie padać aby je posadzić. Jak róże urosną większe wtedy akurat będzie więcej bylin w sprzedaży i zobaczę co i gdzie dosadzić bo chciałam jeszcze bodziszka i jeżówki. Nie spieszę się z pracami, wolę zrobić to z głową aby później nie robić rewolucji.

Widziałam Twoje zakupy różane, piękne okazy w donicach kiedy planujesz je posadzić?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Basia_KRK 11:39, 18 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
U mnie najgorzej ma się Pashmina (była sadzona z gołym korzeniem), dopiero teraz wypuszcza pąki, może jest jakiś jeden listek póki co. Wszystkie pozostałe sadzone są z doniczek i bardzo ładnie przyrastają. Pozostało mi jeszcze 19 sztuk do posadzenia, ale pogoda jest beznadziejna, leje, żadna to przyjemność w pracach ogrodowych... Mam plan na czwartek/piątek. Mam dodatkowo do posadzenia kule cisowe, kukliki, bodziszki, stipę (która chyba nie zastartuje, a mam jej z 15 doniczek), szałwie Caradonna, trochę jednoodmianowych irysów bródkowych, cały czas myślę nad seslerią...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Wiaan 12:11, 18 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Dużo masz do posadzenia, bardzo jestem ciekawa efektu wiem, że będzie u Ciebie pięknie i nie mogę się doczekać.
Szałwię mam na tą chwilę deep blue niską, będzie z przodu za bukszpanem i naprzemiennie z seslerią bo ją kupiłam. Tam mam niskie róże, tak mi się wydaje
i sesleria jest taka limonkowa więc ładnie mi się wpasuje.
Dlaczego myślisz, ze stipa nie zastartuje? Jutro mam mieć właśnie stipę, ale małe sadzonki. Boję się, aby nie zrobiły mi bałaganu, ale mimo wszystko takie kucyki pośród róż muszą być super
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:47, 18 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Nie tak łatwo ułożyć byliny pomiędzy różami jak się to robi po raz pierwszy
Zrobiłam przymiarki z szałwią i seslerią i nie wiem jak jest lepiej.
Dla mnie to i tak dużo wszystkiego na jednej rabacie a jeszcze bodziszki, jeżówki i stipa. Sklaniam się ku pierwszej lub drugiej.

Pierwszy układ


Drugi


Kolejny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies