Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

atena13 22:32, 05 gru 2017


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.Jak przyjdą mrozy to jednak przykryję
____________________
atena - Mój ogródeczek
marw 12:11, 12 sty 2018

Dołączył: 02 cze 2017
Posty: 14
zastanawiam się czy należy już przykrywać rośliny? Do tej pory nie było większych mrozów więc okryłem jedynie magnolie - teraz zapowiadają obniżenie temperatur nawet do -10 stopni. Czy rododendrony wytrzymają taką temperaturę czy raczej okryć ?? tak samo zastanawiam się na hortensjami - czy okrywać ??. Czy są jakieś wskazówki co do temperatury okrywania ?
Gardenarium 11:56, 13 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, już trzeba przykrywać rośliny.

Różanecznikom niekoniecznie szkodzą niskie temp. a bardziej susza fizjologiczna, mroźne, wysuszające wiatry i brak zacisznego miejsca. Ustaw ekrany zasłaniające.

Co z hortensjami, ale jakie to hortensje? Bukietowe, ogrodowe czy jeszcze inne? Bo to zasadnicza różnica.

S,a wskazówki, że jeśli przez dłuższy czas utrzymują się na minusie, to rośliny wrażliwe należy okrywać.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/443-jak-ochronic-rosliny-zima
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bukszpan060 13:18, 13 sty 2018


Dołączył: 13 sty 2018
Posty: 4





Dzień dobry-czytałem wczoraj o okrywaniu. Poświęciłem na to parę godzin.Dużo się dowiedziałem. Postanowiłem, że pokażę Państwu jak ja to robię, jeśli chodzi o hortensję. Tak okryta stoi bardzo długo, aż minie ryzyko majowych przymrozków. Wiem, że szpeci, kiedy już wokoło pełno kwiatów ale mnie to nie przeszkadza pozdrawiam
PS- nie mogę odwrócić zdjęcia. Na pulpicie jest w pionie.
Jeśli można to zmienić to będę wdzięczny.
bukszpan060 14:20, 13 sty 2018


Dołączył: 13 sty 2018
Posty: 4
Bardzo dziękuję za postawienie do pionu jednym słowem interwencja tutaj jest niezbędna, jeśli jeszcze takie coś się przytrafi.
Gosiek33 14:52, 13 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Piękny okaz, u mnie przed 4 laty takie okrycie nie pomogło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
chmieluzg 08:35, 01 mar 2018

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
W tamtym roku trochę mi przemarzło więc w tym przykryłem prawie wszystko co mam w ogrodzie

Teraz się zastanawiam co z przycinaniem bo w sumie już czas na przycinanie drzewek owocowych ale jeszcze są mrozy. Poradźcie czy lepiej niech będą jeszcze przykryte i przycinać za powiedzmy 2 tyg. czy lepiej odkryć i przycinać już teraz?

Moja lokalizacja to zachodnia Polska ale roślinki rosną na odkrytym terenie (pole).
Gardenarium 12:06, 01 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Termin przycinania wiąże się ściśle z mrozami. Gdy mrozy trzymają, nie przycinamy. To jest właśnie ta pora. że nie data się liczy ale warunki zewnętrzne.
No i zależy co masz do przycinania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chmieluzg 12:56, 01 mar 2018

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
Myślę przede wszystkim o drzewach i krzewach owocowych.
Gardenarium 14:21, 01 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To się wstrzymaj, bo w tak siarczyste mrozy raczej należy poczekać. Chyba, że ktoś ma sad kilkanaście hektarów to tnie od stycznia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies