Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

sylwia_slomc... 20:41, 28 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
AgaCzek napisał(a)
Dzięki dziewczyny. A w Szczecinie tudzież Mierzynie po dluuuuugiej suszy przyszedł deszczyk
Tu jeszcze mało widać

Ale niewielki stawik rozlał sie na cały płac zabaw, ulice i pole sąsiada - to coś za płotem po lewej stronie to nie staw tylko pole - kilka kat temu sąsiedzi z pola wiaderkami zbierali … rybki - to nie jest żart

Zobaczcie do którego momentu zalane są ławeczki - całe siedzisko pod woda

Z ogródka sąsiada (1,5 domu obok nas) można spokojnie łowić rybki

Ta brama na końcu wychodzi sue na ulice z terenu rekreacyjno - sportowego - obecnie można sobie wypłynąć


Co ciekawe ogrod nie ucierpiał po ulewach - jedynie róże trochę zmaltretowane


Aż mnie ciarki przeszły na ten widok, zupełnie jak u mnie, tylko u mnie ryb nie zostawia a muł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 21:56, 28 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6902
Cześć Aga. Nie znikaj już na dlugo.
Obejrzałam Twój ogród i jest piękny. Fajnie komponujesz nasadzenia a fortepian czadowy.

Pokażą go kiedyś w katalogach ogrodniczych.


Jak gęsto sadzić liliowce stella d'oro żeby uzyskać ładny szpaler?

Pozdrawiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
AgaCzek 18:54, 01 mar 2022


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aż mnie ciarki przeszły na ten widok, zupełnie jak u mnie, tylko u mnie ryb nie zostawia a muł


Oj pamietam Twoje wątki - przerażajace!

LIDKA różnie bywa z czasem ale postaram sie zaglądać częściej.
Co do liliowców - zależy jak ten szpaler ma wyglądać - czy szpaler okrągłych kępek czy taki jednolity długi szpaler- kępki można sadzić myśle ze co 50 cm - a szpaler to małe sadzonki gdzieś co 20-30 tylko to to mocno się rozrasta i co kilka lat trzeba dzielić kępy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 20:44, 20 mar 2022


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ogród powoli startuje, krokusy juz przekwitają, wszystko jest w miarę ogarnięte, szklarnia wyszorowana.
Wszędzie pełno pąków, nie mogę doczekac sie wybuchu wiosny chociaż właśnie znałam sobie sprawę z tego ze w ostatnich czasach wybuch to nie najlepsze słowo a wracając do ogrodu




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Milka 06:11, 21 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękna wstęga krokusowa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
DariaB 09:56, 21 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Fajna ta obwódka z krokusów widać, że wiosna też już się nie może doczekać żeby pokazać na co ją stać
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agania 10:40, 21 mar 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Rzeczka krokusowa jest aż podwójna no mega jak udało Ci się zdobyć taką ilość cebul w jednym kolorku?
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 22:02, 21 mar 2022


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki dziewczyny! Muszę powiedzieć ze sama uwielbiam te wstęgi krokusowe a po przekwitnięciu z tych 2 kolorowych listków tworzy sie piękna liściasta obwódka.

Agania krokusy z Allegro - liczyłam ze bedą ciemniejsze ale nie wyszło
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
malgorzata_s... 16:16, 22 mar 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Cudna rzeczka Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgaCzek 22:22, 18 kwi 2022


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dziękuję!
W ogrodzie na razie wszystko rusza.
Straciłam chyba wszystkie klony po zachodniej stronie domu - nie nam pojęcia co tam wiało itd ale te małe co siedzisku w ogrodzie od 3 lat są suche - wszystkie gałązki które ciachnęłam były suche. Najbardziej mi szkoda takiego dużego prawie 3 m klona co miał w nazwie coś z fire.

A co do reszty ogrodu
Przedogródek startuje

Na bokach bukszpanowa nuda (nie licząc 2 - krotnego pryskania na ćmę bo ta wcześnie się obudziła.



Fortepian o zachodzie słońca



No i z ciekawszych i ryzykownych rzeczy - pomidory od tygodnia w szklarni i mimo przymrozków i 2 - krotnie białego trawnika - nic im nie jest
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies