Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

Lilian 23:25, 10 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 8
Dzień dobry (a raczej dobry wieczór)! Wpadłam do Ciebie przywitać się (braterstwo lokalizacji), i jak dobrze trafiłam! Koncertowo wręcz! Sezon ogrodowy w pełni, a filharmoniczny za pasem. Dosłownie i w przenośni. Pozdrawiam gospodynię serdecznie!
____________________
Liliana
AgaCzek 08:57, 11 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Alija napisał(a)

Niezwykle oryginalny pomysł na kwietnik do ogrodu. Nawet bez kwiatów fajnie wygląda.
W ogóle to masz bardzo ładny, wypielęgnowany ogród. Piękne hortensje.

Wyroków dzięki - całe szczęście ze chwastów na zdjęciach nie widać
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 09:02, 11 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
ElzbietaFranka napisał(a)
Ty wiesz Agata myślałam, że ten fortepian jest drewniany
A tu niespodzianka metalowy i chcesz go ocynkowac a to taka sprawa.

Moim zdaniem w tej sytuacji ocynkowane to będzie duży koszt. Kup dobra farbę do metalu np Hammerite czy jakaś inna i wymaluj dobrze może jest biała.

I tak nie wiesz czy po ocynkowaniu na spawach nie będzie rdzewieć. Ja bym poszła w farbę a nie cynk.

Cynkownie nie przyjęła fortepianu do ocenkiwania, wiec zrobiliśmy po Twojemu - kupiliśmy jakąś niby dobrą farbę podkładowa antykorozyjna w sprayu na to emalia i jeszcze klawiaturę popryskam bezbarwnym lakierem, by mi rdza spod klawiszy nie wychodziła. Mąż wymyślić że zamiast folii do oczek z która się umęczymu- zastosujemy folię w płynie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 09:03, 11 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Lilian napisał(a)
Dzień dobry (a raczej dobry wieczór)! Wpadłam do Ciebie przywitać się (braterstwo lokalizacji), i jak dobrze trafiłam! Koncertowo wręcz! Sezon ogrodowy w pełni, a filharmoniczny za pasem. Dosłownie i w przenośni. Pozdrawiam gospodynię serdecznie!

Pozdrawiam serdecznie szczeciniankę! Też jesteś z brany muzycznej czy bardziej jako melomanka?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
anabuko1 13:52, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23568
AgaCzek napisał(a)
A w krokusowym spokojnie
Szpaler hortensji

Bok ogrodu



Wykopałam czosnek słoniowy - nawet fajny wyszedł - a kwiaty niewiele odstają od kwiatów czosnkow ozdobnych



Śliczności i ogólne i hortensjowe
A ten fortepian to rewelacja.!!!
Super.Bardzo oryginalnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AgaCzek 20:31, 13 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Fortepian na razie jeszcze w robocie - dzisiaj mąż malował go id wewnątrz folią w płynie wiec wzięłam sie za szklarenke i warzywnik. Uwielbiam jeść samodzielnie uprawiane rzeczy
Pomidorki:




Nie zauważyliśmy tego dziada - po powrocie z wyjazdu zebraliśmy kilogram ogórków a raczej kilogram ogórka ogólnie graciusy są pyszne ale nie wolno przeoczyć bo takie przerośnięte są niedobre

Fasolka szparagowa - nasionka przywiózł jakies 50 lat temu wujek z terenu Niemiec i od tego czasu co roku zbieramy nasiona i przechowujemy - najpierw Babcie, potem Mama a teraz ja - taka rodzinna tradycja a fasolka przepyszna

Poerwsyvrazvw tym roku podziałam bób - mszyce miały używanie ale przynajmniej nue wchodziły ba nic innego- nie wiedziałam ze tak kochają bob.


Miałam tez brukselkę i fioletowe kakafiory ake po przyjeździe z wakacji okazało się ze dogodziliśmy wstrętnym gąsienicom i trzeba było wszystko wywalić.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 23:02, 14 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Fortepian stoi
Niestety te jednoroczne dalie wykopane z rabat wyglądają średnio - może jutro dostanę jakieś resztki pelargonii czy coś w tym stylu w każdym razie coś dużo delikatniejszego


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MiluniaB 22:50, 15 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ale zacne zbiory

Fortepian w ogrodzie to coś nowego - może wyznaczysz nowy trend
Mi się podoba, a myślę, że z każdym sezonem będzie piękniej zdobył Brawo Ty
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agania 21:15, 16 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ależ widok z kwitnącym fortepianem
Cudownie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 15:39, 17 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki dziewczyny! Fortepian rzeczywiście dopełnił ogrod.
Wymieniłam w nim kwiatki po dalie nie pasowały i teraz jest lepiej
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies