Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

ElzbietaFranka 16:06, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
AgaCzek napisał(a)
Oj żeby on był tak perfekcyjnie zadbany a prawda jest taka, że w mniej widocznych miejscach chwast na chwaście a mi najnormalniej w świecie w upały odchwaszczać się nie chce. Co do opadów to my ogólnie się cieszyliśmy, że pada - oczywiście nie chcieliśmy by tak napadało żeby ludzie mieli tak gigantyczne problemy ale deszcz był bardzo potrzebny.

Co do wątku to w ogrodzie jeszcze brakuje właśnie tego elementy od którego ogrod otrzyma nazwę - jeszcze chwila a zdradzę sama nie mogę się doczekać




Byłam tam u Was wczoraj wróciłam. To co mówili miejscowi to tam deszcz jak na lekarstwo. Ostatni tydzień trochę popadało.
Piękne widoki w Pomorskiem te łany zboża, kukurydzy ciągnące się kilometrami. Już niektóre zrżęte. U nas tak się ciągną sądy jabłoniowe i innych owoców.
U nas wody pod dostatkiem. Wszystkie studnie i dołki wypełnione.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:16, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
AgaCzek napisał(a)

Jak pewnie zauważyliście - zmienił się tytuł mojego wątku
W końcu dotarł mój „kwietniczek”
Całe moje życie związane jest z muzyką i wymarzyłam sobie taki „malutki” akcencik.
Na razie tylko mała zapowiedź jeszcze bez kwiatów.







Agata piękny gadżet, oryginalny tylko dobrze obsadz, aby nie stracił na wyglądzie.
Odnośnie cynkowania. A dlaczego cynkujesz możesz od środka wyłożyć guma folia do oczek EPDM poczytaj trochę będzie wygodniejsza w obsłudze. Przyślą ci na wymiar ma gwarancję 50 letnia.
Wyłożone mam oczko wodne ta guma.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 16:24, 08 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Super - ciekawa jestem kompozycji fortepianu z kwiatami. Kiedyś na targach Gardenia był fortepian w kwiatach. Nawet mam gdzieś zdjęcia
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 16:32, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Najgorsze są takie punktowe ulewy. Myśmy też z piwnicy wodę pompowali w Wawie to się zdarza raz na kilka lat. Jak ściana wody płynie przez prawie godzinę to jest zwrotka w kanalizacji i co niższe piwnice mają pełno wody.

Juka to jak chwast. W tym roku wykopalam jedna jukę to wyciągnęłam z ziemi taczkę korzeni, teraz po tych deszczach widzę że młode wyrosły.

Każdy muzyk ma wszystko uporządkowane to widać. Masz niezwykły porzadeczek i czysto. Mój syn muzyk jest wyjątkiem bałaganiarz. Za to synowa wszystko jakby z waserwaga układała w szafie pion i poziom musi być.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 18:26, 08 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Już słyszę jak rozbrzmiewa muzyka z fortepianu w Waszym ogrodzie, mega pomysł na charakterystyczny detal w ogrodzie, drugiego takiego nie ma
i tytuł wątku w punkt
Całe szczęście że już po deszczu i problemu w ogrodzie wielkiego nie mieliście.
Ciężki rok z tymi podtopieniami
Czosnki w ogrodzie wszyscy lubimy i mamy, a martagony to mają już potrzeby, gratuluję pięknych kwiatów
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 18:34, 08 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
ElzbietaFranka napisał(a)

Każdy muzyk ma wszystko uporządkowane to widać. Masz niezwykły porzadeczek i czysto. Mój syn muzyk jest wyjątkiem bałaganiarz. Za to synowa wszystko jakby z waserwaga układała w szafie pion i poziom musi być.

Porządek mam tylko w pracy i w ogrodzie - niestety w domu nie panuję nad chaosem
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 18:38, 08 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
ElzbietaFranka napisał(a)





Agata piękny gadżet, oryginalny tylko dobrze obsadz, aby nie stracił na wyglądzie.
Odnośnie cynkowania. A dlaczego cynkujesz możesz od środka wyłożyć guma folia do oczek EPDM poczytaj trochę będzie wygodniejsza w obsłudze. Przyślą ci na wymiar ma gwarancję 50 letnia.
Wyłożone mam oczko wodne ta guma.


Zamówiłam z koleżanka tez dyrygentka dwa takie fortepiany - jej juz stoi 3 tygodnie i wchodzi korozja - tak błyskawicznie - dlatego chcemy ocynkować, pewnie materiał z jakiego został stworzony nie jest najlepszy i farba tez pewnie nie najlepszej jakości. Folią i rak chciałam wyłożyć niezależnie id tego czy będzie cynkowany czy nie. Co do danej kompozycji będą to kwiaty jednoroczne.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 18:40, 08 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Agania napisał(a)
Już słyszę jak rozbrzmiewa muzyka z fortepianu w Waszym ogrodzie, mega pomysł na charakterystyczny detal w ogrodzie, drugiego takiego nie ma
i tytuł wątku w punkt
Całe szczęście że już po deszczu i problemu w ogrodzie wielkiego nie mieliście.
Ciężki rok z tymi podtopieniami
Czosnki w ogrodzie wszyscy lubimy i mamy, a martagony to mają już potrzeby, gratuluję pięknych kwiatów
Pozdrawiam


Dzięki Agania. Bardzo brakowało mi jakiegoś muzycznego akcentu - sam fortepian wyszedł idealnie i cudnie wyglada za to widzę ze materiały użyte nie są rewelacyjnej jakości - musimy go trochę „podrasować” by przeżył więcej niż 3 lata.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Alija 21:23, 08 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
AgaCzek napisał(a)

Jak pewnie zauważyliście - zmienił się tytuł mojego wątku
W końcu dotarł mój „kwietniczek”
Całe moje życie związane jest z muzyką i wymarzyłam sobie taki „malutki” akcencik.
Na razie tylko mała zapowiedź jeszcze bez kwiatów.



Niezwykle oryginalny pomysł na kwietnik do ogrodu. Nawet bez kwiatów fajnie wygląda.
W ogóle to masz bardzo ładny, wypielęgnowany ogród. Piękne hortensje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 01:04, 10 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Ty wiesz Agata myślałam, że ten fortepian jest drewniany
A tu niespodzianka metalowy i chcesz go ocynkowac a to taka sprawa.

Moim zdaniem w tej sytuacji ocynkowane to będzie duży koszt. Kup dobra farbę do metalu np Hammerite czy jakaś inna i wymaluj dobrze może jest biała.

I tak nie wiesz czy po ocynkowaniu na spawach nie będzie rdzewieć. Ja bym poszła w farbę a nie cynk.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies