Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

AgaCzek 09:40, 04 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W krokusowym porządku zarobione- odchwaszczone, poprzecinane i czekamy na wiosnę


Dzikie krokusy - jeszcze z działki Babci jak zwykle pierwsze - sieją się jak szalone i za to je uwielbiam


Natomiast szlachetne dopiero zaczynaja wychodzić - ciekawe jak wyjdą te krokusowe rzeczki


Mimo gigantycznych jak na Zachodniopomorskie przymrozków rośliny w większości przeżyły bez problemu- nie widać większych uszkodzeń na prusznikach, klonach palmowych czy penstemonach, stipa tez zieloniutka rośnie bez problemu za to trzmielina fortunae bardzo mocno została poszkodowana przez mrozy i ciekawa jestem czy ostatecznie przeżyje

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 09:51, 04 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
No i zaczęliśmy dalej rozwijać ogrod
Bedzie nowa donica warzywna

Nowe rabaty - tutaj na razie zdarta darń w najmniejszej

Do zrobienia jeszcze takie 3 - mam bardzo dużo planów na ten rok

Z ciekawostek jukka zaczęła tworzyć pień - ciekawe do jakiej wysokości dorośnie


Ciemierniki tym razem maja niziutkie kwiaty - przez 2 tygodnie przywalone były śniegiem z dachu i są sporo niższe niż zwykle.


Ranniki tez wychyliły główki


I żeby tradycji stało sie zadość - co roku sądzę kilka cebulek przebiśniegów od kiedy mam ogrod czyli od 6 lat i co roku jestem zawieszona bo jeszcze ani jeden przebiśnieg się nie uchował.




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 09:58, 04 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
I jeszcze na dokładkę- sezon na sianie pomidorów rozpoczęty - tym razem do wielkiego i głębokiego pojemnika by mogły spokojnie sie rozrastać i sieję na 2 zmiany - te do gruntu posieję najwcześniej za dwa tygodnie. Za to pomidory do szklarni i , doniczkowe czy do ampli już posiane.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Agania 22:04, 05 mar 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajne obrazki przedwiosenne...te biologiczne krokusiki fajnie startują cieszą, rzeczka krokusowa jeszcze chwilka i rozkwitnie też czekam i u mnie na swoje fiolety

W jakim kolorki rzeka krokusów u Ciebie popłynie

Warzywnik masz pomysłowy i te literki są super, a co będzie rosło w nowej skrzynce?
Kibicuję pomidorkom
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 22:12, 05 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki Agania. Jeśli chodzi o rzeczki to wszystkie są fioletowe z jednego gatunku krokusów - to ich pierwszy rok i ciekawa jestem jak to bedzie wyglądać.

A w nowej skrzynce pewnie dam fasolkę szparagowa i coś jeszcze - póki co to mi sie mąż rozchorował po tym zdzieraniu darni i muszę troszke poczekać.

Juz bym chciała wiosnę- taka prawdziwą
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Agania 22:19, 05 mar 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przekorna ta wiosna, też pragnę wiosny, plewiłam i ja.
Dbaj o mężatego, grudzień mieliście bardzo ciężki ,
ja też nie wiem czy od wnuczki się nie zaraziłam,
bo gardło i zatoki mi dokuczają od grudnia, robiliśmy testy
i wyszły negatywy na całe szczęście, zdróweczka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 22:24, 05 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
Hej Agata .
Piękny ogród masz, nawet teraz, zimową jeszcze porą
Widzę dużo bukszpanów, możesz zdradzić, jak walczysz z ćmą? A może jej nie masz?

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AgaCzek 09:27, 06 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Agatorek dzięki! Jeśli chodzi o ćmę to pojawiła die w zeszłym roku i były jej tysiące- na początku nie miałam lepinoxu wiec popryskalam mospilanem- pózniej już tylko lepinoxem b jest bardziej BIO. W sumie w zeszłym sezonie pryskanie było 4 razy.

Agania - dbam o mezatego mimo covidu grudzień nie był taki zły. Teraz jesteśmy ogólnie zmęczeni tym wszystkim - ja potrzebuję wolności, wyjazdów i takiej bezmaseczkowej swobody. Z 1,5 tyg temu byka cudna pogoda - obroniłam cały ogrod i w końcu poczułam sie dobrze (pomijając zakwasy nawet na pośladkach)
Plus udało sie mi zaszczepić - za to po raz pierwszy przeszłam szczepienie paskudnie - noc i kolejny dzień z głowy - jednak to wszystko za bardzo na szybkiego robione.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MiluniaB 16:41, 07 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Witaj Pięknie u Ciebie - na kolorowo zupełnie inaczej niż u mnie
Zaznaczam Twój wątek bo warto
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
AgaCzek 17:25, 07 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki!
To prawda uwielbiam kolory byleby pasowały do siebie nawzajem
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies