Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 09:08, 12 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Czosnki 'Krzysztofa' i czosnski główkowate, powoli zaczynają...


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:12, 12 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
A tu pomylone, czosnki 'Purple Sensation'. Wg mnie to może być odmiana 'Purple Rain'. Reklamowałam, na jesień mam dostać nowe cebulki, poprawnej odmiany. Te mi się tak średnio podobają, są zbyt ażurowe, słabo widoczne na tej rabacie, na której mam je posadzone. Muszę je stąd wysadzić jak przekwitną i znaleźć nową miejscówkę.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:16, 12 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dereń 'Satomi' ładnie kwitnie, ma kwiaty dużo bardziej różowe niż w zeszłym roku. Testuję też w donicach Supertunie 'Vista Silverberry', kwitną genialnie i nie trzeba po nich sprzątać

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Nowa12 19:54, 12 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basiu, widzę że z czosnkami masz to samo co ja. Też kupiłam kilkadziesiąt cebulek Purple Sensation a wyszły mi takie same jak Twoje. Tylko 2 sztuki są właściwe. Ale moje kupowałam w markecie to nie mam jak reklamować.
Z rózami nie podpowiem ale to jak dla mnie mega żelazne rośliny więc nawet jak chwilowo gubią liście to pewnie się pozbierają i będą pięknie kwitły.
Ja też kilka róż posadziłam w tym roku i jedną niestety również za płytko ale rośnie więc daję jej spokój .
Ile jedna kępa bodziszka Rozanne ma średnicy i wysokości? Bo poluję na nie ale muszę wyliczyć miejscówkę.
Caradonna jest sztywna ale jak mocno poleje to u mnie się niestety kładzie.
A w ogóle to ślicznie i mało zdjęć .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 21:40, 12 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
To, że róże są za wysoko posadzone nie powinno mieć takiego wpływu na ich obecny stan. Głębokość sadzenia jest ważna głównie w zimę. Chroni to, co w róży najważniejsze przed przemarzaniem. Zresztą są różne szkoły z tym sadzeniem. Ja wszystkie staram się posadzić głębiej tak, żeby miejsce szczepienia było w ziemi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MiluniaB 22:33, 12 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basiu też testuję w donicach supertunie i już jestem z nich bardzo zadowolona. Nie są zwisające na czym mi bardzo zależało, ładne kwiatki - dla mnie są ok
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Makao_J 22:45, 12 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Derenie uwielbiam. Ta Satomi jest śliczna. Chciałabym mieć u siebie takie cudeńka.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Monia81 22:52, 12 cze 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Dobrze że uznali ci reklamację czochów i przyślą nowe, chociaż wiadomo czeka cię wykopywanie jednych i wkopywanie drugich... dereń cudny, też w tym roku się na niego skusiłam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Wiaan 23:35, 12 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Basiu piękne masz już pąki na różach, sama jestem ciekawa co jest przyczyną tych kilku, którym opadają liście, nie znam się na różach kompletnie. Może te żarłoczne i potrzebują więcej składników odżywczych, ale z drugiej strony dałaś im tyle dobroci.
U mnie jedna miewa po kilka listków u dołu, które jej żółkną, ale myślałam, ze od nadmiaru wody na liściach. Ciężko podlać rośliny, które są przy ziemi aby nie zmoczyć choć częściowo liści.

Szałwia Caradonna piękna po prostu, chyba dokupię Widzę czosnki główkowate, też je mam i czekam jak będą wyglądać, nigdy wcześniej ich na żywo nie widziałam.

Supertunie 'Vista Silverberry' one są śliczne, w ogóle supertunie mi się podobają.
Mam je w planie jak bratki przekwitną, byłam właśnie ciekawa jak się sprawują.

Pisałaś, że chyba wszystkiego posadziłaś za dużo, jak oglądam rabaty różane to właśnie widzę busz uczymy się i bez błędów się zapewne nie obejdzie, nie martw się, masz tak cudny ogród i różane rabaty też piękne, a jak coś wypadnie to będzie nowe
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Dorii 23:46, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MiluniaB napisał(a)
Basiu też testuję w donicach supertunie i już jestem z nich bardzo zadowolona. Nie są zwisające na czym mi bardzo zależało, ładne kwiatki - dla mnie są ok

Supertunię kupuję od kilku lat i są niezawodne i kwitną burzą kwiatów cały sezon. Nie są tak delikatne jak inne surfinia. Z czasem zaczynają zwisać.
W tym roku nie udało mi się ich dostać nad czym bardzo ubolewam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies