Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

dzika_roza 13:34, 15 cze 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Basia_KRK napisał(a)
Wyciągnęłam dzisiaj z szafy lustrzankę.


hehe ja też wyciągnęłam w zeszłym miesiącu
jednak co aparat to aparat, zaraz wrzucę też u mnie jakies fotki dzisiejsze

u Ciebie pięknie
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Basia_KRK 13:41, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
dzika_roza napisał(a)


hehe ja też wyciągnęłam w zeszłym miesiącu
jednak co aparat to aparat, zaraz wrzucę też u mnie jakies fotki dzisiejsze

u Ciebie pięknie

hehehe, zwalam to wszystko na 'koronę'
Fakt, tak myślałam, że u Ciebie też lustrzanka poszła w ruch, bardzo mi się podobały zdjęcia czosnków, zwłaszcza solitiera ♥
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 13:50, 15 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basia_KRK napisał(a)
Wyciągnęłam dzisiaj z szafy lustrzankę. Leżała tam chyba z 7 lat, nie pamiętam już dokładnie kiedy ją ostatnio używałam Od kiedy na dobre zaprzyjaźniłam się ze smartfonem, tylko tak robię zdjęcia, szybko i półprofesjonalnie, bo jakieś tam różne obiektywy i nastawy mam w komórce. Duży plus, że zdjęcia od razu po zrobieniu ładują się w chmurze na komputer, to bardzo wygodne. Nie trzeba bawić się w kable, czytniki kart, zgrywanie, itp.
Aleeee... jak przeszłam się dzisiaj po ogrodzie, to muszę przyznać, że jednak zdjęcia z lustrzanki nic nie przebije! Co prawda umęczyłam się strasznie, zanim przypomniałam sobie o co tak dokładnie chodzi, gdzie są różne ustawienia i jak się w ogóle robi zdjęcia na manualu, finał finałów jakoś poszło

Wrzucam więc pierwsze fotki po długieeeej przerwie od prawdziwego aparatu



ale piękny kadr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Basia_KRK 13:53, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dwie nowe donice też załapały się na fotki, w największej wylądował oleander. Średnia czeka jeszcze na nasadzenia. Na zdjęciu jest też wreszcie odnaleziona i zakupiona kufea ognista Musi mieć dużo słonka. W PL nie zimuje w gruncie, jest raczej traktowana jako jednoroczna, aczkolwiek podobno bez problemu przezimuje w garażu. Zobaczymy


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agania 14:22, 15 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Donice idealnie pasują... jest efekt Wow.
Powrót do lustrzanki jak najbardziej polecam, sama w końcu się przerzuciłam, ale na razie moim obiektem wnusia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
karo 14:31, 15 cze 2020


Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 369
Właśnie mojemu powiedziałem, że to ostatni rok bez kwiatów inaczej # wylatujesz #
Ciekawe czy posłucha

Ja swojego też przesadziłam bo rósł na słońcu praktycznie 12 godzin , to chyba za długo, co?
Teraz może z 5 godzin ma słońce a przez resztę dnia rozproszone.

____________________
Karolina - Moja działka
beta 14:38, 15 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
donice wpasowały się idealnie...masz super wyczucie smaku
bardzo fajny jest ten zakątek z tymi donicami?...możesz więcej coś pokazać
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Basia_KRK 14:50, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Specjalnie dla Ani-Makao hortensja kosmata. Mam 4 szt. na tyłach ogrodu, obok siebie, nie jestem w stanie zrobić im zdjęcia razem Tak jak wspomniałam, u mnie to już ogromne smoki-ufoki Rosną częściowo w cieniu oraz jasnym cieniu / lekkim półcieniu, jak zwał, tak zwał. Ogólnie mają bardzo mało bezpośredniego nasłonecznienia. Wcześniej były w innym miejscu (a jak, przesadzanko musiało być), bardziej jasnym i słonecznym i wiecznie miały klapnięte liście. W cieniu pięknie odżyły Z moich kilkuletnich obserwacji stwierdzam, że potrzebują naprawdę dużo wody, dużo więcej niż inne hortensje.


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
dzika_roza 15:32, 15 cze 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Zazdroszcze tych ram ogrodu. U mnie jeszcze jeden caly bok to gola siatka.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Makao_J 15:51, 15 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dzięki Basia. Myślałam że one są bardziej zwięzłe a nie takie ażurowe. Musiałabym posadzić krzaki gęściej i więcej.
Ile wysokości mają? Tniesz je? Jeśli tak to po całości czy tylko obcinasz kwiatostany?
Danusia pisała że można ciąć mocniej ale kosztem kwitnienia. Jednak to może być klucz do ich zagęszczenia.

Jeśli możesz to napisz jeszcze jak duże liście mają u Ciebie albo zrób fotkę liścia z dłonią.

Ps. Sorki że aż tyle pytań ale ja maruda jestem - już Kasia mi to powiedziała Kiedyś taka nie byłam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies