Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

KasiaBawaria 08:09, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przecudne paprocie.Az mi szczeka opadla. Z jakimi trawami masz posadzona gaure?
I w jakim wieku sa twoje tawulki?Moje z tamtego roku, to o wiele mniejsze niz twoje.
____________________
Zapraszam na kawe
beta 08:14, 26 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
dzień dobry

byłam , widziałam
paprocie przecudnej urody
jakie one mają tam u ciebie warunki?
kuję żelazo z pergolami...będzie fajny zakątek, mam nadzieję

pozdrawiam słonecznie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Johanka77 21:05, 26 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)


Już nie wiem co robić, przymierzyłam dzisiaj sadzonki hakone (zwykła zielona nieodmianowa), 5 sztuk, pod Pink Annabelle i sama nie wiem czy je tam sadzić, czy nie? Niby efekt na tym zdjęciu jest super, ale u mnie jakoś to marnie wygląda, i co robić? Może jest ich za mało?



Zostaw tak!
Za rok będzie pięknie!

Niecierpliwa jesteś
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
greg66 21:08, 26 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ja też bym tak zostawił to się rozrośnie, chociaż ja też ostatnio sadzę obok siebie bo nie chcę czekac aż się rozrośnie, ale chyba zrobi mi sie mały bałagan za rok-dwa.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Basia_KRK 23:13, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Joku napisał(a)
Myślę że na taki efekt trzeba trochę poczekać - tzn. trawy muszą się rozrosnąć.


Makao_J napisał(a)
Może po prostu te hakonki są jeszcze za małe.

inka74 napisał(a)
Wg mnie hakonek jest wystarczająco. Pink u mnie sporo miejsca zabiera mimo iż już się nie kładzie. Trzeba poczekać na efekt ale warto. To świetne hortki są

Dziękuję za Wasze rady, posadziłam dzisiaj, teraz pozostaje mi cierpliwie czekać pewnie ze dwa lata na taki efekt Pierwszy raz udało mi się zakupić sadzonki hakonechloa macra (zielona, nieodmianowa), jak one zachowują, w sensie przebarwiają, się na jesień?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:14, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Joku napisał(a)
Doczytałam o Pink Anabelle. Masz nawadnianie pod sosną? Podlewasz ręcznie?

Jolu, mam węże zraszające i też podlewam ręcznie. Nie mam takiego typowego kroplowego nawadniania.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:21, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Magara napisał(a)
Basia, "jesteś" kolejnym ogrodem, który mnie frustruje Pięknie masz
Jak ja Wam zazdroszczę, że wiecie co z czym sadzić i jeszcze macie to "coś" gdzie kupić
Przy okazji - widziałam, że pisałaś u Asi jeżówkowej o zamówieniu od B. - jeszcze zanim przeczytałam wysłałam Ci priva w tej sprawie
A przy drugiej okazji - co z Twoimi ślimakami??? Jak walczysz???
Niestety preparat, który Ewa-Anda polecała jest u mnie nie do zdobycia, w casto niby jest ale de facto nie ma W moim mieście powiatowym preparaty na ślimaki praktycznie wykupione wszystkie O tych bardziej eko to już w ogóle można zapomnieć

Dziękuję Dagmara Dodam tylko, że ja wcale nie wiem co z czym sadzić, dużo się też inspiruje z internetu No i fakt, mam w ogół siebie dużo fajnych szkółek, gdzie mogę kupić piękne sadzonki. W tym roku coś mnie podkusiło z zamówieniami z internetu, cały czas czekam na zamówienia od Barcik...ch Już chyba z 1,5 miesiąca będzie, a miało być 14 dni.

Ślimaki - mąż wyzbierał Trzy dni pod rząd zbierania zrobiło dobrą robotę, jest ich zdecydowanie mniej, ale rozsypałam też po ogrodzie ten polecany granulat Agrecol Ferramol (bezpieczny dla zwierząt), no i myslę, że też to pomogło, trudno mi jednoznacznie ocenić, bo zbiegło się to w czasie ze zbieraniem.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:32, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
KasiaBawaria napisał(a)
Przecudne paprocie.Az mi szczeka opadla. Z jakimi trawami masz posadzona gaure?
I w jakim wieku sa twoje tawulki?Moje z tamtego roku, to o wiele mniejsze niz twoje.

Kasiu, też się nimi zachwycam, pięknie wyglądają w nasadzeniach grupowych.

Gaurę posadziłam w turzycy Frosted Curls. Dokupione nowe sadzonki dzisiaj dosadzałam, tym razem z piachem w dołku, zobaczymy, czy przezimują



Tawułki - te ze zdjęć mają po 2 lata, ale mam też 4 letnie, które wyglądają bardzo kiepsko w tym roku ale rosną w prawdziwym cieniu. Takie marne:

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:35, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)
dzień dobry

byłam , widziałam
paprocie przecudnej urody
jakie one mają tam u ciebie warunki?
kuję żelazo z pergolami...będzie fajny zakątek, mam nadzieję

pozdrawiam słonecznie

Beatko, paprocie w jasnym cieniu, kwaśna ziemia (rosną pod hortensjami, pod różanecznikiem, wokół sosen),dobra wilgotność, bo podlewam hortki i rodki

Czekamy na pergolowe wieści
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:37, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)


Zostaw tak!
Za rok będzie pięknie!

Niecierpliwa jesteś

greg66 napisał(a)
Ja też bym tak zostawił to się rozrośnie, chociaż ja też ostatnio sadzę obok siebie bo nie chcę czekac aż się rozrośnie, ale chyba zrobi mi sie mały bałagan za rok-dwa.

Haha, to prawda, jestem bardzo niecierpliwa, lubię dobry efekt od razu Ale tym razem powstrzymałam się od dokładania kolejnych sadzonek i zostało tak jak zdjęciu.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies