Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Nowa12 12:35, 29 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basia_KRK napisał(a)

Dziwny rok, u mnie też liście lecą z jabłoni i orzecha włoskiego Trochę tak nie jestem przyzwyczajona do takiego zasypanego trawnika z czerwcu... Jabłuszka spadają u mnie dlatego, że jest ich ogrom i myślę, że to po prostu naturalna selekcja, cała reszta ładnie przybiera na masie.

Grzesiu, ja niczym nie zasilam i nie pryskam moich owocówek, nie wiem czy to dobrze czy nie, ale co dwa lata cieszę się pysznymi jabłkami


U mnie dokładnie tak samo ze śliwami. Co dwa lata wszystkie 7 owocują masakrycznie obficie i też ich nie pryskam. Czasem tylko sypnę popiołu z kominka z ramach nawożenia. Ale stare drzewa sobie radzą z chorobami i szkodnikami. Gorzej z tymi młodymi.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basia_KRK 08:21, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Słonecznie witam się we wtorek, wczoraj znów lało, dziś dla odmiany zapowiada się piękny dzień Wrzucam poranny widoczek z balkonu pięterka Jak widzicie ilość trawnika jest ogromna Jego jakość po tych dwumiesięcznych deszczach też pozostawia wiele do życzenia. Muszę go koniecznie odżywić.

No i teraz wyzwanie, jak to zmienić, co Wam się od razu narzuca jak widzicie takie nasadzenia i takie rabaty? Dajcie znać

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 08:28, 30 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mi sie podoba jak jest
____________________
Zapraszam na kawe
Roocika 09:52, 30 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
KasiaBawaria napisał(a)
Mi sie podoba jak jest


Mnie też
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 09:57, 30 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Basiu, mnie też się podoba Twój ogród w takiej postaci, w jakiej jest teraz. Mimo małej ilości rabat ma swój urok i nie czuć w nim pustki.
Jeżeli jednak Tobie czegoś w nim brakuje, to pomyślimy, jak go zagęścić.
Dobrze by jednak było, gdybyś wrzuciła plan- projekt ogrodu.
Po pierwsze - zdjęcia zniekształcają perspektywę (na ostatnim zdjęciu np. wygląda to tak, jakby to półkole było trochę przesunięte względem ławeczki, a zapewne jest naprzeciwko)
A po drugie: musimy mieć na czym rysować
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
KasiaBawaria 10:01, 30 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jezeli juz cos zmienic, bo dodac rabate w formie litery C po drugiej stronie Tak mi sie nasuwa pierwsza mysl, ale poprzedniczka dobrze radzi- plan trzeba zobaczyc
____________________
Zapraszam na kawe
Andrzej_ 10:11, 30 cze 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Pociachałbym przestrzeń w poprzek rabatami ogród zrobi się szerszy
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
SylwiaBe 10:16, 30 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Cześć Basiu, dla mnie też jest ok, tak jak jest obecnie
Wygląda na taki ukończony ogród, w pełni zaplanowany i zrealizowany. Masz tu różne nasadzenia, odcienie, wszystko się składa na spójną całość
Pozdrawiam w ten, póki co jeszcze, słoneczny dzień
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
BASIA8 10:28, 30 cze 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Wszystko rzecz gustu, ale Mnie się podoba jak jest
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Makao_J 11:12, 30 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A może wystarczy zrobić jedną rabatę wzdłuż ścieżki?
Zrobić większy łuk przy tej tarasowej rabacie żeby nawiązać do łuku pod drzewem?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies