Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Mazan 14:01, 22 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lotos

Magnolia ma mączniaka prawdziwego. Oprysk Nimrodem i po dwóch tygodniach Saprolem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Lotos 23:17, 22 wrz 2018

Dołączył: 21 wrz 2018
Posty: 3
Wielkie dzięki.
Zaczynam działać
abes 14:40, 16 paź 2018


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Magnolia posadzona w sierpniu z doniczki - czy to jakaś choroba, czy po prostu już jesień?

____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Mazan 13:37, 17 paź 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Abes

Obejrzałem liście magnolii we Wrocku i byłem zaskoczony, że jeszcze antraknoza atakuje mimo jesiennej opadziny, co jest naturalne. Możliwe, że u Ciebie jest to samo. Teraz możesz, jeżeli temperatury pozwalają, opryskać miedzianem oraz wczesną wiosną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
abes 09:00, 18 paź 2018


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Dziękuję bardzo za poradę. Temperatury jak najbardziej ok, więc pryskam.

Pozdrawiam
Ania
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Julitus 23:55, 16 cze 2019

Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 1
Proszę o poradę,

moja magnolia „Soulangeana” zaczęła zwijać liście na brzegach.





Nie zauważyłam żadnych plam na liściach ani żadnych szkodników (te szare zaschnięte plamy po kroplach to pozostałości po azofosce, którą podałam jej dolistnie w dniu kiedy robiłam zdjęcia). Czy to może być efekt braku składników pokarmowych lub za małej ilości wody?

Druga sprawa to przebarwiają e się na czerwono liście, czy to normalne?



Bede wdzięczna za pomoc
Mazan 11:44, 17 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Julitus

To niedobory składników. Zwijające się starsze liście oraz przebarwione młodsze oznaczają brak fosforu, a wiotkie wierzchołki mogą być oznaką niedoboru boru. Obydwa składniki wpływają na wzrost pędów, tworzenie się pąków, a co za tym idzie przyszłoroczne kwitnienie. W tym przypadku możliwe jest 'wyczerpanie' rośliny po kwitnieniu - brak nawożenia odpowiednim nawozem przed i po kwitnieniu, a to ograniczy lub zahamuje kwitnienie w roku następnym oraz usychanie wierzchołków przy drastycznym niedoborze.
Stosuj nawożenie nawozem do magnolii z mikroskładnikami.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
blackstork 00:57, 30 sie 2019


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Czy to również mączniak?

____________________
Wojtek - Ogród etapami
Mazan 09:29, 30 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Blackstork

Mączniaka nie widać, ale antraknoza jest rozwinięta w pełni. Należy zastosować miedzian lub inne środki miedziowe, sprzątnąć opadające liście i powtórzyć zabieg wiosną.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 06:46, 11 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
janosikseba napisał(a)
Witam proszę o radę w sprawie magnoli pięknie kwitnie ale latem jej liście są jakby przykurzone obok mam inną magnolię ok 4m i jej liście są soczyście zielone jest to inny gatunek. Prosze o pomoc ! Z góry Serdecznie dziękuje !!!

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies