Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

mamuska1980 16:23, 07 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Kasiaaaa 16:14, 11 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 1
Witam , pomóżcie
Co moze dolegac mojej magnoli? Ma przebarwione liscie ,a pedy brazowieja i skręcają się, dodatkowo liście sa odbarwione takie blade. Ziemia wydaje sie byc zakwaszona, posadzilam ja w ziemi ph 5 ,
zecik 00:09, 12 cze 2018

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Witam serdecznie

Przeszukałem wątek, ale nie znalazłem podobnej przypadłości, jaka trapi moją magnolię.

Jedna z trzech jest żółta, ma postrzępione krawędzie liści i ogólnie - wygląda na krzak w słabej kondycji. Załączam zdjęcia. Nie znalazłem na krzaku żadnych kokonów, kulek itp. Co to może być?

Na jednym ze zdjęć widać w tle 2 pozostałe magnolie - posadzone identycznie w lekko kwaśnej glebie, podlewane, z ładnymi ciemnozielonymi liśćmi. Jeden krzaczek do nich nie przystaje









Mazan 11:58, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Zecik

To objawy niedoborów. Przy nadmiarze wapnia zawsze wystąpi niedobór magnezu i żelaza. Jeżeli odczyn jest właściwy /pH 5,5 - 6,5/ może to oznaczać brak żelaza w strefie korzeniowej lub magnezu. Tak czy siak efekt ten sam, ale postępowanie inne. Sprawdź odczyn i postępuj zgodnie z tym o czym napisałem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
zecik 15:08, 15 cze 2018

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Odczyn - kiedy ostatni raz sprawdzałem - był właściwy, lekko kwaśny.

Czy to może być objaw przenawożenia?
zecik 22:45, 20 cze 2018

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Być może też jest to wynik słabego systemu korzeniowego, albo tego, że podlewałem magnolię po jej liściach (bo widziałem, że przysycha w tych upałach), albo może też tego, że miała strasznie zbitą wyściółkę z kory i może mało wody docierało do korzeni.
Po rozluźnieniu wyściółki i zaprzestaniu podlewania liści magnolia jakby zaczyna odżywać...
Gardenarium 21:05, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
spok1982 napisał(a)
Powiedzcie prosze co dolega mojej magnolii i jak temu zaradzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 21:05, 11 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Za wysoki odczyn gleby. Magnolki lubią kwaśną do lekko kwaśnej ziemi. Trawnik wokół i małe miejsce na płytki i szeroki system korzeniowy utrudniają jej skutecznie życie co objawia się chlorozą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marta1ba 21:05, 11 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2018
Posty: 6
Proszę o informację. Moja duża magnolia (niestety gatunek mi nieznany) - kupiliśmy dom wraz z zagospodarowanym ogrodem, miała tylko kilkanaście kwiatów. Reszta pączków się nie rozwinęła - przypuszczam, że przemroziło jej pąki. Liście są piękne i zdrowe, ładnie rozwijają się również nowe. Czy w przyszłym roku jest szansa na kwitnienie? Czy magnolia wytworzy nowe pączki na przyszły sezon? Całą zimę na nią czekaliśmy a tu taki zonk.

Pozdrawiam
samsabat 21:05, 11 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
U sąsiada Magnolia została zaatakowana przez larwy, macie może pomysł co to jest,


szukam na necie , ale nie mogę namierzyć.
Część liści poskręcana.

Pzdr
____________________
historia ogrodu w zdjęciach https://photos.app.goo.gl/ISQN5pvjkJSL50ss2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies