Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pachnący ambrą

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący ambrą

Anda 13:06, 16 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Nie będę krzyczeć
Później obejrzę dokładnie, bo teraz czas goni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 09:38, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć

Czytam, że szukasz paproci - proponuję przyjrzeć się paprotnikom Polyblecharum. Wiele z nich jest zimozielonych. W ogóle paprocie są piękne
Diane piękna będzie. U mnie dopiero zaczyna łapać kolor

Pozdrawiam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Rudolfina 17:18, 17 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
galgAsia napisał(a)
Cześć

Czytam, że szukasz paproci - proponuję przyjrzeć się paprotnikom Polyblecharum. Wiele z nich jest zimozielonych. W ogóle paprocie są piękne
Diane piękna będzie. U mnie dopiero zaczyna łapać kolor

Pozdrawiam


Te paprocie japońskie rzeczywiście są piękne! Musze się za nimi rozejrzeć w szkółkach. Dziękuję za podpowiedź

U mnie Diane na razie pojedyńcze liście ma wybarwione, ale jeszcze chwila i cała zapłonie
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 18:11, 17 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Te trzy doniczki to na co?
Hosty też już tam posadziłaś? Nie widzę za dokładnie

Ostatnio kupiłam właśnie Polystichum polyblepharum i Polystichum setiferum
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rudolfina 13:56, 19 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)
Te trzy doniczki to na co?
Hosty też już tam posadziłaś? Nie widzę za dokładnie

Ostatnio kupiłam właśnie Polystichum polyblepharum i Polystichum setiferum


Doniczki są w miejscach gdzie chcę posadzić jakieś 3 większe paprocie. I chyba Polystichum setiferum będzie mi tam najbardziej pasowało

Hosty są ale malutkie. Moją dosłownie po 3-4 listki, bo rozdzielałam stare kępy, które na dodatek były mocno podjedzone przez ślimaki Mam nadzieję, że w nowym miejscu będzie im lepiej i wiosna pokażą na co je stać.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
deszczowymaj 13:10, 25 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hej

Witam się u Ciebie

zaznaczam ..a w wolnej chwili poczytam co tam u Cię

Pozdrawiam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Rudolfina 12:46, 28 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
deszczowymaj napisał(a)
Hej

Witam się u Ciebie

zaznaczam ..a w wolnej chwili poczytam co tam u Cię

Pozdrawiam


Miło mi że zajrzałaś Pozdrawiam!
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 13:17, 28 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Kilka zbliżeń na te moje biedactwa, które mam nadzieję odbiją w przyszłym roku Od rodziców dostałam 3 sadzonki paproci Adiantum, podobno maja liście całą zimę. Duże paprocie nadal nie kupione. Muszę w końcu podjechać do ogrodniczego.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 13:42, 28 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
A teraz rabata frontowa. Mój eM trochę się zapędził i pod moją nieobecność, postanowił włączyć orzecha do rabaty.
Z planowanych nasadzeń są już hortensje Limelight, jedną musiałam dokupić , więc to jeszcze takie maleństwo. Przesadziłam też na brzeg trawy (kostrzewy Walberla)i dołożyłam 3 rozplenice. Róże i miskanty będę przenosić na nowe miejsca wiosną. Wtedy tez podzilę ML i rozplenice i dołożę w wolne miejsca.
Dzisiaj przyjeżdżają tuje i nowa dostawa kompostu bo te resztki, które jeszcze miałam są prawie niewidoczne po przekopaniu z rodzimą ziemią.




Czyli tak: za hortensje dojdą miskanty ( tam jest ponad 1 m do tuji, powinny sie zmieścić), przed róże, potem stipa z szałwią, rozplenice i lawenda.



Czy za orzechem też dać ML czy mogłabym tam wrzucić Memory? A przed orzecha i z boku berberys admiration? I jeszcze bym chciała berberysa red carpet, tak ze 3 sztuki przed studzienką, żeby ją zakryć. Dajcie znać jak za bardzo kombinuję
____________________
Edyta Pachnący ambrą
andzia458 10:02, 29 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
A tego orzecha chcesz tak zostawić na pewno?
Ja bym proponowała uciekać z nim stąd, póki mały...
Orzech walorów ozdobnych no chyba nie ma żadnych a za jakiś czas pewnie nic Ci nie będzie chciało rosnąć w bliskim sąsiedztwie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies