Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Kasya 10:47, 22 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42306
Agatorek napisał(a)


Tak, to Bielicki.
Parę km mam do niego, nie więcej niż 10 .
Mam magnolie, ale to zeszłoroczny zakup, małe jeszcze są


To on i rodki ma ładne
Jak masz tak pod nosem to nie idziesz troszkę w tą kwaśną stronę ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 10:54, 22 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Jak traktorek przyjdzie to wielka mocna płachtę do niego przymocuj porządnie, albo big baga do niego ziemię przełopatuj i wywieziesz na dwa razy żeby się taczką nie męczyć
Babka pycha dzięki za przepis ja mam podobny tylko u nas się na to mówi kocmołuch, a zamiast smalcu dno i boki naczynia wykłada się plasterkami boczku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 10:56, 22 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
Agatorek napisał(a)


Judith nie przepraszaj, bo nie masz za co .
Dziękuję Ci za Twoje słowa, nie odebrałam wcześniejszej wypowiedzi jako krytyki. Źle zrozumiałam tylko, bo napisałaś o debatach o nieistniejącym oczku





____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MiluniaB 10:57, 22 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Fajne to oczko - psy mają wodopój
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Judith 11:04, 22 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
Agnieszko, rozważ jeszcze pozostawnienie ziemi wykopanej z oczka. Masz ogromny teren, możesz zaszaleć i stworzyć sobie pagórek w dowolnie wybranym miejscu i powiększać go i formować zdejmowaną pod rabaty darnią. Takie urozmaicenie przestrzeni. A jak uzyska ostateczny kształt - obsiać go trawa i obsadzic krokusami! Albo czyms zupełnie innym .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 11:17, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasya napisał(a)

To on i rodki ma ładne
Jak masz tak pod nosem to nie idziesz troszkę w tą kwaśną stronę ?


Nie, raczej nie . Rodki mnie nie lubią .

A on chyba nie ma rodkow już na sprzedaż. Jak tam byłam, to pytałam, co mają oprócz magnolii, to powiedział mi, ze w tej chwili odchodzą od innych roślin i tylko magnolie.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 11:19, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jak traktorek przyjdzie to wielka mocna płachtę do niego przymocuj porządnie, albo big baga do niego ziemię przełopatuj i wywieziesz na dwa razy żeby się taczką nie męczyć
Babka pycha dzięki za przepis ja mam podobny tylko u nas się na to mówi kocmołuch, a zamiast smalcu dno i boki naczynia wykłada się plasterkami boczku


Z plasterkami boczku też wypróbuję. Brzmi bardzo smacznie .

Mamy przyczepkę małą, także tu będzie łatwiej. Do wywozu ziemi z oczka było mi łatwiej taczką manewrować.
Big bagi mamy w razie czego
Dziękuję za podpowiedź
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 11:22, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Judith napisał(a)
Agnieszko, rozważ jeszcze pozostawnienie ziemi wykopanej z oczka. Masz ogromny teren, możesz zaszaleć i stworzyć sobie pagórek w dowolnie wybranym miejscu i powiększać go i formować zdejmowaną pod rabaty darnią. Takie urozmaicenie przestrzeni. A jak uzyska ostateczny kształt - obsiać go trawa i obsadzic krokusami! Albo czyms zupełnie innym .


O tym też jeszcze myślę. Ale i tak musiałabym go nieco spłaszczyć . Na razie wersja jest taka, że część ziemi (a raczej głównie gliny) pójdzie w róg działki, gdzie jest nieco niżej.
Coś może zostanie, zobaczymy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 11:23, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
MiluniaB napisał(a)
Fajne to oczko - psy mają wodopój
i basen
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 13:30, 22 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dzięki za pokierowanie, wróciłam i odnalazłam las planowanych drzewek

Super drzewka, większość widziałabym u siebie, glediczii się boję ale klony palmowe, derenie różne i pagodowy nawet, buk tricolor, buk rohan obelisk, grujecznik, miłorząb, choiny kanadyjskie te są bardzo polecane i lubiane, uznawane za bardzo wartościowe. Wiąz camperdownii piękny, pięknie kwitnie na seledynowo.

Całkiem dużo ale to pierwsze nasadzenia więc nic dziwnego , że lista długa a na pewno jeszcze się powiększy.
Teraz modne też są judaszowce tylko one wrażliwsze na mrozy.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies