Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 18:39, 21 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Judith, No raczej się nie martwię . Nawet jak ktoś kupiłby działki obok (ale nie słyszałam, żeby były na sprzedaż), to i tak pewnie budowałby się bliżej asfaltu. My z premedytacją budowaliśmy się za wierzbami, żeby się osłonić. Koszty były (zbudowania drogi dojazdowej i pociągnięcia mediów), ale było warto .
Kiedyś się mnie nawet ktoś ze wsi zapytał, dlaczego się pobudowaliśmy tak daleko od innych, i to na środku działki, zamiast „po ludzku” przy drodze .

Alicjo, jeszcze nie wszystko przemyślane . Na razie myślę nad roślinami, później będę je „układać” na kartce, a na końcu pewnie i tak inaczej posadzę . Najlepiej byłoby mieć różne rośliny (w doniczkach), już rozrośnięte i móc je sobie poustawiać „na żywo”, na rabacie w różnych kombinacjach. I wybrać tą najlepszą .

Kształt tych rabat powstawał na bieżąco, podczas pracy. Aż do uzyskania zadowalającego efektu . Jakbym miała najpierw rysować rabatę na kartce, a później to przenosić na rzeczywistą przestrzeń, to pewnie wyszedłby mi jakiś dziwoląg (co nie znaczy, że i tak mi nie wyjdzie ).
Rabaty z tyłu, przy oczku, będę wstępnie planować na kartce jednak. Za duży teren, no i trzeba uwzględniać altankę .


Dzięki Darciu. Lubię się wyżywać w ogrodzie. Nawet kopać lubię .
Najmniej lubię czyszczenie (plewienie) tarasu i kostki z różnych niechcianych roślinek i trawy. Trochę tego jest do obrobienia ...

Beatko, tak, to te wierzby, takie poskręcane. U mnie jest dość mokro, więc do tej pory dawały sobie radę, ale tutaj akurat trochę nie pasowały na tej rabacie. Przesadzę je na „tyły”, za budynek gospodarczy, tam mogą sobie rosnąć do woli .
Muszę przyznać, że nie myślałam o ich przesadzaniu (nie lubię tego robić), ale tutaj prawie wszyscy mi tak radzili. Na początku wątpiłam, że uda mi się to wynegocjować z eMem (bo bardzo je lubi), ale poszło bez oporu z jego strony .
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:42, 21 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
mrokasia napisał(a)
Ja Cię przepraszam, jakie profesjonalne rysunki .
Tu się będzie działo!


Kasiu, no weź sobie nie żartuj . To tylko szkic z wymiarami . I zrobiłam to, bo wyjść z domu nie mogę, bo zimno i nudy .
Mam nadzieję, że wstydu na koniec nie będzie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:47, 21 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
maksimini napisał(a)
Aga, tempo działania masz zabójcze Podziwiam


A ja właśnie myślę, że coś wolno mi to wszystko idzie . Gdyby jeszcze pogoda była lepsza ...

Za to szybko (za szybko) zamówiłam różne rośliny jesienią i w kwietniu będę miała zastawiony cały taras doniczkami.
Aż sobie zrobiłam tabelkę w excelu z każdym zamówieniem, żeby jakiegoś przypadkiem nie przegapić (większość już opłaciłam) .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
jolanka 18:49, 21 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agatorek napisał(a)


A ja właśnie myślę, że coś wolno mi to wszystko idzie . Gdyby jeszcze pogoda była lepsza ...

Za to szybko (za szybko) zamówiłam różne rośliny jesienią i w kwietniu będę miała zastawiony cały taras doniczkami.
Aż sobie zrobiłam tabelkę w excelu z każdym zamówieniem, żeby jakiegoś przypadkiem nie przegapić (większość już opłaciłam) .


O kurcze, to ile tych doniczek zamówiłas?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Judith 18:56, 21 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
jolanka napisał(a)

O kurcze, to ile tych doniczek zamówiłas?


No właśnie?

W moim ogrodzie pierwszy sezon bez planowania przestrzeni - to już za mną. W tym tylko wzbogacanie istniejących rabat.
Zatem przede mna także zamówienia, ale ja sie jeszcze wstrzymuję. Nie potrafię utrzymać przy życiu roślin w doniczkach, wiec będę zamawiać etapami .

Opowiadaj, co zamówiłaś i w jakiej ilości!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:14, 21 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ale się w tym sezonie front ogrodu zmieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 19:44, 21 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Jolanka, Judith, mam nadzieję, że siedzicie

Bo chyba z „letka” przesadziłam.
Są to głównie drzewka.
M.in. klony palmowe (kilka, nie mogłam się zdecydować na odmianę), derenie (też kilka i różne, w tym kwitnące, jeden pagodowy, 2 skrętolistne), buk tricolor, buk rohan obelisk, 2 szt śliwowisnie Nigra, glediczja sunburst, grujecznik japoński pendulum, miłorząb Mariken 2 szt, wiąz Camperdownii na pniu, modrzew Diana, modrzew varied direction, 2 szt choiny kanadyjskiej (jedną już mam, spodobała mi się).

I jakąś drobnicę.

Na razie odsuwam w czasie dostawy .

Mam też zarezerwowane kulki (różnej wielkości) bukszpanowe, ale jeszcze się zastanawiam.

Edit: pewnie część z tych zamówionych drzewek (były planowane głównie na „tyły”) wykorzystam na tych rabatkach z przodu.


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:46, 21 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale się w tym sezonie front ogrodu zmieni


Tiaaa.
A pisałam, że chce się zająć „tyłem” i rabatami wokół większego oczka .
Nie ma to jak konsekwencja i praca zgodnie z założeniami .

Edit : a zanim dojdę na tyły, to pewnie jeszcze machnę kilka rabatek z przodu i z boku .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 20:04, 21 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ja też po ogrodzie skakałam z nasadzeniami w zależności od tego co się udało zdobyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 20:05, 21 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agatorek napisał(a)
Jolanka, Judith, mam nadzieję, że siedzicie

Bo chyba z „letka” przesadziłam.
Są to głównie drzewka.
M.in. klony palmowe (kilka, nie mogłam się zdecydować na odmianę), derenie (też kilka i różne, w tym kwitnące, jeden pagodowy, 2 skrętolistne), buk tricolor, buk rohan obelisk, 2 szt śliwowisnie Nigra, glediczja sunburst, grujecznik japoński pendulum, miłorząb Mariken 2 szt, wiąz Camperdownii na pniu, modrzew Diana, modrzew varied direction, 2 szt choiny kanadyjskiej (jedną już mam, spodobała mi się).

I jakąś drobnicę.

Na razie odsuwam w czasie dostawy .

Mam też zarezerwowane kulki (różnej wielkości) bukszpanowe, ale jeszcze się zastanawiam.

Edit: pewnie część z tych zamówionych drzewek (były planowane głównie na „tyły”) wykorzystam na tych rabatkach z przodu.



Mało się nie przewróciłam.
Nie no zakupy wypasione, będziesz miała co sadzić.
Oprócz modrzewi ( jedna z niewielu rośli, które po prostu tak jak czerniny nie lubię - nic osobistego) wszystko mi się podoba. Ciekawa jestem jak je porozmieszczasz na rabatach. Ja największy problem mam z glediczją, jakoś nie mogę jej nic dopasować.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies