Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

mrokasia 20:37, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Heloł, chwilę mnie nie było i takie zakupy mnie ominęły!!! Fajne te stożki na kwarantannie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 20:40, 19 kwi 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Już aksamitki? Ja je jakoś kojarzę z końcem lata .
Ilość robi wrażenie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:59, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Trzymam kciuki za zdrowe bytowanie bukszpanów. Wózek zakupowy w bardzo energetycznych barwach. Zapachniało latem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 21:31, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Agatorek napisał(a)
Przy okazji (jak już i tak mokłam ) zrobiłam zdjęcie klonikowi Katsura
widać, że coś tam mu rośnie
Nie wiem, czy juki przeżyją, ale po nich akurat nie będę płakać (to te, które mam z rozdzielenia wielkich kęp)






Też mam takie maleństwo twoj ciut wyższy i widzę 3 przewodniki.
Zimę przeżył widać już paczki.
Jak widać klony jatsura są bardzo ładne. A gdzie go.masz zamiar posadzić mój będzie rósł w półcieniu do południa słońce później różnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:47, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Agatorek napisał(a)
Te dwie tuje będę musiała spróbować wykopać. I przesadzic w inne miejsce.
Bo trochę mi się dżungla robi...









Na pierwszej focie ten jasny to cyprysik lawsonia. Przynajmniej u mnie przyjmuje się bez problemu mój był wiekszy.

Na drugiej focie za sosna to chyba tuja Kórnik przysadzisty. Rośnie bardzo duży, ale można go formować i nie źle na tym wychodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
maksimini 21:51, 19 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Aga, szalejesz i z robotą i z zakupami
Jak tam bukszpany na kwarantannie? Trochę mnie zmartwiłaś tą ćmą. Baaardzo lubię buksy i już kupowałam małe sadzonki na obwódki rabatowe, ale w końcu nie kupiłam. Boję się cholerka tej ćmy, szkoda byłoby mi roślinek gdyby je ćma zeżarła. Cały czas myślę czy zrobić u siebie takie obwódki czy jednak zrezygnować. A jak zrobić to z czego. Moim zdaniem bukszpan najlepiej się nadaje, ale ćma póki co powstrzymuje mnie od nabycia.
Stożki przepiękne Sama chętnie przytuliłabym takie. Ale na oku mam stożki cisowe
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Rumianka 23:14, 19 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Aga, z tej liatry byłam zadowolona, bo kłosy ładnie się wybarwiały na fioletowo...ale coś im musiało zaszkodzić skoro zanikły...
Z podziwem patrzeć będę na Twoje bukszpany nowe nabytki...uwielbiam te rośliny, ale od kiedy ćma buszuje w ogrodach, to moje zamieniają się w coś niebywale paskudnego...już chwilami brakuje mi cierpliwości do walki z ćmą...wszystkie zabiegi są krótkotrwałe, a bukszpany weyglądają...ach szkoda gadać...znajdę zdjęcie to pokażę.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 23:18, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Kasiu, stożki już na rabatach. Fotki wkrótce .

Judith, już aksamitki, w LM byłam . Ładne trawki też były, ale się powstrzymałam. Ledwo .

Dziękuję Haniu, jutro będę je sadzić .

Ela, klon już tam jest posadzony, zrobię lepsze zdjęcie. Z daleka słabo widać, bo cieniutki jest . Tam ma raczej słońce.
Mam nadzieję, że uda mi się wykopać tego cyprysika i tuję. Inaczej będzie im ciężko.

Kasiu, maksimini, jutro sprawdzę te odizolowane bukszpany. Mam nadzieję, że już niczego w nich nie znajdę.
Irenka-milka u siebie miała fajną obwódkę z cisa, kurczę nie pamietam jak się nazywał. Jakieś polskie imię miał. Chyba .
Może sobie przypomnę.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:19, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Elisko, szkoda tych Twoich bukszpanów. Mam nadzieję, że uda mi się zwalczyć to paskudztwo.
A liatry może Ci coś zjadło?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:24, 20 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Sasanki mi zakwitły!

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies