Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Anda 18:39, 27 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33775
Towarzystwo bardzo fajne, ale te wierzby za plotem sa cudne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 19:20, 27 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Pamiętam, że sołtys nam „radził”, żeby je wyciąć, bo stare są.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:24, 27 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
A wracając do rabatki przed domem, to tak sobie pomyślałam, że nie będzie tam za bordowo, gdybym tam dała Pissardi lub Nigrę na pniu? Mam już tam hortensje Ruby Annabelle. Będą jeszcze trawy (stipy i/lub sporobolus)
Czy je zostawić i dać coś rozjaśniającego? Ale co?
Miałam tam też dać berberysy (czerwone), ale to chyba byłaby już przesada
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:35, 27 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Jeśli chodzi o atrakcyjne drzewa, to podobają mi się klony ginnala i red sunset, dlatego je u siebie posadziłam. Póki co jeszcze może nie zachwycają, za to jak czasami jeżdżę przez Zieloną Górę, zawsze widzę ogromnego ognistego klona przed jednym z domów i po prostu nie mogę się na niego napatrzeć.

Za to szukam już czegoś w miejsce mojego klona globusum, który już chyba nie ruszy tej wiosny i zastanawiam się czy go nie podmienić na wspomnianego tu ambrowca gumball na pniu lub platana kulistego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 19:40, 27 kwi 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10227
W temacie forsycji - młodziaki są wiec łatwo je wyprowadzisz „na ludzi” . Ta moja jest już wiekowa, wiec potrzebowała więcej czasu, by dojść do siebie po pierwszym po latach mocnym cięciu.
Tylko nie zaniedbaj cięcia w żadnym sezonie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Margerytka40 19:42, 27 kwi 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Pissardii i hortki jak najbardziej razem pasują. Różowy kolor pięknie podkreśla bordo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 21:22, 27 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82342
Wiśnia Bandolero, dodatkowo śliczna kora zimą, kwitnienie wiosną i przebarwienie jesienią, a w lecie nie nachalna. Albo dałabym dokoła ronda wiśnie amanogawy, jakoś tak mi pasują do tego szpaleru wierzb za płotem, tam jest rytm i tu byłby rytm, pomyślWiosną ładnie i jesienią ładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 21:30, 27 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ale masz wybór nie wiem na co bym się zdecydowała
Osobiście nie lubię za dużo bordowych drzew, bo są dla mnie smutne
Ciekawe co wybierzesz
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 09:24, 28 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Przyznaję, że wierzbowa aleja jest cudna
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 16:07, 28 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aniu, nam też się podoba ta aleja z kilku względów . Przez ponad pół roku mamy ścianę zasłaniającą
Ambrowce i platany są piękne, ale wielkie.
Tu chciałam coś "eterycznego".

Judith, na pewno nie zaniedbam cięcia. Pierwsze już niedługo

Asiu (Margerytko) no to chyba się przekonałam. Swoją drogą pamiętam, że to Ty pierwsza zasugerowałaś na tych rabatkach coś wyższego (bo chciałam tylko byliny, bukszpany i trawy). Pamiętam też, że w pierwszej chwili pomyślałam, że nie, że mi to nie pasuje, hahaha. A później, jak zaczęłam wsadzać tam roślinki, to rzeczywiście, coś wyższego by się przydało . Także dziękuję

Sylwia , jeszcze wokół ronda mam ryć? . Tak naprawdę, to będę ryć, ale chcieliśmy dać taką "opaskę" wszędzie przy kostce, nie tylko wokół ronda. Ale to temat chyba nie na ten rok .
Wiśnia, którą polecasz jest śliczna .

Asiu (Roocika), ja za to uwielbiam bordo i czerwień (i róż ). eM też, całe szczęście .
W sumie po przemyśleniu wybór mam taki:
Albo wiśnia Pissardi/ Nigra/ Bandolero
Albo Jabłonka Ola / Royal Beauty

Mam (chyba) Royal Beauty nad jednym oczkiem, ma śliczne listki i później kwiaty.




____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies