Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Martka 21:37, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, dereniowy szał, tempo ogromne, rabata ze stożkami ciekawie się zapowiada. Jakie tam planujesz towarzystwo?Trudno zrobić o tej porze roku rabaty na gotowo, nie wszystko jeszcze się udaje kupić. Ja mam zakupową depresję i za moment chyba wsiądę w auto i ruszę do Wrocławia albo Krakowa u mnie w okolicznych szkółkach słabo z trawami, wysyłkowo nie lepiej, wiele w produkcji albo wykupione. Co za szalony rok
inka74 21:54, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Twoja wisienka ma całkiem sporą koronę. Z dereni same perełki wybierasz. Jakbym więcej miejsca miała...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basieksp 21:54, 25 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
To chyba nie są ani orlik ani ostróżka, tak po mojemu Aga dajesz na tą ścieżkę jakąś podsypkę, czy tak po prostu na ziemię, zbieram sobie otoczaki na ścieżkę, ja bym chciała tak na ziemię , mój aM chce zrobić jakąś podsypkę, żeby zielsko nie rosło i błoto się nie robiło, a ja nie wiem?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 22:02, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agnieszka, na derenie będę przychodzić do Ciebie.
Fajna ścieżka, jak Ty to ułożyłaś sama? Ja dziś ledwo wepchałam worek kory 80 l do taczki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Annna12 23:09, 25 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Piękne te stożki. Wczoraj oglądałam moje buxy i niestety jednego zielonego gada znalazłam. Wyjęłam wczoraj pułapki feromonowe i wjechał mospialn... u mnie tylko ten działał i to dość skutecznie w ubiegłym roku...

A co do zakupów - ja wszystko kupuje przez internet i zawsze coś tam domówię więcej. Mam fajnych kurierów... jeden kiedyś przywiózł mi brzozę i powiedział, że różne rzeczy woził ale to jego pierwsze drzewo było od tego czasu pyta jakie roślinki dziś przyjechały...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Milka 07:42, 26 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajnie stożki się prezentują A najbardziej podziwiam samodzielne robienie ścieżki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agatorek 17:14, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasiu, trzymam kciuki, żeby i Twoja wisienka też była sensowna .

Martka, do stożków będą głównie trawy i hortensje. Na jednej rabacie wim's red, a na drugiej white light. Nad trawami się jeszcze zastanawiam jakie tam dać, za dużo mi się podoba. No i może dam tam też jakieś berberysy.

Iwonka, z dereni jeszcze będzie pagodowy variegata i china girl (te mam już zamówione).
Wisienka nie była planowana , ale ładna się trafiła.

Basiu, w sumie to wszystko jedno, co to jest . Poczekam aż trochę urośnie, może będzie łatwiej zidentyfikować.
Kamienie kładę na ziemi (oczywiście wcześniej zrywam darń). Kosiarka będzie po nich jeździć (staram się je układać równo z podłożem), bo będę siała trawę między kamienie.

Asiu, zapraszam , nawet na żywo
Sama układam, ale nie ukrywam, że jest ciężko. Dlatego robię po 2-3 szt na jeden dzień. Wybieram ziemię i zsuwam kamień z trawy (są już mniej więcej ułożone, robiłam to z eMem) w to miejsce. Czasami muszę jeszcze trochę ziemi wybrać, to odsuwam znów. Jak nie daję rady, to kamień czeka, aż eM będzie w domu.

Aniu, niestety, trzeba już pilnować buksów.
A kurierów też mam fajnych

Dziękuję Irenko

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:48, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Czasem słońce



Czasem śnieg

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anna_I 17:58, 26 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Aga podziwiam Cię, silna babka z Ciebie Bardzo fajnie ta ścieżka Ci wychodzi, ja również myślę o czymś podobnym.

Zamawiasz czasami roślinki przez neta? Czyli masz jakieś sprawdzone szkółki? Ja jak zamówiłam kiedyś perukowca to przyszedł mi zielony...zamiast purpurowego
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Agatorek 18:51, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aniu, zamawiam czasami (a nawet nie czasami, tylko w większości) przez neta, ale z reguły ryzykuję. Zawsze mogę odesłać .
Na razie jakoś mi się udawało .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies