Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 23:58, 08 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
MiluniaB napisał(a)
Aga - jeszcze jedno Ci podpowiem. Zobacz moje rozplenice w pigułce na przestrzeni kilku miesięcy tu w wątku tematycznym takie porównanie chyba najbardziej będzie Ci odpowiadało - to te sadzone w odległości 1,10 cm i kończę temat rozplenic https://www.ogrodowisko.pl/watek/1839-rozplenica-japonska-pennisetum-alopecuroides?page=35


Są naprawdę ładne .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:10, 09 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Anda napisał(a)
Witaj Agnieszko, wpadam z rewizytą

Nie wiem, czy jesteś na Pintereście. Możesz też zajrzeć do moich pinów, jeśli chcesz
https://www.pinterest.de/ewa1887/landschaften/



Świetne piny. Ten bardzo mi się podoba
I jest z O.

Wiesz może czyj to ogród?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 00:22, 09 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Roztoczańskie klimaty - klasyka na O powinno ci się podobać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 00:32, 09 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
inka74 napisał(a)
Roztoczańskie klimaty - klasyka na O powinno ci się podobać


Dzięki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 00:43, 09 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Agatorek napisał(a)
Podoba mi się styl działania Mrokasi. Szast, prast, decyzja podjęta i drzewko wyrzucone, albo wkopane w innym miejscu. Wiem, jestem na zupełnie innym etapie (jak na innej planecie), ale nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć.

Mrokasia, o ile dobrze pamiętam, tę nową część w jeden sezon załatwiła. Ale już wiedziała co jej się podoba. Łatwiej jest podjąć szybką decyzję gdy wiemy dokąd zmierzamy.
Pytanie brzmi czy Ty wiesz co Ci się podoba?
Ja przez te kilka lat na forum widzę jak duży się zmieniło w moich upodobaniach i myślę, że coraz lepiej wiem jaki chcę mieć ogród. Czasem myślę sobie, że te moje wykopaliska to mają też pozytywne strony, bo ograniczyły bezsensowne zakupy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 01:07, 09 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Marysiu wydaje mi się, że wiem, co mi się podoba .
Wiem też, czego nie chcę mieć w ogrodzie (mniej więcej), może mi się to odmieni, tak jak piszesz, jak było u Ciebie .
Dopóki nie zacznę, to się nie dowiem.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 11:42, 09 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Agnieszka, też podobnie myślałam jak ty. Zmieniało się z czasem, jak moje doświadczenie i wiedza ogrodnicza rosły. Po obejrzeniu większej ilości ogrodów, moje plany uległy zmianie. Nadal się uczę i długa droga jeszcze przede mną. Pewnie gdybym posłuchała wcześniej kilku porad od bardziej doświadczonych ogrodników to nie poprawiała bym tylu miejsc, rabat czy nasadzeń. Ale ja akurat jestem z tych co najlepiej uczą się przez doświadczenie. I do niektórych decyzji musiałam po prostu dojrzeć ogrodowo, znaleźć pomysł. Przerażały mnie ciężkie prace więc odsuwałam je od siebie. Ty na razie głównym wzorcem ogrodowym traktujesz ogród mamy. Bardzo widać wpływ jej ogrodu na to co robisz u siebie. Ale może warto rozszerzyć "spojrzenie". Pierwszy krok w tym kierunku zrobiłaś - założyłaś wątek na O. Jak to się dalej potoczy zależy tylko od ciebie. Masz duży teren, warto go fajnie wykorzystać. Albo możesz też sknocić robiąc kamienną, białą pustynię. Zarówno zegar jak i ciurkadełko można ładnie wkomponować i wyeksponować. Beton można skuć. Wiem bo to u siebie robiłam. Kwestia chęci i motywacji. Mogło by to wyglądać tak.


Wkoło zegara i fontanny musi być tyle miejsca zostawione, aby je było widać i można było przejść obok swobodnie. Reszta rabaty z nasadzeniami w twoim stylu. Obecnie w tym miejscu są zaburzone proporcje, na podłoże użyty za duży frakcyjnie kamień i za jasny. Lepszy byłby drobny żwir w kolorze kostki tej ciemniejszej lub jaśniejszej. Obecnie jest to po prostu sztuczne a nie ładne. Chciałaś prosto z mostu. Piękne elementy giną w tym wszystkim. Mini klombiki wyglądają jak zabawkowe. Rośliny będą się w tym gotować. Też mam jasny kamień w ogrodzie i po latach myślę o jego wymianie. Nie sprawdza się. Kupiłam tani kremowy wapień, bo wtedy tylko na taki mnie było stać i uważałam, że jest to ładne. No, nie jest. Och, jak ja się zachwycałam jasnymi płytami... Po czasie bardziej drażnią niż zdobią. Dojrzałam do ich wymiany/usunięcia. Tak jak do przemalowania żółtej kostki. Robię to krok po kroku bo sama. Na temat rabat żwirowych i białej mariny możesz poczytać u Asi na blogu - kwintesencja doświadczenia forumowego. Idealnie pokazana cienka granica między kiczem ogrodowym a ciekawym rozwiązaniem.

Masz ogromne możliwości. Część z nas, w tym ja , zazdrości ci takiego terenu. Trzymam kciuki za realizację.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 13:08, 09 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Podrzucę jeszcze kilka forumowych ogrodów

Ogród mały ale pojemny
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=126

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.
Z tego postu możesz wejść do innego wątku i obejrzeć ten ogród w pigułce.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7257-po-mojemu-ogrod-subiektywnie-swiadomy?page=93#post_0

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi (czyli ten "inny wątek")
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=794
Ten duży ogród ma ciekawie podzielone nasadzenia. Ale nie mogę znaleźć w tej chwili strony, gdzie widać ten podział.

Edit: Na samym początku wątku widać plan ogrodu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 13:16, 09 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hej Iwona

Powtórzę to, co już pisałam . Biała kamienna pustynia mi też nie odpowiada. Ba, nie odpowiadała mi nawet na początku . Mój M. się "uparł" na ten kamień (nie wiem czemu, bo w sumie nie wtrąca się do "moich" spraw ogrodowych). Tym razem mu ustąpiłam, bo w głębi duszy przeczuwałam, jak to się skończy. No i skończyło się, po paru miesiącach od położenia kamieni. Zrobiły się brudne, a rondo wyglądało jakoś "pusto". Sam zaczął mówić o dodatkowych donicach i zmianie kamienia. I teraz już mi mówi "a rób, co chcesz" .
Także to jest do zmiany (nie wiem jeszcze w jakim zakresie, ze skuwaniem podłoża, czy bez.
Też myślałam o drobniejszym kamieniu. Ale w kolorze zielonym - grys serpentynit mi się podoba (mniej więcej taki)albo taki trochę ciemniejszy brąz.

Edit, bo za szybko poszło

Teraz też robię prawie wszystko sama. To rondo zrobiliśmy na wiosnę, jak wszystko było pozamykane i M. był cały czas w domu (pracuje głównie za granicą). Wiem, jak to ciężko.

Ogród mojej mamy zawsze bardzo mi się podobał, więc na pewno się tym inspiruje. Ale mam też swoje pomysły . A teraz trochę inspiracji z O.
Może nie będzie tak źle

Dzięki za kciuki



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:23, 09 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Mary napisał(a)
Podrzucę jeszcze kilka forumowych ogrodów

Ogród mały ale pojemny
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=126

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.
Z tego postu możesz wejść do innego wątku i obejrzeć ten ogród w pigułce.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7257-po-mojemu-ogrod-subiektywnie-swiadomy?page=93#post_0

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi (czyli ten "inny wątek")
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=794
Ten duży ogród ma ciekawie podzielone nasadzenia. Ale nie mogę znaleźć w tej chwili strony, gdzie widać ten podział.

Edit: Na samym początku wątku widać plan ogrodu.


Dziękuję Marysiu
Ogród Przemka (Mały, ale pojemny) mam już przewertowany na wszystkie strony, nie ukrywam, że bardzo mi się podoba.
Mój będzie w trochę innym stylu, ale ściągnę sobie pewne połączenia roślin
Do pozostałych na pewno zajrzę.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies