Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

SlonecznyOgrod 21:23, 14 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agnieszka a jaką Ty masz powierzchnię działki?

Nie wiem czy dlatego, że jestem na etapie luboróżanym i planuje u siebie posadzić róże, ale przy Twoim zegarze widziałabym różę, która delikatnie wspiera się o niego. Taka niezbyt wysoka jak Eden Rose.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Mary 23:34, 14 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja mam wrażenie, że sporo osób albo czyta wyrywkowo posty, albo bez zrozumienia..... bo Aga odpowiadała na to samo pytanie czemu tak, a nie inaczej przynajmniej naście razy, aż dziw, że nie straciła jeszcze cierpliwości

Ja myślę, że to trochę odwrotnie.
Te pytania powtarzają się dlatego, że plan jest wyrwany z kontekstu. Gdyby powstała jedna kartka z planem całości nie byłoby tak wielu pytań. Ale Agnieszka dorysowuje kolejne fragmenty na innych kartach, wyjaśnia, my uruchamiamy wyobraźnię...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 23:35, 14 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
SlonecznyOgrod napisał(a)
Agnieszka a jaką Ty masz powierzchnię działki?

Nie wiem czy dlatego, że jestem na etapie luboróżanym i planuje u siebie posadzić róże, ale przy Twoim zegarze widziałabym różę, która delikatnie wspiera się o niego. Taka niezbyt wysoka jak Eden Rose.


Cała działka to ok. 3 ha. Część ogrodzona to około 1 ha, a część „projektowana” to ok. 2000 m.kw. .

Hmm muszę sobie wygooglać tą różę, jestem jeszcze kompletnie zielona, jeśli chodzi o gatunki, czy odmiany . Coś tam pozmieniam przy tym rondzie, póki co myślę nad oczkiem i jego otoczeniem. Jak przejdą te mrozy, to pobiegam ze sznurkiem, czy też szlaufem i popróbuję sobie wytyczyć rabaty.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:48, 14 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Mary napisał(a)

Ja myślę, że to trochę odwrotnie.
Te pytania powtarzają się dlatego, że plan jest wyrwany z kontekstu. Gdyby powstała jedna kartka z planem całości nie byłoby tak wielu pytań. Ale Agnieszka dorysowuje kolejne fragmenty na innych kartach, wyjaśnia, my uruchamiamy wyobraźnię...


Jest inna kolejność. Wy pytacie o inne fragmenty i ja wtedy to rysuje. I równocześnie zaznaczam, że nie będę się teraz zajmować czymś innym, poza tym, co mam pomierzone .
Może się wydawać, że plan jest wyrwany z kontekstu, ale tak nie jest. Byłby, gdybym chciała przeprowadzić totalną rewolucje na froncie domu i po jego bokach. A nie chcę.
Tak wiem, cały ogród powinien być spójny. I będzie (w moim mniemaniu). Bo podstawą będą rośliny, które będą się wszędzie powtarzały.
Ale nawet, gdyby ta część z oczkiem będzie trochę „odstawać”, to ja tutaj nie widzę problemu, ponieważ będzie stanowić jakby oddzielny „pokój” w ogrodzie.

Proponuję założyć, że istnieje tylko ten fragment ogrodu (z oczkiem) i nic poza nim .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kokesz 00:24, 15 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Mary napisał(a)

Ja myślę, że to trochę odwrotnie.
Te pytania powtarzają się dlatego, że plan jest wyrwany z kontekstu. Gdyby powstała jedna kartka z planem całości nie byłoby tak wielu pytań. Ale Agnieszka dorysowuje kolejne fragmenty na innych kartach, wyjaśnia, my uruchamiamy wyobraźnię...


Napisałaś, to co ja napisałam i skasowałam, ale w takim razie też napiszę.
Specjalnie przeczytałam dziś po raz trzeci cały wątek od początku.
Żeby wyobrazić sobie, jak wygląda ta jedna rabata z oczkiem, jej wielkość, nasadzenia obecne i przyszłe, kierunki świata, musiałam wrzucić sobie 5 zdjęć na pulpit.
Na każdym jest co innego. Rysunki są odręczne, nie w skali, na jednym są tuje, na innym nie, na ostatnim zdjęciu są dodatkowo sosny, których wcześniej nie było. Do teraz z tych rysunków nie wiem, które rośliny tam już są a które dopiero planujesz. Muszę zastanawiać się, z której strony masz słońce, czy np sosny zrobią cień na rabacie. Na jednym zdjęciu jest kojec na innym nie, nagle wyskakuje ścieżka do kojca, chyba wzdłuż tarasu. Przy tarasie napisane rośliny, nie wiadomo czy już są czy są w planach, jaka jest szeroka ta rabata. To wszystko jest istotne.
Gdybyś naniosła to na jednym planie, o który dziewczyny proszą Cię od początku, bo się gubią, to byłyby już na etapie planowania. A tak kręcimy się w kółko.
Jeśli nie chcesz robić planu całego ogrodu z wjazdem i dwoma oczkami, to zrób chociaż cały teren za domem ale w skali, umieść tam dom, i inne stałe elementy, popatrz może, jak dziewczyny rysują takie plany. Bo tak, to możemy robić sobie kolejne rysunki i nic z tego nie wyniknie a dziewczyny zupełnie stracą cierpliwość.
Tu na prawdę jest wiele chętnych osób do pomocy, z doświadczeniem, tylko postaraj się proszę, ułatwić im trochę zadanie
Przepraszam, ale nie wytrzymałam...



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwia_slomc... 01:41, 15 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ja chyba jakaś inna jestem bo rozumiem te rysunki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 09:28, 15 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja chyba jakaś inna jestem bo rozumiem te rysunki.


Sylwia ja też rozumiem. Ale rozumiem też czemu dziewczyny zadają takie pytania jak zadają. Nikt tu nie chce źle dla Agi. Teren jest wielki więc trudno się znaleźć w tym wszystkim. Poza tym to co pokazuje Aga jest tak różne, front i ten kawałek z oczkiem, jakby dwie inne bajki. Nie twierdzę, że nie da się tego połączyć. Można mieć różne style w ogrodzie. Front np bardziej formalny, tył swobodny, można wydzielić pokoje. Wiemy o co chodzi Tyle, że jakoś to kupy powinno się trzymać i dobrze byłoby to na wstępie choć w zarysie zaplanować. Oszczędzi to już później masę roboty. Ja tak to widzę. Może nie mam racji. Może i po kawałku będzie dobrze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 09:39, 15 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Renata, „zacytowałaś” teraz wszystkie rysunki, które sobie tu wrzucałam (ale, gdy je wrzucałam, to zaznaczałam zawsze, że nie trzymają skali itp. Za każdym razem).
Zrobiłam to tylko po to, żeby pokazać ogólny plan. Przed pomiarami tego terenu.

Ostatni rysunek, który masz w swoim poście, z wymiarami jest ok. I od tamtej pory wrzucam swoje pomysły na „podkładce” właśnie tego z planu z wymiarami. Nawet jak dorysuję dom na dole, to te proporcje się nie zmienią.
Na jednej takiej „podkładce” mam zaznaczone drzewa, które zostają. Pisałam też wielokrotnie, że inne rośliny, które mam posadzone w tej chwili nad oczkiem, zostaną przesadzone, więc nie było sensu ich tam umieszczać.

Sosny i tujki wzdłuż ścieżki nie mają znaczenia dla cienia na tym obszarze, co też pisałam wielokrotnie, że praktycznie cały czas mam tam słońce. I dlatego ich wcześniej nie uwzględniałam.

Może mi się wydaje, może nie, ale chyba traktujecie to zbyt serio. Ja chciałam sobie TYLKO „zapełnić” tą część działki, potraktować to bardziej jak zabawę, fajne spędzenie czasu, powymieniać się pomysłami na kształt rabaty.

Piszesz, że dziewczyny stracą cierpliwość, a tylko Sylwia zauważyła, że to ja jestem ciągle pytana o to samo i mimo moich odpowiedzi, to ciagle się powtarza. I to raczej moja cierpliwość jest na wyczerpaniu. Co się rzadko zdarza .
Zauważ też, że jeszcze o nic nikogo nie prosiłam, żeby np. pracował na (wg Ciebie) „niedokładnym” planie, albo wyrysował mi rabatę itp..
Więc nie wiem, dlaczego kto miałby stracić cierpliwość i z jakiego powodu.

Wrzucam tu swoje pomysły, dziewczyny trochę korygują i jest ok.
Mam wrażenie, że szukasz „dziury w całym”, bo wyraźnie zaznaczam, że chcę rabaty wokół tego oczka, i wyraźnie zaznaczam, że to będzie oddzielna część ogrodu i że nic innego nie ma znaczenia.

Wiem, że niektórzy potrzebują mieć więcej informacji, ale uważam, że do zaplanowania rabat wokół oczka nie potrzeba więcej informacji niż te, które są podane.

Nieważne w sumie.
Miłego weekendu







____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 09:51, 15 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Aga nie denerwuj się. My tu podeszłyśmy do tego pewnie jak piszesz zbyt poważnie. Od razu ogród chcemy planować. Chcesz kawałek to ok. To rzadko spotykane by ktoś tak właśnie chciał, z reguły jest inaczej dlatego z założenia wszystkie chciałyśmy ogarniać Ci ogród
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kokesz 10:04, 15 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Przepraszam, jeśli to źle odebrałaś.
Asia ma rację, że dziewczyny chcą dobrze, podchodzimy do tematu poważnie, bo czasem mamy dość późniejszych przeróbek. Wiele z nas pisze, że gdyby miały aktualną wiedzę na etapie powstawania ogrodu, to byłoby ze wszystkim łatwiej.
A Ty masz czystą kartkę, którą możesz od początku zaplanować dobrze.

"Ja chciałam sobie TYLKO „zapełnić” tą część działki, potraktować to bardziej jak zabawę, fajne spędzenie czasu, powymieniać się pomysłami na kształt rabaty."

Może faktycznie tak trzeba do tego podejść...

Aga, życzę Ci wielu fajnych pomysłów, żeby ogród i jego planowanie sprawiało Ci dużo radości i satysfakcji

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies