Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Mysza 12:53, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Ha najgorsze te różne pomysły Basiu
Ja niby mam zaplanowaną rabatę brzozową, niby trochę już wiem a i tak mi się zmienia koncepcja...ach...trzeba pracować nad silną wolą i konsekwencją.
Teraz nasz ogród będzie większy od poprzedniego i wcale nie jest łatwiej z tą powierzchnią.
Będziemy wspierać Agę
____________________
Gosia
Basieksp 13:31, 22 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10575
Ja też mam chrapkę na rabatę brzozową, na jesieni posadziliśmy sobie 4 brzozy z myślą, że brzoza szybko rośnie zaczęłam planować jak i co problem się rozwiązał szybciej niż myślałam, spadł śnieg dość dużo i takie kijki wystawały z niego , nasza piesia młoda , potraktowała je jako gryzaki została jedna brzoza ale może dobrze bo stwierdziliśmy , że jednak inaczej je posadzimy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 18:10, 22 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Mysza napisał(a)
Ha najgorsze te różne pomysły Basiu
Ja niby mam zaplanowaną rabatę brzozową, niby trochę już wiem a i tak mi się zmienia koncepcja...ach...trzeba pracować nad silną wolą i konsekwencją.
Teraz nasz ogród będzie większy od poprzedniego i wcale nie jest łatwiej z tą powierzchnią.
Będziemy wspierać Agę


No właśnie, podobno od przybytku głowa nie boli, ale ... . Muszę wyjść na zewnątrz i na żywo poplanować. I jakoś to zebrać „do kupy”.
Dziękuję za wsparcie.
A Ty masz zamknięty temat, będziesz miała nowy?

Basiu mój psiak, najmłodszy, Zeus, przedwczoraj zgryzł mi i ułamał hortensję na pniu, kupioną i posadzoną na jesieni (ogrodowa, kwitła na różowo, chyba z serii forever&ever).
Wrrrr
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 18:50, 22 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10575
Aż mi się buzia uśmiechnęła tak lżej mi się zrobiło, że nie tylko my tak mamy z Azą ale ona potrafi nam to szybko wynagrodzić swoim miśkowaniem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 19:27, 22 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Te moje starsze już z tego wyrosły. Tylko tego „małego” jeszcze ciągnie do patyczków .

Zapomniałam się pochwalić, że kupujemy glebogryzarkę . Na razie wybieram model.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 19:58, 22 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10575
Będziesz szaleć z glebogryzarką ale na poważnie, to taki sprzęt przy takiej powierzchni pewnie się przyda my na samym początku też przeoraliśmy działkę glebogryzarką, ale poprosiliśmy o to sąsiada z traktorem my za to kupiliśmy rozdrabniarkę do gałęzi, czekamy aż śnieg zginie by ja wypróbować obserwując naszą piesię, może się pospieszyliśmy z tym zakupem, bo ona sobie nieźle radzi z gałazkami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 20:19, 22 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Tylko niekoniecznie tymi, co trzeba
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 20:37, 22 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10575
Noo dokładnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
inka74 21:27, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Agatorek napisał(a)

Zapomniałam się pochwalić, że kupujemy glebogryzarkę . Na razie wybieram model.
mocną, spalinową. A nie bardziej opłaca się chłopa z traktorem?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 21:48, 22 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Może i by się bardziej opłacało, ale nie będę tego robić po całości, tylko w miejscu planowanych rabat. Chłop z traktorem pewnie zaorałby mi wszystko, łącznie z drzewkami i istniejącą ścieżką z kamienia.
Wybrałam (już prawie ) spalinową, z napędem, ok.7 km. Powinna wystarczyć. I nie będzie miała zdejmowanych kół podczas pracy (noże są z tyłu, za kołami), będzie mi łatwiej ją prowadzić. Bo to raczej będzie moja praca . Szerokość robocza do 80 cm, więc i węższy odcinek przekopie bez rujnowania całości.
To teoria , praktyka pokaże jak będzie .

Edit: kupiłam sobie blok techniczny, może jeszcze raz pobiegam z miarką
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies