Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Ania111 11:42, 15 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Agatorek napisał(a)


Cała działka to ok. 3 ha. Część ogrodzona to około 1 ha, a część „projektowana” to ok. 2000 m.kw. .

Hmm muszę sobie wygooglać tą różę, jestem jeszcze kompletnie zielona, jeśli chodzi o gatunki, czy odmiany . Coś tam pozmieniam przy tym rondzie, póki co myślę nad oczkiem i jego otoczeniem. Jak przejdą te mrozy, to pobiegam ze sznurkiem, czy też szlaufem i popróbuję sobie wytyczyć rabaty.



Aga , super wielkość działki
I nie przejmuj się ,
Ja prawie wszystkie zasłyszane tu roślinki googluje
Pomysł z wężem ogrodowym jest genialny i działa
natomiast sznurek mniej wizualizuje ,

... czytam na bieżąco i kibicuje
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gosialuk 13:03, 15 sty 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Przy takim planowaniu trzeba się wykazać dużą asertywnością, ale chyba ci jej nie brakuje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
inka74 13:20, 15 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)
...
A Ty masz czystą kartkę, którą możesz od początku zaplanować dobrze.
Reni, przy takich powierzchniach jak tu to jest to nierealne ))). Myślę, że podział na pokoje ogrodowe lub etapy prac to jest to jedyny dobry trop. Ogród będize się rozwijał stopnio wraz z wiedzą i mozliwościami. Najważniejsze przy takim areale to wiedzieć co byśmy chcieli mieć, co potrzebujemy. Agnieszka raczej ma to sprecyzowane.
My pewnie w większości byśmy się skupiły na rabatach przy tarasie lub frontowych - ona ma pomysł na oczko wodne

Zobacz, jak Danusia robi etapami swoją Anglię, przód z rabatami to już był tam ze 2-3 razy przerabiany (przynajmniej ja tyle wersji widziałam na żywo ), rabaty też zmieniają nasadzenia. Zostają główne obiekty architektoniczne jako punkty centralne. U niej na przykład drzewa te większe pojawiają się dopiero na końcu planowania - teraz też z tego co kojarzę nie ma wszystkich wsadzonych jak ostatnio mówiła bo ważne sa dla niej osie widokowe w ogrodzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 13:58, 15 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
inka74 napisał(a)
Reni, przy takich powierzchniach jak tu to jest to nierealne )))


To brzmi tak, jakbyś napisała niemożliwe Możliwe to jest. Istnieje wiele dużych ogrodów, które były zaplanowane od początku do końca, ale nie do ostatniego detalu. Te zostawały dopracowywane w miarę posuwających się prac.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mary 00:09, 16 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Agatorek napisał(a)
Piszesz, że dziewczyny stracą cierpliwość, a tylko Sylwia zauważyła, że to ja jestem ciągle pytana o to samo i mimo moich odpowiedzi, to ciagle się powtarza. I to raczej moja cierpliwość jest na wyczerpaniu. Co się rzadko zdarza .
Zauważ też, że jeszcze o nic nikogo nie prosiłam, żeby np. pracował na (wg Ciebie) „niedokładnym” planie, albo wyrysował mi rabatę itp..
Więc nie wiem, dlaczego kto miałby stracić cierpliwość i z jakiego powodu.
Agnieszko,

Myśle, że nastąpiło duże nieporozumiemie.

Większość osób zakładających wątki na tym forum zamieszcza tu informacje o swoich planach i projektach i "oczekuje" pomocy. Myślę, że duża część osób z forum zakłada, że skoro piszesz o swoich planach na forum to "oczekujesz" pomocy i czuje się niejako zobowiązana do pomocy. Tak działa to forum, wszyscy pomagają sobie nawzajem w miarę swoich możliwości i umiejętności. I myślę, że większość traktuje to bardzo poważnie. Większość jest od tego wręcz uzależniona. Niektórzy np. przesadzają rośliny o kilka cm albo co roku przesadzają to co posadzili w zeszłym. Ja zwykle więcej czytam niż piszę i powiem Ci, że to co się na tym forum wyprawia to przerasta ludzkie pojęcie. To jest na granicy normalności.

Myślę, że to nieporozumienie wynikło z tego, że masz do swojego ogrodu inne podejście. Nie zrozumiałam tego od początku. Teraz rozumiem. Skoro nie oczekujesz pomocy to przepraszam w takim razie za to co wcześniej napisałam.
Jest mi bardzo przykro, że na skutek tego co napisałam zrobiło się nieprzyjemnie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Basieksp 06:53, 16 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Hej Aga ja też z pytaniem jak tam mój ulubieniec Brutus i reszta napadało u Was śniegu? szaleją w białym puchu u nas musieliśmy przystosować zabawy Azy na śniegu bo za mocno skakała i szalała i trochę zaczęła utykać na tylną łapę, ale już jest prawie ok taki to dzikus z niej na śniegu pozdrawiam cieplutko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 09:54, 16 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basiu, trochę u nas napadało, ale „bestii ze wschodu” nie widać. Tylko -3 teraz .
Psy biegają i leżą na śniegu, budy puste, jeszcze dla nich za ciepło .
Obserwuj Azę, mam nadzieję, ze to tylko chwilowa niedyspozycja

Pozdrawiam .



Za chwilę odpowiem zbiorczo .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 10:11, 16 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Mary napisał(a)
Agnieszko,

Myśle, że nastąpiło duże nieporozumiemie.

Większość osób zakładających wątki na tym forum zamieszcza tu informacje o swoich planach i projektach i "oczekuje" pomocy. Myślę, że duża część osób z forum zakłada, że skoro piszesz o swoich planach na forum to "oczekujesz" pomocy i czuje się niejako zobowiązana do pomocy. Tak działa to forum, wszyscy pomagają sobie nawzajem w miarę swoich możliwości i umiejętności. I myślę, że większość traktuje to bardzo poważnie. Większość jest od tego wręcz uzależniona. Niektórzy np. przesadzają rośliny o kilka cm albo co roku przesadzają to co posadzili w zeszłym. Ja zwykle więcej czytam niż piszę i powiem Ci, że to co się na tym forum wyprawia to przerasta ludzkie pojęcie. To jest na granicy normalności.

Myślę, że to nieporozumienie wynikło z tego, że masz do swojego ogrodu inne podejście. Nie zrozumiałam tego od początku. Teraz rozumiem. Skoro nie oczekujesz pomocy to przepraszam w takim razie za to co wcześniej napisałam.
Jest mi bardzo przykro, że na skutek tego co napisałam zrobiło się nieprzyjemnie.


To nie jest tak, że nie oczekuję pomocy, czy wszelkie rady nie są mile widziane, bo tak nie jest. I nie jest tak, że nie zależy mi na ładnym ogrodzie, bo zależy .
Pisałam kilkakrotnie, że myślę teraz o rabatach wokół oczka, pisałam też kilkakrotnie, że rondo z zegarem będzie zmienione w swoim czasie, z efektem, jak widać .
Mam inny „tryb pracy” niż ten, który jest „preferowany” na forum, wolę zajmować się zmianami stopniowo. Najpierw miejsce X, potem Y, a na koniec Z. Bez planu całościowego.
Dla mnie te części ogrodu są ze sobą niepowiązane, więc nawet jeśli coś nie będzie „spójne”, to nie będzie mi to przeszkadzać (wiem dobrze, co mi przeszkadza ).

Także w pierwszej kolejności zajmę się otoczeniem oczka. To będzie miejsce X . Wszelkie pomysły mile widziane

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 10:27, 16 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)


To brzmi tak, jakbyś napisała niemożliwe Możliwe to jest. Istnieje wiele dużych ogrodów, które były zaplanowane od początku do końca, ale nie do ostatniego detalu. Te zostawały dopracowywane w miarę posuwających się prac.

Ewa, tylko to robili profesjonaliści a nie amatorzy, przepraszam, jak my... Tu jest 10 tys. metrów całości. Nie tysiąc czy dwa jak mają średnie i spore ogrody tu na forum. Jak popatrzysz na plan ogólny działki to zobaczysz, że tu już są wydzielone min. 4 odrębne strefy w ogrodzie. Ja je przynajmniej widzę każda z tych stref może być kompletnie inna - areał na to pozwala. Agnieszki ogród będzie pewnie bardziej jak park a nie jak typowy ogród jaki znamy tu z O lub będzie to 4-5 różnych ogrodów na jednym terenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Roocika 10:40, 16 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agnieszka, teren do planowania to masz niewiele mniejszy niż moja działka (moja ma 2500). Tak sobie myślę, że ja myślę od co najmniej dwóch lat hahaha
Ostatnio Alicja założyła wątek Zacisze Alicji, piękne ma jeziorko, widziałaś?
Dużo inspiracji jest też w Mai w Ogrodzie
W e-katalogu roślin (takim w wersji papierowej) masz zestawienia roślin np. nad wodę, zawsze można coś wybrać (ja wciąż studiuję te zestawienia) i polecam
Po swojej marnej rabacie widzę, że rabata to min. 4 m szerokości.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies