Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

ElzbietaFranka 23:12, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agatorek napisał(a)
Teraz się będę zastanawiać gdzie je posadzić, bo były bardzo spontaniczne




Nigdy nie kupuje pod dane miejsce. Zawsze nakupie a potem latam lub wożę doniczki na tączce i przymierzam. Czasem trasę przemierzam kilka razy.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:29, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agatorek napisał(a)
Po co chodzić po ścieżce?

Te zielone kępki przy ścieżce to turzyca raureif.



Pięknie wybarwiona palczatka






Agnieszka dobrze ci idzie z tymi zakupami i nasadzeniami

Za 2 lata a może i wcześniej będziesz chodziła i zastanawiała się kiedy to wszystko zdążyło urosnąć. Bardzo ładny deptaczek karmnik posadz aż się prosi.
Palczatka przepiękna o każdej porze roku. Mam ich kilka to wiem że tak jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 00:23, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Agnieszka twoje zakupy zawsze udane a kiedy będzie obiecana fotka w całym stroju
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 00:30, 18 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
ElzbietaFranka napisał(a)




Nigdy nie kupuje pod dane miejsce. Zawsze nakupie a potem latam lub wożę doniczki na tączce i przymierzam. Czasem trasę przemierzam kilka razy.


To tak jak ja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:55, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Alicjo, Sylwia, dziękuję

Ha ha, Ela, skąd ja to znam? . Ostatnio było jeszcze lepiej. Posadziłam rośliny na rabacie, a za 10 minut zmieniałam im miejsce, bo zapomniałam, że tam miały być inne .

Aneta, nie mam pojęcia . Jeśli się nie niedługo nie uda (bo albo nie ma eMa, albo pogody), to w ostateczności sama sobie zrobię zdjęcie. A cały strój to kurtka i buty, No i kask .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 08:12, 18 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9997
Agatorek napisał(a)
Basiu, czułam . Za pierwszym razem chciałam zejść już za bramą . Pierwsza jazda to adrenalina na maksymalnym poziomie (wcześniej też jeździłam jako pasażer, ale to było w czasach licealnych , wtedy byłam odważniejsza), zwłaszcza jak nas jakiś TiR wyprzedzał (te podmuchy wiatru..). A eM był trochę głuchy na moje prośby „wolniej” , ale przeżyłam. Za drugim i podczas kolejnych razów było już lepiej. Mogę czasami się przejechać, bardziej, żeby zrobić przyjemność eM, niż dla mnie . Wolę 4 kółka (i bardzo lubię jeździć) .
Buty i kurtka jeszcze nie były wypróbowane. Ostatnio eM dużo pracuje, czasu trochę brak. Ale za chwilę będę je zakładać „do miasta” .


Ja też jako pasażer, bardzo lubię takie podróże pierwszy raz jak pojechałam z moim eM to nie pomyślałam, żeby spleść włosy, a że mam długie i gęste, to się trochę poplątały, to co z pod kasku wystawało Oj ciężko było to rozczesać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 10:06, 18 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Haha, Basiu, mam takie samo doświadczenie z włosami teraz pod kask tylko warkocz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:37, 18 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9997
antracyt napisał(a)
Haha, Basiu, mam takie samo doświadczenie z włosami teraz pod kask tylko warkocz


Teraz też już to wiem ale masakra było to rozczesać, szczotki nie mogłam włożyć, taki kołtun
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
beamilusia 10:53, 18 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Agnieszko. Super zakupy, nie tylko roślinne. Buty bardzo ładne. Nie jeżdżę motorem, ale w takich bytach na pewno bym chodziła po mieście, a młódką nie jestem. Zawilce pięknie kwitną, a cisy w okazyjnej cenie. Podziwiam altankę(dawno nie byłam ). Pasuje do Twoich kutych detali. Czy już masz pomysł, czym obsadzisz miejsce wokół niej? A może zostanie bez roślin?
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Agatorek 13:32, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Basiu, Zuza, mnie akurat przed kołtunem ostrzegła Pani z salonu, kiedy kupowałam kask. Inaczej też bym miała problem .

Beatko, fajnie, że jesteś .
Bardzo dziękuję za miłe słowa . Co do altanki, to jeszcze do końca mi się nie wyklarowało. Ale myślę o tym, żeby po bokach (akurat tam, gdzie są „ścianki”) dać pnące róże, a wokół całości rozplenice.
W nieco dalszej odległości chciałam posadzić jakieś drzewa, nie za wysokie, które będą otaczać altankę. Gdyby głogi nie chorowały (u mnie na razie jest zdrowy), to nawet bym nie myślała o innych. A tak się muszę zastanowić .

Pomiędzy drzewami, a rozplenicami byłby zostawiony szerszy (około 1,5 metra co najmniej) pas trawy - taka niby ścieżka. To narazie tylko zlepek myśli, zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies