Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Milka 06:30, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
Rabatki przed domem prawie ukończone. Jeszcze tylko muszę usunąć (ale to już na wiosnę) zeschnięte gałązki bukszpanów, psy mi je trochę „podlewały” (miałam to zrobić latem, ale jakoś mi to umknęło). I lekko poprzesadzać kępki kuklików.
Na tych rabatkach posadziłam też wczoraj tulipany. Jeszcze muszę dosadzić czosnki bułgarskie, bo o nich zapomniałam.
Rabatki są tymczasowo osłonięte siatką leśną, bo przez nie prowadziła najszybsza trasa spod domu do bramy dla moich szkodników . Będzie niski, ozdobny płotek (w konwencji róż ).

Rabatka lewa (widać „ubytek” w najbliżej posądzonej hortensji, zgadnijcie co się stało, zanim jeszcze siatki nie było? )



Rabatka prawa (hortki little lime, na tym zdjęciu widać ich całą krasę , są posadzone na miejscu zdechłych annabellek, także miejsce chyba jest ok)



Lubię tą turzycę



Idziesz jak burza super to już wygląda. No z psami tak jest, sporo niszczą. U mnie pokotem trawy kładą.
A ja akurat już tej turzycy nie lubię, ale stale gdzieś jest, pewnie z dawnych kęp nasiona kiełkują.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
beamilusia 10:08, 27 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Agatorek napisał(a)
Plan na szybko


Rabata 1 - otaczająca oczko, raczej niższe nasadzenia, dominujący 1- 2 gatunki plus trawy, żurawki, kulki z bukszpanu .
Między rabatami 1 i 2 - trawa
Rabata 2 - iglaki, sosenki, drzewa liściaste typu dereń, wiąz camperdownii, wiąz geisha, śliwa wiśniowa, może jakaś magnolia, klony japoński itp z trawami, kulkami bukszpanowymi itp.


Witaj Agnieszko. W styczniu tego roku taki plan pokazałaś, dzisiaj wrzesień i wszystkie (prawie) zamierzenia zrealizowałaś. Brawo. Skąd ty bierzesz siły na to działanie bez odpoczynku? Pięknie zaaranżowałaś ścieżkę do altanki. Czytam, że na tym nie koniec, czekasz na przesyłkę drzew i bylin, czyli będzie sadzenie. Sił do dalszej pracy życzę, bo wytrwałości i zaangażowania masz nadmiar. Pozdrawiam, Agnieszko.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Agatorek 22:45, 27 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Irenko, dziękuję . U mnie Venus bardzo lubi(ła) wykopywać stipy. Stąd „ogrodzenie” z siatki leśnej

Beatko, trochę wyszło inaczej, niż na planie, ale to tylko inne kształty rabat mi wyszły . Wiesz… czasami odpoczywam . Np wczoraj i dziś musiałam trochę popracować przy komputerze .
Ale już trochę zwalniam tempo. A prawdziwy odpoczynek już za niecałe 2 miesiące . I od ogrodu, i od pracy. I od eMa .
Dziękuję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 23:25, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Agnieszka ty nie myśl tylko kup. Zadzwoń do nich bardzo miła pani. Może jeszcze coś innego kupisz. Oni pakują te drzewka w kartony wysyłają z liśćmi więc jest szansa,że jeszcze kolorek zobaczę.
Rozmawiałam z nimi dzisiaj wyślą 11 pazdz bo tak chciałam.
Bo Jeszcze mają przyjść 2 paczki z innymi trawami i różami w przyszlym tygodniua i eM się wścieknie a mnie nie będzie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 09:02, 30 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Agnieszka co jakiś czas podglądam Twoje zmagania z naturą.
Brawo Ty
Chyba od tej ciężkiej pracy masz taką rewelacyjną figurę


Cyprysiki Ivonne przesadzałam kilka razy i zawsze zniosły to dzielnie.
Wykopuję zawsze z dużą bryłą ziemi i jest dobrze.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Alija 21:02, 30 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Agatorek napisał(a)
Przy ścieżce do oczka, przed miskantami, posadziłam szpalerek z zawilców Praecox



Po drugiej stronie ścieżki też są zawilce Konigin charlotte


Jak widać, zerwałam też darń wokół altanki, ale muszę go jeszcze trochę poszerzyć. Chcę tam posadzić miskanty yoku Jima.


Ty już zasłużyłaś sobie ma miano specjalistki od zrywania darni. Jesteś niesamowita.
Fajnie wymyśliłaś te zawilce przy ścieżce i chyba dobrze widzę z lewej strony za nimi są trawy, super!

A sama ścieżka jest świetna.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 11:19, 01 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ela, na razie myślę . Jeszcze mam chwilkę na ewentualne sadzenie .
Piękne są te klony

Danusiu, dziękuję za komplementy
Nad przesadzaniem swoich cyprysików się zastanawiam, przydałoby się je przenieść w inne miejsce, ale trochę się boję, bo rosną bardzo blisko tui, i nie mam tam za dużego pola manewru.

Alicjo, dziękuję
Dobrze widzisz, po lewej stronie ścieżki, na skraju lewej strony rabaty są posadzone trawy- gracillimusy. Może dam tam gdzieniegdzie jeszcze werbenę pomiędzy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 11:22, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agnieszka macham do Ciebie, bo u Ciebie mało piszę ale jestem na bieżąco. Miłego weekedu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 11:31, 01 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dziękuję Asiu, odmachuję i również życzę Ci miłego weekendu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewa777 12:02, 01 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Bardzo ładnie wyszła Ci ta ścieżka do pięknej altany
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies