Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Kasia_CS 21:47, 23 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jak to się stało, że Twoja ścieżka jest już tak obfocie obsadzona? Tytanka pracy z Ciebie! Za rok to tam zrobi się busz
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
ElzbietaFranka 23:39, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Agnieszka kupuj trzcinnika nie zawiedziesz się masz tyle miejsca, że wszystko się zmieści.


Też miałam taki pęd do drzew kilka lat wstecz. Jeszcze mam, ale mam hamulec że nie dadzą rady na tym wydmuchowie moim. Jak widzę ty też masz dookoła pustkę to pewnie wiatr też hula.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 23:57, 23 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Kasiu, bardzo liczę na busz, zawsze to mniej pielenia .

Ela, właśnie patrzę, gdzie go kupić, żeby go jeszcze posadzić .
U mnie też wiatr hula (ma to swoje dobre i złe strony ). Ale bez drzew mam za dużą patelnię, muszę jakieś posadzić.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 00:15, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Agnieszka kupowałam w Albamarze sprawdzałam przed chwilą maja trzcinnik jestem bardzo zadowolona z ich dostaw.
Posadzisz jeszcze przecież oni też doniczek na zimę nie chowają do pomieszczeń. Ja czekam jeszcze na róże od Ćwika.

Posadz brzozy w jakimś kącie szybko rosną. Te zwyczajne najszybciej zawsze będziesz mogła wyciąć. Klony, buki szybko rosną z iglastych sosny czarne i serby. Świerki zwykle nie radzę łapią ochotnika.

Ja obsadzilam cała działkę tujami od wiatru 3/4 brabant 1/4 szmaragdy jakby nie posadziła to głowę by mi urywało. Potem brzozy sądziłam i sosny czarne. Następnie samosiejki sosen na ugorach wykopywalam i sądziłam mam maślaki. Chociaż w tym roku mam słabo z grzybami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 00:38, 24 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Właśnie zamówiłam w Albamarze te trzcinniki. Plus rozchodniki Herbstfreude na szpalerek . Lubię robić tam zakupy. Ładne sadzonki, porządnie zapakowane, wiadomo, że nie przyjdzie byle co.
A róże pewnie jeszcze zamówię.
Roboty w ogrodzie wręcz mi przybywa pod koniec sezonu .


Brzozy na pewno posadzę, te zwykłe właśnie, bo mam dużo „samosiejek”. Szybciutko rosną, mam szpaler z nich przed ogrodzeniem. W ciągu kilku lat urosły kilka metrów (pewnie pomogło im to, ze rosną w dość mokrym miejscu, przy rowie).
Sosny zwykłe też mam, ale maluszki.
Na wiosnę zajmiemy się uzupełnieniem żywopłotu z tuj. U nas wystarczy tylko z jednej strony. Ale i tak jest to bardzo długi odcinek.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anabuko1 07:40, 24 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
No proszę działasz ciągle. Fajnie.
I nowe roślinki już zamówione. No super.
Ja już chyba nic nie będę kupować z roślin w tym roku. Tylko kilka drzewek owocowych.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 09:14, 24 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
A ja gdybym miała u siebie tyle miejsca, posadziłabym sobie taki mały lasek brzozowy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 10:12, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Basieksp napisał(a)
A ja gdybym miała u siebie tyle miejsca, posadziłabym sobie taki mały lasek brzozowy

Tak!!! A pomiędzy brzozami alejki, a przy alejkach ławeczka. Albo i ławeczki . A pod brzozami funkie, barwinek, bluszcz . Sie rozmarzyłam...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 10:23, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Agatorek napisał(a)
Właśnie zamówiłam w Albamarze te trzcinniki. Plus rozchodniki Herbstfreude na szpalerek . Lubię robić tam zakupy. Ładne sadzonki, porządnie zapakowane, wiadomo, że nie przyjdzie byle co.
A róże pewnie jeszcze zamówię.
Roboty w ogrodzie wręcz mi przybywa pod koniec sezonu .


Brzozy na pewno posadzę, te zwykłe właśnie, bo mam dużo „samosiejek”. Szybciutko rosną, mam szpaler z nich przed ogrodzeniem. W ciągu kilku lat urosły kilka metrów (pewnie pomogło im to, ze rosną w dość mokrym miejscu, przy rowie).
Sosny zwykłe też mam, ale maluszki.
Na wiosnę zajmiemy się uzupełnieniem żywopłotu z tuj. U nas wystarczy tylko z jednej strony. Ale i tak jest to bardzo długi odcinek.




Agnieszka odnośnie lasu spróbuj przeczytać temat "las Miyawaki" jak chcesz mieć szybkie zacienienie.

Nie wiem jakie masz tuje, ale sądź aby był gęsty ok 60-70 cm. U mnie szmaragdy sadzone 60 cm.

Też tam lubię kupować. Jak czegoś nie ma sprzedaż wyczerpana to dzwonię do pani M. idzie na pole i zawsze coś skołuje. Nawet te mniejsze rośliny się przyjmują i rosną bardzo dobrze.

To fakt doniczki dobrze zapakowane amortyzowane patykami bambusowymi potem przydatne i przez to rośliny nie fruwają w paczce
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:28, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Judith napisał(a)

Tak!!! A pomiędzy brzozami alejki, a przy alejkach ławeczka. Albo i ławeczki . A pod brzozami funkie, barwinek, bluszcz . Sie rozmarzyłam...




Pod brzozami prawdę mówiąc specjalnie nic nie rośnie oprócz trawy wiosna.
Później jak susza to nawet trawa licha.
Bluszczem nie próbowałam ale prawdopodobnie tez by marnie rósł. Brzoza ma pajęczynę korzeni pod samym wierzchem i jest silniejsza od każdej innej rośliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies