Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

MartaCho 10:31, 24 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Judith napisał(a)

Tak!!! A pomiędzy brzozami alejki, a przy alejkach ławeczka. Albo i ławeczki . A pod brzozami funkie, barwinek, bluszcz . Sie rozmarzyłam...


Też już to widzę oczami wyobraźni, ehhh będziemy zwiedzać kiedyś Twój ogród i spotykać się w altance, jak nic

Tylko nie mam pewności, czy na pewno zwykłe brzozy bym Ci radziła, czy może jednak te Doorenbosty- sąsiad mój ma zwykłe i są straszne potffforrry już z nich...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Judith 10:36, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
ElzbietaFranka napisał(a)




Agnieszka odnośnie lasu spróbuj przeczytać temat "las Miyawaki" jak chcesz mieć szybkie zacienienie.

Nie wiem jakie masz tuje, ale sądź aby był gęsty ok 60-70 cm. U mnie szmaragdy sadzone 60 cm.

Też tam lubię kupować. Jak czegoś nie ma sprzedaż wyczerpana to dzwonię do pani M. idzie na pole i zawsze coś skołuje. Nawet te mniejsze rośliny się przyjmują i rosną bardzo dobrze.

To fakt doniczki dobrze zapakowane amortyzowane patykami bambusowymi potem przydatne i przez to rośliny nie fruwają w paczce

O! Właśnie czytałam na Wyborczej, ze na Pomorzu Zachodnim powstaje las Miyawaki. Ciekawy pomysł. Jednak to raczej nie dla Agnieszki, bo to jest właśnie las i to gęsty, a Agnieszka ma swój wlasny las za płotem . Tu bardziej potrzebne są drzewa luźno rozmieszczone, dające cień tu i tam.
Choć - z drugiej strony - na takim terenie jest miejsce na realizację wielu pomysłów .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:42, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
MartaCho napisał(a)


Też już to widzę oczami wyobraźni, ehhh będziemy zwiedzać kiedyś Twój ogród i spotykać się w altance, jak nic

Tylko nie mam pewności, czy na pewno zwykłe brzozy bym Ci radziła, czy może jednak te Doorenbosty- sąsiad mój ma zwykłe i są straszne potffforrry już z nich...

Są potwory, to fakt, ale na taki teren to właśnie potworów trzeba .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:57, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
ElzbietaFranka napisał(a)




Pod brzozami prawdę mówiąc specjalnie nic nie rośnie oprócz trawy wiosna.
Później jak susza to nawet trawa licha.
Bluszczem nie próbowałam ale prawdopodobnie tez by marnie rósł. Brzoza ma pajęczynę korzeni pod samym wierzchem i jest silniejsza od każdej innej rośliny.

Jak nie rośnie jak rośnie . Ja mam rabaty pod brzozami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 11:15, 24 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Judith napisał(a)

Tak!!! A pomiędzy brzozami alejki, a przy alejkach ławeczka. Albo i ławeczki . A pod brzozami funkie, barwinek, bluszcz . Sie rozmarzyłam...


I żonkile wiosną, tak jak u Sylwi, Ranczo szmaragdowa dolina
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 12:20, 24 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Ja mam tylko jedną naraNowyzie małą brzozę na rabacie, mam taką książkę o cięciu różnych drzew i krzewów, tam jest sposób jak prowadzić brzozę by nie urosła na takiego olbrzyma, będę kombinować i na początek obciełam jej czubek, zobaczę czy znajdzie sobie nowy przewodnik, który później też przytnę zobaczę co mi z tego wyrośnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 12:32, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Basieksp napisał(a)
Ja mam tylko jedną naraNowyzie małą brzozę na rabacie, mam taką książkę o cięciu różnych drzew i krzewów, tam jest sposób jak prowadzić brzozę by nie urosła na takiego olbrzyma, będę kombinować i na początek obciełam jej czubek, zobaczę czy znajdzie sobie nowy przewodnik, który później też przytnę zobaczę co mi z tego wyrośnie

Basiu, ale Ty masz chyba dość dużą działkę - niech rośnie potwór, dlaczego nie?
Ja ma 6 (albo 7?) potworów - zastałam je na działce. Kocham wszystkie od pierwszego wejrzenia (w przeciwieństwie do dębów ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:33, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Sobie prywatę zrobiłyśmy u Agnieszki
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 13:49, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Judith napisał(a)

Jak nie rośnie jak rośnie . Ja mam rabaty pod brzozami .



Byłam na twoim wątku i chciałam zobaczyć te rabaty pod brzozami. Widziałam brzozy za żywopłotem może źle szukałam.
Rabata rabacie nie równa. W moim lasku brzozowym nie chce nic rosnąć tak jak pisałam oprócz trawy. Widocznie moje brzozy są bardzo żarłoczne mają system korzeniowy pod samym wierzchem.
Ale jakie to ma znaczenie. Ty masz rabaty ja nie mam.

To wymiana poglądów na tym koniec.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Judith 14:44, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
ElzbietaFranka napisał(a)



Byłam na twoim wątku i chciałam zobaczyć te rabaty pod brzozami. Widziałam brzozy za żywopłotem może źle szukałam.
Rabata rabacie nie równa. W moim lasku brzozowym nie chce nic rosnąć tak jak pisałam oprócz trawy. Widocznie moje brzozy są bardzo żarłoczne mają system korzeniowy pod samym wierzchem.
Ale jakie to ma znaczenie. Ty masz rabaty ja nie mam.

To wymiana poglądów na tym koniec.

Hmm, nie bardzo rozumiem skad ten konfrontacyjny ton... I nade wszystko - po co miałabym pisac, ze mam rabaty pod brzozami, gdybym ich nie miała...
Ale never mind. Miłego dnia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies