Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

SlonecznyOgrod 17:18, 24 wrz 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aga fajnie wyglądasz w stroju motocyklowym choć szkoda, że buźki nie widać
Lęk przed żywiołem rozumiem i nawet lepiej przemilczę, nie będę straszyć
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 18:51, 24 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Aniu, jeszcze ostatkiem sił coś tam robię . Gdyby nie te ciągle kolejne „ostatnie” zamówienia, to już bym odpoczywała .

Basiu, Judith (spokojnie, u mnie można zbaczać z tematu, robić prywaty itp ), Ela, Marta… o brzozach pomyślę w przyszłym roku. Mam kilka małych „zwykłych”, które gdzieś posadzę w rogu działki. O kolejnych, „odmianowych”, pomyślę w przyszłym sezonie .

Darcia, dziękuję . Buźkę kiedyś wstawiłam , gdzieś tam jest w czeluściach tematu. Teraz byłam nieuczesana . Ale kiedyś jeszcze wrzucę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:12, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Rabatki przed domem prawie ukończone. Jeszcze tylko muszę usunąć (ale to już na wiosnę) zeschnięte gałązki bukszpanów, psy mi je trochę „podlewały” (miałam to zrobić latem, ale jakoś mi to umknęło). I lekko poprzesadzać kępki kuklików.
Na tych rabatkach posadziłam też wczoraj tulipany. Jeszcze muszę dosadzić czosnki bułgarskie, bo o nich zapomniałam.
Rabatki są tymczasowo osłonięte siatką leśną, bo przez nie prowadziła najszybsza trasa spod domu do bramy dla moich szkodników . Będzie niski, ozdobny płotek (w konwencji róż ).

Rabatka lewa (widać „ubytek” w najbliżej posądzonej hortensji, zgadnijcie co się stało, zanim jeszcze siatki nie było? )



Rabatka prawa (hortki little lime, na tym zdjęciu widać ich całą krasę , są posadzone na miejscu zdechłych annabellek, także miejsce chyba jest ok)



Lubię tą turzycę


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:16, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Idziemy na tyły (rabata przy bramie jeszcze w trakcie przeróbek , pokażę ją kiedy indziej).
Przydałoby się opielić, ale jakoś czasu ciągle brak.

Widok ogólny (brakuje hortensji Vanillki na pniu… Venus znów… masakra).



I hortki phantom dla Ani (zaczynają żółknąć im liście)

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:18, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Derenie ładnie się przebarwiły . Niestety strasznie wieje i ciężko zrobić dobre zdjęcie.

Satomi


I Cherokee Brave


Mój pierwszy kwiatek na Piano!


I ulubieniec z klonów (póki co), atropurpureum
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:23, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Przy ścieżce do oczka, przed miskantami, posadziłam szpalerek z zawilców Praecox



Po drugiej stronie ścieżki też są zawilce Konigin charlotte


Jak widać, zerwałam też darń wokół altanki, ale muszę go jeszcze trochę poszerzyć. Chcę tam posadzić miskanty yoku Jima.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 13:32, 25 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Ścieżka do altanki i rabata z hortensjami i zawilcami przy niej bardzo mi sie podobają . Naprawdę dobrze to wyglada .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 13:33, 25 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agnieszka, widać tą twoją tytaniczną pracę. Niech ładnie rosną roślinki i szybko .
Bardzo ładne są te hortensje little lime, podobają mi się
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
LIDKA 13:45, 25 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Agusia śliczne te rabatki. Jak to się rozrośnie to raczej psiaki już sie odważą tam psocić.

Podoba mi sie zamysł z jakim tworzysz ogród.

A ścieżka kamienna wymiata.

Podziwiam i lubie tu zagladać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 15:13, 25 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, tak wyglądają efekty tytanicznej pracy. Pamiętam, że często o Tobie myślałam, kiedy musiałam zedrzeć kolejny metr darni. Bardzo mnie mobilizowałaś Co będzie, jak to wszystko ruszy... szał! Cieszę się, że mamy przyszłoroczny deal A zawilce piękne i jesienią to wiadomo, ale dadzą też ładną zieleń liści przez cały sezon.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies