Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Kawa 10:00, 07 lip 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Aga pięknie widoki powalają
szpaler z bonici super w przyszłym roku to dopiero będzie!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 10:05, 07 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agatorek napisał(a)
Różana rzeczka rządzi (chwasty uprzejmie pomijamy wzrokiem )




No piekna ta rzeczka Dawno u Ciebie nie byłam a wszystko tak sie rozrosło! Piekne masz widoki z balkonu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Magleska 11:31, 07 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Agatorek napisał(a)[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/236/2362280/original.jpeg[/img]



Aga świetna fotka -niesamowicie te rabaty wyglądają--super to wymyśliłaś
przy tak dużym ogrodzie chwasty trzeba polubić ,bo przecież się nie zajedziesz

Mam takie tylko małe pytanie -o fosę -zostawiasz tam sam rów ? czy będziesz obsadzać jakimś zadarniaczem ? ....może byś powykładała go kamieniami ,tak jak ścieżki ? wiem ,że to kupa roboty ,ale tak mi wpadło do głowy oglądając Twoje fotki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Juzia 14:26, 07 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Kordina napisał(a)
Właśnie przed chwilką wysłuchałam mojego ulubieńca dr Łukasza Łuczaja na YT, pt

"Zadanie na 1 lipca: zebrać kwiat lipowy i zrobić zupę z płatków liliowców i jukki"


Możesz robić zupę z jukki


O w mordę!
Zakupiłam sobie jego przewodnik po dzikich roślinach jadalnych i.... zapomniałam!

Dzięki za przypomnienie!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 15:51, 07 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)
Różana rzeczka rządzi (chwasty uprzejmie pomijamy wzrokiem )




Aguś, często myślę o Tobie i Sylwii, kiedy wydaje mi się, że mam już dość zielska. Ile macie do ogarnięcia i jak dzielne jesteście. Na chwilę przestaję narzekać Wciąż podziwiam energię! Leniwy dzień jest nawet wskazany.
Najbardziej rozbraja mnie w moim ogrodzie myśl o wyrywaniu trawy z kostki. Widzę, że Ty też masz ten problem na ścieżkach, czy będziesz coś sadziła pomiędzy kamienie, czy czeka Cię po prostu stałe odchwaszczanie, czy jeszcze inne rozwiązania?
Jeżówki musisz kupować na paletki Fajnie, jak coś kwitnie
Stróżka Bonica daje prawdziwy pokaz Świetnie z werbeną! Bardzo lubię oglądać postępy Twoich prac i roślin w ogrodzie.




Joann 17:08, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Aga, zgadzam się z dziewczynami. Jesteś niesamowita! Ja bym nie dala rady na 100% ogarnąć tego wszystkiego!
____________________
Joanna Ogród długi
Ewa777 17:19, 07 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Widok z góry niesamowity Rzeczka Boniki również. Na razie masz sporo chwastów, ale jak wszystko się rozrośnie, to będzie ich znacznie mniej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Agatorek 19:02, 07 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Asia, właśnie bardzo rzadko podziwiam z balkonu ogród z tyłu. Można powiedzieć, że robię to jedynie przy okazji robienia zdjęć .
Częściej podziwiam taki widok, z mojego „gabinetu”




Kamila, dzięki . Mam nadzieję, że Bonica się bardziej rozrośnie wzwyż, niż wszerz, bo oczywiście posadziłam z dość małymi odstępami

Gosia, dziękuję . Trochę się rozrosło od zeszłego roku, trochę się boję kolejnego sezonu . Najwyżej będę rozdawać nadwyżki .

Madzia, na pewno w tym roku rów zostawiam. Nie dam rady czasowo coś tam zrobić, także jest czas żeby coś wymyślić . Może zadarniacz. Może kamienie. Może zadarniacz i kamienie . Problemem są szkodniki, bo lubią sobie tam chodzić (w rowie, po dnie ).

Martuś, jeśli chodzi o ścieżki między rabatami, to zamierzam je kosić często. Albo odchwaszczać. Albo czymś zadarnić, ale to też się wiąże z odchwaszczaniem . Muszę coś pomyśleć, ale to też temat na przyszły rok. Może zdejmę kamienie, położę folię, na to kamienie, ale co pomiędzy kamienie? Żwirek? Bo wysypać ziemią, to bez sensu, chwasty urosną na folii.
Ostatnio ktoś mi „podpowiedział”, żeby spryskać to roundapem . Tiaa, już lecę.
Raz na jakiś czas odchwaszczam kostkę. Całe szczęście tylko krawężniki. EM se kupił jakieś urządzenie do czyszczenia kostki i to wyrywa (a raczej urywa) te, które rosną na płaskim. Myślałam wcześniej o palniku gazowym, ale w moich rękach byłoby to zbyt niebezpieczne .
A właśnie jeżówki pod wiązem były kupione w paletkach . Mini sadzoneczki, ale już kwitną i mają sporo nierozwiniętych pąków.
Dzięki za miłe słowa . Dodają otuchy .

Joann, daj spokój . Przecież widać, że nie ogarniam . Ratuje mnie fakt, że odkąd tu mieszkamy, to jestem na pracy zdalnej i rzadko muszę jeździć do miasta. Chociaż bywają dni, że siedzę przy kompie cały dzień, ale przynajmniej dojazdy odpadają .

Ewa, dziękuję . Chwastów jest mniej, niż wiosną . Widzę światełko w tunelu (oby to nie był pociąg ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:36, 07 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Hm, nie mam problemów wielkich z chwastami w kostce bo mam okropny polbruk tylko w dwóch miejscach - pod wiatą i kawałek przy tarasie gdzie jest kran Chwast przy brzegach, wiadomo, robótki ręczne, ale jak coś na środku wyrasta pryskam octem - szybki temat
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:12, 08 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Zawsze zapominam o tym occie…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies