Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Kasya 20:31, 06 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Juki rzeczywiście fajne szpaler imponujący
U mnie jezowki odmianowe znikają, probowala tyle razy ze majątek na nie wydałam
No ale u mnie glina
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kordina 20:58, 06 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Właśnie przed chwilką wysłuchałam mojego ulubieńca dr Łukasza Łuczaja na YT, pt

"Zadanie na 1 lipca: zebrać kwiat lipowy i zrobić zupę z płatków liliowców i jukki"


Możesz robić zupę z jukki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 21:00, 06 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Wiolka, tam też trafiają

Bożenko, lubię juki, tylko nie lubię ich „czyścić”. Wiem, że powinno się wykręcać te zdrewniałe pędy po przekwitnięciu, ale (jak to ja ) tylko je wycinam i dzięki temu jeszcze muszę usuwać suche liście.

Zupa z juki? Tego jeszcze u mnie nie grali . No nie wiem… haha

Kasiu, u mnie też glina . Ale część jeżówek rośnie w miejscu, gdzie jest więcej piasku, może nie wszystkie stracę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 21:59, 06 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10166
Też będę podziwiać No malwy, bardzo ładne na alejkę z jukami też zwróciłam uwagę, no i ta różowa jeżówka śliczna napewno jak jeszcze raz sobie wrócę do oglądania to coś jeszcze wypatrzę aaa no i Wenus ja też czasami mam taki dzień na totalne lenistwo, ale poleniuchować też czasami trzeba, musi być czas tylko na robienie samych zajęć i podziwianie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 22:22, 06 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Agatorek napisał(a)

Jak ja lubię malwy
Te Twoje przestrzenie dają tyle możliwości do szaleństw ogrodowych, za to ogarnianie chwastów już by mnie przerażało
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ajka 23:15, 06 lip 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Agatorek napisał(a)


Co to za liliowce? Jaki piękny kolor i jakie gęste. Ja sadziłam nowe w zeszłym roku, ale przy twoich wyglądają marnie, chyba przyoszczędziłam na ilości. Teraz muszę czekać aż się rozrosną.

Jak u ciebie przepięknie ! Liliowce, juki, róże, wszystko pięknie wygląda. Nad różą Fairy też się zastanawiałam jakiś czas temu i może do niej wrócę. Nie byłam miłośniczką malw, ale faktycznie muszę przyznać, że wyglądają cudnie !
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:12, 07 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Basiu, totalnego lenistwa nie było, wsadziłam 4 doniczki z moich zapasów . Ale to tylko tyle. Oczywiście czasami nawet z domu nie wychodzę, jak mi się nie chce
Malwy, juki i jeżówki dziękują

Zuza, kwestia przyzwyczajenia odnosnie chwastów . Lub inaczej: pogodzenia się z tym, że na takim otwartym terenie i z nie koszoną systematycznie trawą, one zawsze będą .
Malwy, które rosną na zdjęciu (które cytujesz) po lewej stronie chodnika, wysiadły się tam same. Są większe od tych, od których się wysiały

Aniu, nie wiem, co to za liliowce, sadzone podczas budowy/ wykańczania domu, więc trochę już rosną w tym miejscu. To jedna kępa .
Róża fairy jest warta polecenia, długo kwitnie, nie przemarza, same zalety . Malwy niestety po przekwitnięciu już nie są takie ładne, ale jak kwitną, to na całego . Przypominają mi dzieciństwo i malwy w ogródku u mojej babci .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:20, 07 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Planować jest fajnie, zakupy robić jeszcze fajniej, sadzić - też spoko
Potem fajnie jest jeszcze podziwiać
Ale ogarnąć taki metraż - no ja bym chyba uciekła z krzykiem
Aga - szacun, że w ogóle idziesz w ogród
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:26, 07 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Hahaha, wiesz, mam czasami myśli, żeby to wszystko zaorać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 07:58, 07 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


I widoczki z balkonu




Często podziwiasz z balkonu?

Masz co
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies