Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

ElzbietaFranka 14:27, 11 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Judith napisał(a)
Moim zdaniem sposób na chwasty w kostce jest jeden - wypłukanie myjka cisnieniowa piasku, którym zostały zasypane (jeśli rosną w nich chwasty w dużej liczbie to znaczy, ze piasek był pełen nasion) i ponowne zasypanie czystym piaskiem kwarcowym.



Nie masz nigdy pewności, że następny piasek nie będzie z nasionami.

Jak mieszkasz między łąkami nasiona latają w każdą stronę. 2 lata temu eM wyczyscil karherem w tym roku znowu pełno zielonego.
Trzeba psikac octem.

Nawet mieszają piasek z cementem i to nic nie daje taka jest uroda kostki w fugi wlatują nasiona i kiełkują. Trzeba tylko pryskać tym co skutkuje.
Teraz brzoza pyli nasionami w połowie sierpnia będę miała flance brzoskowe. Ha ha może ktoś chce
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 21:50, 11 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Agnieszko, zgromadziłaś mnóstwo wszelakiego dobra
Rzeczka z Bonici bardzo udana
Dziwię się, że takie młode róże tak ładnie kwitną.

Podziwiam Twoją wyobraźnię, ogarnęłaś taki ogromny teren
Za rok, dwa, będziesz już tylko siedzieć i podziwiać
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Ewa777 09:29, 12 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Też jestem pełna podziwu, że tak ładnie kwitną u Ciebie róże w pierwszym roku. Masz też pięknie kwitnące jeżówki.
Ten busz przy bramie też ma swój urok. Aż chciałoby się postawić tam ławeczkę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 13:39, 12 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Widok z góry bardzo ładny.
widać,że ogród duży i duzo pracy wymaga.
Wyobrażam sobie,że trochę to kosztuje wysiłku.
Ale cóż sienie robi dla własnych roślin i ogrodu
Piękna na rzeczka z Bonikami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Roocika 16:59, 12 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Już hortensje kwitną ❤️

Hakonki niech pięknie rosną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 19:47, 12 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Danusiu, ja też się zdziwiłam Bonicą . Zaskoczyła baaardzo pozytywnie .
Oj tak, wszelkiego dobra u mnie mnóstwo . Szkoda, że tego nieproszonego także (chwastów ).

Ewa, być może Bonicom dobrze u mnie . Te róże sadziłam w wyjątkowo tłustym kompoście. Może to jest przyczyną .
Może kiedyś pomyślę o ławeczce, na razie przysiadam tylko na chwilę, żeby odpocząć przy pracy .

Aniu, dziękuję . Tak naprawdę to robię to wszystko dla siebie, wyjątkowo dobrze czuję się (mimo tego wysiłku, to odpoczywam w pewnym sensie) przy takiej pracy. Oczywiście są chwile, kiedy marzy mi się puste pole, gdzie trzeba tylko przejechać kosiarką…ale już coraz rzadziej

Asiu, dziękuję ❤️, na razie hortki tylko te wcześniejsze, ale widzę, że pozostałe bukietowe (vanillki, limki) też się nie ociągają
Hakonki dziękują również .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 13:33, 15 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Agnieszko chwilkę mnie u Ciebie nie było świetny ten busz przy bramie, bardzo mi się podoba. Buziaki!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Basieksp 20:06, 15 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10250
No mi też ten busz przy bramie się podoba ładnie się tam wszystko zagęściło no i jeżówki z czosnkami, bardzo ładny mają kolorek i uzupełniają się razem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:52, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Przy bramie masz już całkiem solidnie wyglądający ogród.
Któraś z dziewczyn eksperymentowała z narzędziem do wypalania chwastów w kostce. Poszło szybko i sprawnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 21:58, 17 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Daria, dziękuje bardzo , buziaki odsyłam :*

Basiu, za rok być może będę rozsadzać ten busz. Jestem bardzo zdziwiona np. miskantami, które są grubaśne i wielgaśne . A inne, w innym miejscu (i to może być przyczyna), jakoś nie powalają wielkością. No cóż, będę cierpliwie czekać aż urosną, chyba że wcześniej mi się skończy cierpliwość

Haniu, nie dla mnie niebezpieczne narzędzia .
Busz przy bramie bardzo dziękuje .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies