Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

sylwia_slomc... 20:18, 13 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
Tuja przy mostku to mogą być cyprysy golden wonder. Mostek super się wpasował
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monika83 20:21, 13 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Agatorek napisał(a)
„Tuje” przy mostku, nie mam pojęcia co to jest za odmiana


Coś mi się wydaje że to będą tuje szeroko stożkowe, porównaj może z tymi odmianami Europa Gold, Yellow Ribbon, Golden Brabant może to któraś z tych. A mostek bardzo ładny jest
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Urszulla 22:07, 13 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
Agatorek napisał(a)
Miluniu, jeszcze nie wiem, gdzie będzie stał ten pień. Na pewno na jakiejś rabacie, ale jeszcze nie wiem gdzie . Miejsce się znajdzie

Judith, mostek będzie nad rowem, zaznaczyłam to miejsce na czerwono, a na zielono miejsce, gdzie posadzę tuje).
Rów oczywiście będzie przedłużony w prawą stronę.



Zdjęcie już nieaktualne, ale ostatnie, które pokazuje widok z góry. Strzałka wskazuje miejsce, gdzie będzie mostek.



Anetko, dziękuje ❤️
Też się nie mogę doczekać przyszłego sezonu, na pewno posadzę jeszcze jakieś drzewa (mniejsze i większe).
A gadżety konkretne, bo i teren spory, małe trudno byłoby dostrzec .


Nie wiedziałam po ten rów teraz jasne, piękny plan i niespotykany mostek. Ogród świetny do spacerów, zaskakuje a co dopiero później....pieski nie niszczą rabat? A Brutus to jaka rasa? Mój owczarek środkowoazjatycki zakończył niedawno żywot.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Wiaan 22:36, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5257
Niesamowicie jest mostek to wisienka na torcie, ależ miałaś pomysł z rowem, mostkiem, altaną, wszystko złożyło się w całość, bardzo mi się podoba
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Magara 23:32, 13 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Warto było rów kopać Mostek był brakującym elementem prac kowalskich
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 01:20, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Martuś, dziękuje .

Asia, też myślę, że jest to dobre miejsce dla mostku. I faktycznie, lubię różnorodność w ogrodzie .

Madzia, w sumie to jakoś szybko mi poszło z tym ogrodem . Oczywiście jeszcze ze dwa lata mi się zejdzie, zanim stwierdzę, że wystarczy mi roślin .
O ścieżce do altanki myślałam, ale to już będę działać wiosną, bo muszę kilka roślin usunąć.

Mirka, dziękuje za miłe słowa

Basiu, również dziękuje , nie myślałam, że tak fajnie wyjdzie

Renata, masz rację z tą metaloplastyką, jako niespodzianką „za zakrętem” i wśród roślin. A koncepcja ogrodu powstała z czasem, nie od razu wiedziałam jak to ma wyglądać, z biegiem czasu jest coraz łatwiej

Aniu, mostek i psiaki dziękują

Alina, całkiem możliwe, że to ta odmiana. Jak będzie za bardzo rosnąć, to nożyce mam
Również pozdrawiam

Sylwia, to sosna torulosa , mogę Ci zrobić jutro zdjęcie całej
Edit: masz chyba rację z tym cyprysem, jest najbardziej podobny do tych moich „tuj” .

Monika, sprawdzę z ciekawości te odmiany, które wymieniłaś , mostek dziękuje za pochwały

Ula, dziękuje za miłe słowa .
Pieski jakoś dużo (teraz) nie niszczą. Wcześniej, jak były młodsze, podgryzały mi gałązki drzewek, czy zdarzało się, że nawet całe drzewko złamały (Zeus) lub wykopywały mi świeżo posadzone trawy (Venus), czy też kopały pod roślinami (Elza) . Teraz już wyrosły z ogrodnictwa . Jedynie Brutusa nigdy nie ciągnęło do roślin. To leonberger.
Przykro mi z powodu Twojego psiaka .

Anetko, dziękuje ❤️
Rów mi wyszedł przypadkiem, nie było go w planach . Po ostatniej zimie było bardzo dużo wody prawie na tej całej części za domem, woda stała w trawie i na rabatach (oczko było pełne i się z niego wylewało), więc wymyśliliśmy rów, w którym będzie się zbierał ewentualny nadmiar wody. A przecież samego rowu nie zostawię, więc doszły rabaty po obu stronach .
W sumie mogliśmy tam położyć jakieś rury odwadniające, ale pomysł z rowem i rabatami bardziej do mnie przemawiał .

Magara, dobrze, że nie musiałam sama tego rowu kopać .
Mam jeszcze kilka drobiazgów od kowala, jak np ważki, pokażę, jak będą gotowe
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 11:26, 14 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
Jeśli mam rację i to te cyprysy to odsuń je od mostku jeszcze o co najmniej metr.
Miałam jednego za domem cudny, ale jak elektrycy słupy przenieśli musieliśmy wyciąć bo centralnie nad nim prąd szedł drugiego mam na dużym ogrodzie za tujami czekam aż zacznie z zza nich wyglądać. To piękne ale dość szeroko rosnące cyprysy. Będzie w przyszłości( całkiem niedalekiej problem by przejść mostkiem, a jak odsuniesz to nie powinno go być, w razie czego gałązkę czy dwie od dołu podejmiesz i powinno być ok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 12:42, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Sylwia, niestety nie mam miejsca (tzn z jednaj strony mostku), żeby przesunąć te cyprysy. Najwyżej będę przycinać od strony mostku …

A tak wygląda cała sosna torulosa


Przy okazji zobaczyłam dziś kolejną roślinę, której coś się pomieszało
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 13:06, 14 lis 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42054
bardzo kwitnaco u ciebie jeszcze
sloneczka tylko brak do pelni szczescia
liliowiec...no szok
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 13:11, 14 lis 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42054
te tuje zolte to troche jk moje 4ever gold

a mostek jeszcze no fajnie....ostro dzialasz jak juz niektorzy spac ida
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies