Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 20:49, 19 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Może zastosuję ten patent

Dziś skończyłam wycinanie traw, bylin i hortensji. Zostały mi tylko róże, ale jeszcze poczekam trochę.
I jeszcze muszę dokończyć pielenie na rabacie, o której zapomniałam jesienią . W porównaniu z zeszłym sezonem jestem i tak do przodu o minimum 2 miesiące z pracami .
Szczególnie z pieleniem.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Magara 21:52, 19 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Martka napisał(a)


Ja podczas pielenia mam dwa koszyczki, jeden na kompost, drugi na odpady "toksyczne", w tym gwiazdnica, szczawik i pędy róż właśnie. Trochę uciążliwe, ale wolę na zimne dmuchać.

Martka, a nie myli Ci się jak wyrywasz co do którego koszyczka wrzucać???
Przy wiosennych porządkach sobie dzielę - jak będę wycinać to co na kompost to taczkę za sobą ciągnę. Potem lecę z drugą turą, w sumie też z taczką - tego co na kompost nie dam
Na dwa pojemniki bym nie dała rady - pomyliłoby mi się jak nic
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 21:59, 19 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Ja też wolę na dwie tury jak Magara, bo do taczki.
Fajnie Aga, że ci tak sprawnie idzie sprzątanie rabat. Ja dopiero wczoraj zaczęłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agatorek 23:11, 19 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Magara, no właśnie pewnie bym musiała później przebierać w taczce, czy innym wiaderku .

Gosia, wiesz, to pewnie tylko tak na początku sezonu, wystartowałam ostro, a później będę ostatnia na mecie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Martka 21:19, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magara napisał(a)

Martka, a nie myli Ci się jak wyrywasz co do którego koszyczka wrzucać???
Przy wiosennych porządkach sobie dzielę - jak będę wycinać to co na kompost to taczkę za sobą ciągnę. Potem lecę z drugą turą, w sumie też z taczką - tego co na kompost nie dam
Na dwa pojemniki bym nie dała rady - pomyliłoby mi się jak nic


Magaro, wycinanie to odrębna sytuacja. Tu najpierw wycinam i wywożę, potem dopiero biorę się za pielenie. Ale mówię o dwóch pojemniczkach podczas pielenia właśnie (hasło: zielony kolor). Jedne chwasty idą do kompostownika, a inne nie. Niestety załatwiłam sobie kompost gwiazdnicą, teraz mam jej pełno wszędzie tam, gdzie dawałam kompost. Dlatego nie chcę tego błędu powtórzyć.
Agatorek 23:34, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Właśnie przy wczorajszym wycinaniu miałam dość segregacji wycinek i chwastów, więc wczoraj była tylko wycinka, a dzis tylko chwasty.

Na razie krótka przerwa, pod wieczór padało dość mocno.
Może pod koniec tygodnia posadzę w końcu ciemierniki, które kupiłam z miesiąc temu. W weekend wyszły na zewnątrz w końcu.

I zastanawiam się, czy przycinać już róże, czy czekać. W przyszłym tygodniu mają być jeszcze przymrozki.
Forsycja nadal w pąkach .

Wyszły pierwsze krokusy, zdjęcia może jutro porobię
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
mrokasia 07:51, 21 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Martka napisał(a)


Ja podczas pielenia mam dwa koszyczki, jeden na kompost, drugi na odpady "toksyczne", w tym gwiazdnica, szczawik i pędy róż właśnie. Trochę uciążliwe, ale wolę na zimne dmuchać.


No właśnie ja się muszę tak zorganizować bo w efekcie wszystko ląduje do wora bio a szkoda.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 07:52, 21 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Magara napisał(a)


Przy wiosennych porządkach sobie dzielę - jak będę wycinać to co na kompost to taczkę za sobą ciągnę. Potem lecę z drugą turą, w sumie też z taczką - tego co na kompost nie dam
Na dwa pojemniki bym nie dała rady - pomyliłoby mi się jak nic


To też pomysł, chyba zacznę tak robić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 07:55, 21 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Aga, ładnie poleciałaś z robotą .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MartaCho 08:15, 21 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2334
Agatorek napisał(a)
Madzia, na razie kupiłam sobie dobry szpadelek do kantów . A jak już wszystko powycinam, łącznie z różami, to będę miała czas to porobić. Ale….nie mówię nie, pewnie za jakiś czas mogę się skusić


Ciekawa jestem, jak tam się spisuje Twój szpadel do kantów. Dasz proszę znać, gdzie dokładnie kupowałaś? Bo tam, gdzie ja chciałam, bo kupowałam też kilka innych sprzętów, to już ich nie ma, albo nie mogę znaleźć.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies