Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

April 20:32, 27 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10206
Agatorek napisał(a)


W razie takich cięższych prac, mam pomocnika . I siekierę


A wiesz że najłatwiej przeciąć piłką do drewna?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 21:17, 27 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
April napisał(a)


A wiesz że najłatwiej przeciąć piłką do drewna?


Dzięki, teraz już wiem

Dziś tylko się rozkręcałam (podcinałam gałązki, cięłam inne trawy i takie tam ogólne porządki), nie dzieliłam jeszcze . I nie wiem jeszcze, czy w ogóle będę dzielić, bo nagle mój M stwierdził, że jemu się w sumie podobają takie wielkie kępy. Także zobaczymy jeszcze .


Możecie mi napisać, kiedy najlepiej sadzić drzewka kopane z gruntu?

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 21:27, 27 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
Wiosna lub jesienią
Najlepszy okres kiedy jest duzo opadów i chlodno
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 21:42, 27 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Dzięki

Szkoda, że nie da się przewidzieć, kiedy będzie więcej opadów . Ale np. taki wrzesień/ początek października będzie ok? A na wiosnę to chyba mniej więcej do końca kwietnia, bo później już może być ciepło?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 22:22, 27 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Takie życie, w przyrodzie nie da się do końca niczego przewidzieć.
Ale wiosna nadchodzi, to pewne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 22:46, 27 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Czuć w powietrzu i słychać ptaki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 22:55, 27 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
My sadziliśmy różnie, na początku jesienią, później przerzuciliśmy się na wiosnę, zdążą się ukorzenić przed zimą, ale nie wiem czy tak jest lepiej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 23:50, 27 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Basieksp napisał(a)
My sadziliśmy różnie, na początku jesienią, później przerzuciliśmy się na wiosnę, zdążą się ukorzenić przed zimą, ale nie wiem czy tak jest lepiej


Czyli nie ma idealnej pory .
Oby tylko nie latem i podczas upałów.

Pytam, bo chodzi mi coś po głowie .
I wcale nie dotyczy to tego obszaru, którym miałam się zająć (wokół oczka), tylko obszaru po prawej stronie domu , patrząc od strony bramy. Mam tam posadzone w jednej linii: jakiś (chyba) jałowiec, wierzba (nie znam nazwy, moja mama się pozbywała ), 3 magnolie, wierzba i znowu jałowiec (albo jakiś żywotnik, bez znaczenia w sumie).
Te nasadzenia są równoległe do ściany domu i drogi do budynku gospodarczego.
I chciałam zrobić drugą linię między nimi a drogą (na mijankę z magnoliami), z wiśniami umbraculifera na pniu (4 sztuki).
Ale chyba to przełożę na jesień albo przyszły sezon .
Te wiśnie chyba nie mają jakichś rozległych korzeni? (nie chciałabym, żeby „podeszły” pod drogę).

Chyba muszę się jednak skupić na rabatach przyoczkowych .

Ps. Właśnie sobie przypomniałam, że te wierzby od mojej mamy, były kopane z gruntu (moja robota i mojego M , także miały dużą bryłę korzeniową) i tego samego dnia sadziliśmy je u nas. Przy świetle z przenośnego reflektorka. Znalazłam smsa do mojej mamy, było to 15 października (ale jesień była dość ciepła). Wierzby się przyjęły. Obie mają bazie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:07, 28 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Znalazłam też informacje w necie, że takie kopane z gruntu powinny być sadzone w stanie bezlistnym.
Te wierzby, o których piszę wyżej, miały liście, ale też mało czasu upłynęło między wykopaniem, a posadzeniem (kilka godzin, nie więcej niż 4)
No nic, będę się martwić później, może znajdę wiśnie w donicach.

Gorzej z wiązem camperdowni, który już kupiłam (jesienią) . Ale ma przyjechać transportem ze szkółki, więc może nie będą go wykopywać tydzień wcześniej .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rumianka 14:49, 28 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Agatorek napisał(a)
Dzięki

Szkoda, że nie da się przewidzieć, kiedy będzie więcej opadów . Ale np. taki wrzesień/ początek października będzie ok? A na wiosnę to chyba mniej więcej do końca kwietnia, bo później już może być ciepło?

Agnieszko, wszelkie przesadzanki lub sadzenie nowych roślin, robię w czasie gdy ziemia nie jest zmarznięta, a więc dotyczy to zarówno jesieni, jak i wczesnej wiosny...Zauważyłam, że te sadzone wiosną łatwiej przetrzymują najbliższą zimę...Ale często przesadzam różności, nawet i w letnie miesiące, bo za długo mi czekać do mojej koncepcji...podlewa się często i git... Odwagi...a będzie wszystko dobrze...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies