Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 11:41, 25 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
MiluniaB napisał(a)

Główkowatych mam dość. Piękne są, ale tak się u mnie podzieliły przez trzy lata, że wiaderkami ich cebulki wydawałam - no busz

Jak będziesz je sadziła to pamiętaj, żeby nie na przodzie rabaty tylko drugie piętro


Lubię busz , ale na przodzie ich nie będę sadzić .
Gdzie jeszcze do tego etapu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 12:05, 25 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Agatorek napisał(a)


My sobie sami rów wykopaliśmy wzdłuż działki, żeby woda nie zostawała i ładnie spływała. Wtedy gmina nie chciała tego robić, więc zrobiliśmy na swoim terenie, na swój koszt, ale za ogrodzeniem. W jednym miejscu rów nawet kiedyś był, ale nigdy nie koszony i zarośnięty, więc tylko go wyczyściliśmy, a dalej już kopaliśmy „nowy”.

Po jakimś czasie, jak zobaczyli, że u nas nie ma wody, a u nich jest problem na polach i łąkach oraz czasami na podwórkach, to wtedy gmina zaczęła wykopywać rowy w całej miejscowości. Chcieli się nawet połączyć z naszym rowem, ale nie chcieli się zobowiązać do partycypowania w kosztach czyszczenia również naszej części (bo ta cała woda spływałaby wtedy do nas i to my finalnie mielibyśmy najwiecej pracy), więc się nie zgodziliśmy.
Także mamy swój „prywatny” rów i czyścimy/kosimy go kiedy chcemy


O nas jednak sołtys dba w tym roku ma być robiona droga obok nas, kostka albo asfalt, cieszę się bo teraz dziury , a latem kurzy się
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:05, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Aga, trawy najlepiej przesadzać po cięciu, kiedy zauważysz, że zaczynają wypuszczać nowe źdźbła. Zwykle to przełom kwietnia i maja.Przy okazji wykopywania możesz je sobie podzielić ostrym szpadlem. Przyda się więcej sadzonek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:24, 25 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aga, trawy najlepiej przesadzać po cięciu, kiedy zauważysz, że zaczynają wypuszczać nowe źdźbła. Zwykle to przełom kwietnia i maja.Przy okazji wykopywania możesz je sobie podzielić ostrym szpadlem. Przyda się więcej sadzonek.


O super, wielkie dzięki za info . I na pewno będę (próbować ) dzielić, to spory egzemplarz.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 07:06, 26 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aga, trawy najlepiej przesadzać po cięciu, kiedy zauważysz, że zaczynają wypuszczać nowe źdźbła. Zwykle to przełom kwietnia i maja.Przy okazji wykopywania możesz je sobie podzielić ostrym szpadlem. Przyda się więcej sadzonek.

Ja skracam, tak z 5 dni po przesadzeniu ale niektóre od razu i bez problemu ruszają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:07, 26 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)


Pokażę, będę robić teraz dużo fotek .

Dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 09:36, 26 lut 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zazdroszcze polozenia ogrodu i saren za ogrodzeniem Eddie mialby codzienny trening Przykucne sobie i poogladam
____________________
Zapraszam na kawe
Agatorek 14:32, 26 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
maksimini 20:39, 26 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Agatorek napisał(a)


O super, wielkie dzięki za info . I na pewno będę (próbować ) dzielić, to spory egzemplarz.

Nie wiem czy sama dasz radę przedzielić szpadlem bryłę korzeniową. Możesz potrzebować pomocnej męskiej ręki, ale to nic trudnego, tylko siły trzeba
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Agatorek 22:21, 26 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
maksimini napisał(a)

Nie wiem czy sama dasz radę przedzielić szpadlem bryłę korzeniową. Możesz potrzebować pomocnej męskiej ręki, ale to nic trudnego, tylko siły trzeba


W razie takich cięższych prac, mam pomocnika . I siekierę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies