Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Martka 21:31, 30 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)


Wszystko szaleje. Ale! Ach ta ścieżka! Jak pięknie w tym roku otoczyła ją zieleń!
Aguś, jak masz zorganizowane podlewanie?
Patrzę na pogodę i mocno martwi perspektywa braku deszczu. Wczoraj kopałam i w niektórych miejscach sucho jak pieprz na głębokość szpadla.
Agatorek 21:37, 30 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gosia, te białe to azalie miniaturowe . A przy ścieżce turzyce Raureif, bardzo szybko startują, chyba najwcześniej. Szybko przyrastają i są przyjemne w dotyku , muszę ich dokupić, bardzo je lubię.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:40, 30 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka, podlewania zorganizowanego nie mam. EM coś tam mówi o liniach kroplujących, ale u mnie musiałyby być kilometry.
Na razie nie podlewałam rabat w tym sezonie (oczywiście oprócz roślin świeżo posadzonych), wczoraj podczas pielenia sprawdziłam i ziemia jest wilgotna, poza wierzchnią suchą warstwą. Ale jak nie będzie padać jeszcze przez tydzień, to będę musiała podlewać z węża.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 22:13, 30 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Śliczne te białe azalie też podlewam to co posadzone, cieniolubne i w donicach, deszczówki już dawno nie mam, u nas coraz bardziej sucho.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:29, 30 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, dopiero w tym roku te azalie zrobiły się warte pokazania, a 2 lata temu je kupowałam . Przyszły w takim stanie, że zastanawiałam się, czy je reklamować, czy posadzić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 22:55, 30 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Agatorek napisał(a)
Gosia, te białe to azalie miniaturowe . A przy ścieżce turzyce Raureif, bardzo szybko startują, chyba najwcześniej. Szybko przyrastają i są przyjemne w dotyku , muszę ich dokupić, bardzo je lubię.

Te turzyce szybko rosną i szybko się starzeją. Szkoda kupować, lepiej podzielić.
Nie wiem jak długo je masz. Ja się już do nich zniechęciłam, bo wciąż je odmładzać trzeba.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:05, 30 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Agatorek napisał(a)

Nieogarnianie jakoś powszechne ostatnio, mam tak samo

Co to na zdjęciu???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiaan 23:08, 30 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Mary napisał(a)

Te turzyce szybko rosną i szybko się starzeją. Szkoda kupować, lepiej podzielić.
Nie wiem jak długo je masz. Ja się już do nich zniechęciłam, bo wciąż je odmładzać trzeba.


Czytam o tej turzycy i się zmartwiłam. Miałam ja właśnie kupić do podsadzenia Świdośliw w podwyższonych rabatach. Czyli mówisz, że szybko robi się brzydka?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:10, 30 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Agnieszka ścieżka z rozplenicami wygląda niesamowicie
U mnie też jakoś niewiele czasu na ogród.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mary 23:25, 30 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wiaan napisał(a)


Czytam o tej turzycy i się zmartwiłam. Miałam ja właśnie kupić do podsadzenia Świdośliw w podwyższonych rabatach. Czyli mówisz, że szybko robi się brzydka?

Zobacz tutaj.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=158
Najpierw są dwa zdjęcia gatunku, a potem dwa odmiany Raureif.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies