Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Judith 12:53, 31 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Dla mnie idealna jest rozplenica Hameln
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 14:41, 31 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Judith napisał(a)
Dla mnie idealna jest rozplenica Hameln


Masz u siebie Hameln gold? Też jest piękna tylko żółta i ma takie delikatne listeczki cienkie, szybciej zakwita bo już w lipcu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kasya 17:25, 31 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Wiaan napisał(a)


Masz u siebie Hameln gold? Też jest piękna tylko żółta i ma takie delikatne listeczki cienkie, szybciej zakwita bo już w lipcu.

Ale jest chyba bardzie delikatna
2 mi wyleciały a trzecia… zobaczymy
Ale kolorek ma fajny
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 18:09, 31 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Wiaan napisał(a)


Masz u siebie Hameln gold? Też jest piękna tylko żółta i ma takie delikatne listeczki cienkie, szybciej zakwita bo już w lipcu.

Mam. U mnie rośnie bez szału. Jest mniejsza od zwykłej Hameln i mniej obfite kępy tworzy. Znacznie mniej obfite.
Wybrałam ją dla towarzystwa hortensjom Little Lime.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 18:51, 31 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Asia, spaceruję narazie tylko w drodze do roboty na rabatach . Chociaż w ostatni weekend była siostra eMa z mężem i owszem, udało się pospacerować dla przyjemności

Monika, u mnie ma niewiele cienia, widocznie ma bardziej mokrą glebę

Aniu, ja na razie na nią nie narzekam. „Dziury” w środku były krótko, teraz nie ma po nich śladu

Martka, mam podobne zdanie o turzycach zimozielonych. Ładnie wyglądają przez krótki czas.
Też myślę, póki co, że nie ma idealnej trawy.
HMm. Chyba że trzcinniki, szybko startują, nie kapryszą. A nie, przypomniało mi się, że łapią rdzę

Dzięki Sylwia . Ostatnio gonię resztkami sił. Nie wiem, jak u Was, ale u nas jest sucho i bardzo ciepło. A przy braku cienia w temperaturze powyżej 25 st nie da się wydajnie pracować. Snuję się po ogrodzie .
Idealne temperatury to do 20 st i lekki wiaterek .
Niestety pogoda to nie koncert życzeń

Anetko, dla mnie hakone będą idealne, jak się w końcu rozrosną

Judith, Rozplenica ma ten minus, że późno startuje . Ale jak już wystartuje, to można tylko podziwiać
U mnie niestety różne trawy („dzikusy”) lubią się wsiewać właśnie w rozplenice. Ciężko to usunąć.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 21:51, 31 maj 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Agatorek napisał(a)
Aniu, To dyptam jesionolistny.
Nie sieje się prawie wcale, przez kilka lat miałam ze dwie siewki .
Albo po prostu wypieliłam wcześniej.

Tylko jest podobno niebezpieczny - pod wpływem słońca wydziela substancje uczulające, które mogą także poparzyć. Przez kilka lat nie zdarzyło mi się nic takiego (a do zeszłego roku o tym nie wiedziałam)


Poczytałam o tej roslince i jednak nie zaryzykuje, szkoda bo śliczna. Czytałaś o samozapłonie?

U nas też gorąco jak latem, biegam po całym ogrodzie z wężem i konewką.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gruszka_na_w... 22:14, 31 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Piękne masz kolory irysków. Ten z nutkami brązów jest taki rzadko spotykany. Rarytasik!
Żylistki pięknie kwitną, zachwycająco wygląda szpaler kolumnowych drzew pojawiający się na dalszym planie.
W pierwszych latach, w młodym ogrodzie rzeczywiście trudno się wyrobić. Potem będzie trochę lżej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:39, 31 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Aniu, o samozapłonie akurat nie doczytałam . A bywało już upalnie (nie w tym roku), mam nadzieję, że ominie mnie ta dodatkowa atrakcja.
Edit: doczytałam. Samozapłon może nastąpić w bardzo upalne dni i możliwe jest wtedy poparzenie skóry. Tak naprawdę dotykam tą roślinę tylko późną jesienią lub na przełomie zimy i lata, żeby ściąć suche badyle.

Z podlewaniem całości czekam do przyszłego tygodnia. Mają być jakieś opady, podobno .

Haniu, mam akurat kilka tych brązowych, myślałam, że są dość popularne. To jeszcze z moich początków, kiedy niewiele było w ogrodzie .
Mam nadzieję, że będzie lżej… jak już zrobi mi się busz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 23:03, 31 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Wiaan napisał(a)


Masz u siebie Hameln gold? Też jest piękna tylko żółta i ma takie delikatne listeczki cienkie, szybciej zakwita bo już w lipcu.

Hameln Gold jest śliczna. Ale u mnie w lipcu nie zakwita, ani w sierpniu, ani we wrześniu. Zwykle nie zakwita wcale. Za mało słońca. Próbuję jeszcze w bardziej nasłonecznionym miejscu.
Hakonechloa to dla mojego ogrodu trawa prawie idealna. Czasem nachodzi mnie myśl, żeby posadzić dużo cisów i dużo hakone, a z resztą dać sobie spokój. Brakuje mi tylko jej miniaturowych odmian.
Turzyce pagórkowate, i gatunek i Reureif, są ładne. Jedna czy dwie sztuki to da się odmłodzić. Ale gdy miałam każdej ponad 10 sztuk to już mnie trochę przerastało. Nie mam czasu na tę zabawę. Zamiast Raureif wolę jednak zimozieloną Gold Fountain.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ElzbietaFranka 23:42, 31 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agatorek napisał(a)
3 nowe wiśnie Royal burgundy (po przeciwnej stronie domu rosną klony crimson sentry)






Agnieszko piękny ten rojnik. On ma duże te różyczki i pięknie kwitnie. Teraz warto kupować bo kwitną.

Widzę, że na 2 focie masz czerwona gaure ona przezimowała? Coś ja nie mam szczęścia do tych czerwonych marzną u mnie.
Szałwia niska też ładna. Jak patrzę wszystko ładnie u ciebie rośnie dobrze roślinki wyglądają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies