Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Mary 23:27, 30 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Teraz sobie przypomniałam, że Agnieszka już wie, jak u mnie ta turzyca wyglądała.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiaan 23:44, 30 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Mary napisał(a)

Zobacz tutaj.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=158
Najpierw są dwa zdjęcia gatunku, a potem dwa odmiany Raureif.


Już jej nie chcę po tym zdjęciu. Posadzę hakone najmniejszą odmianę, dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 23:55, 30 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Agatorek napisał(a)


1 fotka co to jest?
Wszystko piękne.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 00:16, 31 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Marysiu, w takim razie podzielę je w przyszłym roku , mam je 3 rok. Na razie są ładne. Wczesną wiosną miały łysy środek, ale teraz już nie mają tych „dziur”.

Magarciu, to dyptam jesionolistny. Mam tylko jedną sztukę, niestety, może jeszcze kiedyś gdzieś na niego trafię (mimo tego, że uczula i potrafi poparzyć - mi się jeszcze nic nie przytrafiło)

Anetko, to nie rozplenice, tylko właśnie te turzyce Raureif przy ścieżce .

Dzięki Lidka , na pierwszym zdjęciu dyptam jesionolistny. Bardzo ładny, tylko ( podobno) przy dużym słońcu/ciepłe uczula i może poparzyć. Mi się jeszcze nic przy nim nie przytrafiło, a mam go z 5-6 lat.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 07:57, 31 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agnieszka ja nie mogę wyjść z podziwu jak to wszystko pięknie zaaranżowałaś i ścieżki zachęcają do spacerów

Spacerujesz?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Monika83 08:21, 31 maj 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Agatorek napisał(a)
Śliczna jest ta azalia o pełnych kwiatach ❤️ Też ją mam ale ta moja nie dawała rady rosnąć na stanowisku bardziej słonecznym, poszła do pół cienia.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anuska2507 10:01, 31 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Wiaan napisał(a)


Czytam o tej turzycy i się zmartwiłam. Miałam ja właśnie kupić do podsadzenia Świdośliw w podwyższonych rabatach. Czyli mówisz, że szybko robi się brzydka?

Też się trochę zmartwiłam, bo kupiłam ją rok temu pod wpływem rekomendacji z forum
Ale mówi się "trudno", najwyżej ją wymienię na coś innego.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Martka 10:33, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, nie ma traw idealnych. Te szybko rosnące wymagają dzielenia (sesleria itp.), ale które nie wymagają? U mnie zimozielone carexy, które niestety po trzecim sezonie przestają zdobić i zastanawiam się nad ich wyrzuceniem. Mam tylko jedną Raureif i chwalę sobie za to, że dość szybko odbiła po ścięciu.
sylwia_slomc... 10:52, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Rośnie wszystko jak na drożdżach przy tym areale super sobie radzisz z pielęgnacją
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiaan 11:02, 31 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Martka napisał(a)
Dziewczyny, nie ma traw idealnych. Te szybko rosnące wymagają dzielenia (sesleria itp.), ale które nie wymagają? U mnie zimozielone carexy, które niestety po trzecim sezonie przestają zdobić i zastanawiam się nad ich wyrzuceniem. Mam tylko jedną Raureif i chwalę sobie za to, że dość szybko odbiła po ścięciu.


Dla mnie hakonechloa są idealne bo je kocham, po prostu Do jednej donicy do podsadzenia dam na próbę Raureif, wiesz jak to jest, trzeba się przekonać na własnej skórze
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies