Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

April 10:13, 07 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Agatorek napisał(a)
Jola, judaszek nn to mój ulubieniec .
Nie wiem, jak roślinom, ale mi już wystarczy słońca . Dziś u nas było ponad 28 st w cieniu .



28 w cieniu to już przesada, pomyśleć że kiedyś uwielbiałam taką pogodę. Zanim wróciłam z pracy to już było ciut chłodniej, no i u mnie półcień. Sadziłam podzielone polemonium. Ścięłam do zera, ciekawe jak szybko odbije.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 11:00, 07 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Marta, deszcz byłby zbawieniem, niestety trochę jeszcze sobie na niego poczekam. Masakra z tą pogodą.
Futrzaki podrapane, roślinki dziękują za miłe słowa

Kasiu, podrożało niestety. To widać od jakiegoś czasu już. Pandemia, inflacja niestety też nie pomogły.

Basiu, też mam wrażenie, że szkodniki mają ulubione rośliny. Judaszowców już nie tykają, ale zasmakowały w trzcinnikach. Podskubują, wyrywają źdźbła
Twój guzikowiec ma ciężkie życie

Jola, dziś jest jeszcze cieplej. W cieniu/półcieniu da się wytrzymać, na słońcu już nie. Na razie mam przymusową przerwę od działań w ogrodzie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
JoannA 11:36, 07 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
U mnie koteczek podskubuje trawy bo widzę że nieraz mu z pyszczka kawałek wystaje)
Susza i żar z nieba od kilku dni. Biedna ja (alergia na słońce) i biedne moje roślinki. Trawnik wysycha na wiór mimo podlewania.
Mam nadzieję że dzisiaj coś popada bo będzie niefajnie.
Pozdrawiam
Fajne te Twoje judaszowiece.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 12:20, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
JoannA napisał(a)
U mnie koteczek podskubuje trawy bo widzę że nieraz mu z pyszczka kawałek wystaje)
Susza i żar z nieba od kilku dni. Biedna ja (alergia na słońce) i biedne moje roślinki. Trawnik wysycha na wiór mimo podlewania.
Mam nadzieję że dzisiaj coś popada bo będzie niefajnie.
Pozdrawiam
Fajne te Twoje judaszowiece.

Zaintrygowałaś mnie tą alergia na słońce napisz na pv jakie miałaś objawy bo ja się zastanawiam czy mój Emuś nie ma.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 12:21, 07 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Joanna, u mnie trawa też już wyschła na wiór. A to dopiero początek czerwca. Wg prognoz na razie się nie zanosi na deszcz, niestety

Pozdrawiam również

Mimo takich upałów, dla róż to chyba odpowiednie warunki, za chwilę będzie co podziwiać.


Gartenprinzerin Marie-Jose
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 12:24, 07 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zaintrygowałaś mnie tą alergia na słońce napisz na pv jakie miałaś objawy bo ja się zastanawiam czy mój Emuś nie ma.


Sylwia, raz dostałam uczulenia na słońce, jak byłam na wakacjach i przesadziłam z opalaniem . Miałam po prostu wysypkę na rękach.
Była to jednorazowa sytuacja, podejrzewam, że po kosmetykach.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi - pod tym linkiem
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 13:31, 07 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też mam alergię na słońce. Na szczęście tylko na pierwszą ekspozycję. Znaczy się każdy skrawek ciała nie mający wcześniej ekspozycji na słońce reaguje wysypką. Najgorzej twarz. U mnie to jest swędząca wysypka i ból brzucha.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
April 14:20, 07 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Ja też jak przesadzę ze słońcem mam swędzącą wysypkę przypominającą różyczkę. Na szczęście szybko przechodzi. Z wiekiem przyplątują się dziwne dolegliwości Wcześniej tego nie miałam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
JoannA 14:25, 07 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zaintrygowałaś mnie tą alergia na słońce napisz na pv jakie miałaś objawy bo ja się zastanawiam czy mój Emuś nie ma.

Agnieszka już podesłała link
U mnie alergia objawia się swędząca wysypka (grudkowatosc) i czerwonymi plamami na odkrytych częściach ciała, najbardziej na dekolcie. W tych roku dodatkowo jeszcze lekka opuchlizna doszła. Spać w nocy się nie dało, allertec i maść entil złagodziły objawy ale muszę unikać słońca.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Judith 18:40, 07 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agnieszka, gdy wrzucasz zdjęcie z futrem, to już na niczym innym nie mogę suę skupić .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies