Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Rumianka 22:36, 16 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
No proszę, jaka kształtna rabata wyłoniła się z trawnika...bardzo mi się podoba, a jak przyjdą rośliny, to będzie super...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 23:21, 16 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Darcia, a czy pod wierzbą lub blisko niej masz jakieś nasadzenia?

W piątek lub w weekend zmierzę tą rabatę przy bramie i te przed domem, na których teraz są juki (będę je raczej przesadzać) i zrobię jakiś wstępny plan nasadzeń.

Przed domem chciałam jakieś niższe trawy, może seslerię jesienną, marikena na pniu, bordowe berberysy, bordowe rozchodniki i jeden krzaczek hortensji Wim’s Red.

A przy bramie jakiegoś derenia kwitnącego na biało/kremowo, hortensje Magical Moonlight, wyższe trawy np. Miskanta Morning Light, białe liatry i coś jeszcze. Mam gdzieś zapisane .
I to, co tam już rośnie, czyli wierzby, tuja (z gatunku niskich, może nadam jej bardziej regularny kształt), krzaczek trzmieliny i kalina.

To tylko wstępne przymiarki .
Myślę jeszcze, żeby dać i tu i tu jakieś kulki lub stożki zimozielone.

Milunia dziękuję

Elisa dziękuję , będę pokazywać postępy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anpi 01:21, 17 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Sprytnie Ci poszło z tym zrywaniem darni. Ładna rabatka się zapowiada
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Maly_Bialy_D... 07:31, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Wpadłam z rewizytą, zaciekawiła mnie nazwa Twego wątku i faktycznie, zegar jest cudny no i zazdroszczę tak dużej powierzchni ogrodu, tyłu możliwości widzę, że już ostro wzięłaś się w tym roku do pracy. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądać otoczenie oczka. Jest to moje marzenie na przyszłość, jednak u mnie w skali mikro, hehe
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
sylwia_slomc... 09:52, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ale się narobiłaś, warto było efekt świetny
Masz tam w tej rabacie dwie wierzby? Podpowiem, że nawet jeśli teraz stanowisko mmokre to docelowo wybieraj rośliny na suche stanowiska , wierzby bardzo szybko rosną i wypijają masę wody, wiem bo mam pod stodołą, a obok rabatę, kiedyś miałam tam wilgotno bo rynna tam blisko z dachu wylewa, ale już kilka lat jest sucho bardzo w sezonie bo wierzba wypija wszystko. Na razie dałam tam bodziszki i firletki, w ubiegłym roku dorzuciłam szałwie. trudne stanowisko bo docelowo suchy cień będzie, trzeba dobrze wymyślić by sto razy nie przerabiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 10:15, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
anpi napisał(a)
Sprytnie Ci poszło z tym zrywaniem darni. Ładna rabatka się zapowiada


Dziękuje za miłe słowa Aniu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 10:16, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Wpadłam z rewizytą, zaciekawiła mnie nazwa Twego wątku i faktycznie, zegar jest cudny no i zazdroszczę tak dużej powierzchni ogrodu, tyłu możliwości widzę, że już ostro wzięłaś się w tym roku do pracy. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądać otoczenie oczka. Jest to moje marzenie na przyszłość, jednak u mnie w skali mikro, hehe


Tak jakoś brakowało mi ruchu po zimie, więc wystartowałam .
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 10:21, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale się narobiłaś, warto było efekt świetny
Masz tam w tej rabacie dwie wierzby? Podpowiem, że nawet jeśli teraz stanowisko mmokre to docelowo wybieraj rośliny na suche stanowiska , wierzby bardzo szybko rosną i wypijają masę wody, wiem bo mam pod stodołą, a obok rabatę, kiedyś miałam tam wilgotno bo rynna tam blisko z dachu wylewa, ale już kilka lat jest sucho bardzo w sezonie bo wierzba wypija wszystko. Na razie dałam tam bodziszki i firletki, w ubiegłym roku dorzuciłam szałwie. trudne stanowisko bo docelowo suchy cień będzie, trzeba dobrze wymyślić by sto razy nie przerabiać


Dzięki Sylwia

Mam tam trzy wierzby . Ale mam zamiar je bardzo przycinać, widziałam u Darii ze Słonecznego ogrodu, że to potwór . Później poszukam Twojego egzemplarza .

No i zastanowię się nad doborem roślin, dzięki za wskazówki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 10:53, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Agatorek napisał(a)
Kasiu, niestety dziś już były pierwsze oznaki zapoznawania się z rabatą . Brutus się położył, ale nic nie skopał .

Ale za to ja dziś skorzystałam z ładnej pogody i skończyłam zrywać darń , trochę zaokrągliłam też „końce” rabaty, tak lepiej (wg mnie ) wygląda





Wygląda to naprawdę super.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 12:26, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dziękuję Aniu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies