Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Rumianka 23:11, 17 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Ze swoją "mansdżurką" rozstałam się kilka lat temu...rosła jak szalona, cięcie co chwilę, bo wyglądała okropnie...w końcu zapadła decyzja o przesadzeniu w inne miejsce...Emuś zasadził się do podkopywania korzeni, a tu zonk... Korzeń był monstrualnych rozmiarów i nie było szans na wykopanie...męczył się, męczył i wkurzał się okrutnie do takiego momentu, że wziął siekierę i wykonał wyrok na niej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 23:51, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Być może i te spotka taki los. Nie będę się przy nich upierać, jeśli nie będą się poddawać cięciu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gardenarium 07:13, 18 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet się nie zastanawiaj, taka wierzba (w zasadzie każda wierzba) to krótkowieczne drzewo i warto się rozstać już teraz, zastępując ją cenniejszym drzewem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:17, 18 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem powinnaś złagodzić wklęśnięcie skarpy (przy nowej rabacie) i na to mogła pójść odwrócona darń
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 09:40, 18 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Na te miejsca, których nie przewidziałaś do nakrycia kartonami możesz dać na czas do momentu, aż do nich dotrzesz, czarna folię, ona zdusi chwasty i trawę przynajmniej częściowo, do tego jeśli jakieś pędraki są w ziemi to wyjdą na wierzch. Potem będzie łatwiej ściągać wierzch.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 14:44, 18 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Danusiu zaczęłam już rozmowę o tych wierzbach, ale na razie niestety nie ma szans na to, żeby je wykopać. Może kiedyś wstawię zdjęcie choinki, którą „ratuje” mój eM i zrozumiecie (choinka za długo była w doniczce, najpierw w domu, a później na tarasie). Drapak w większości suchy, ledwo co widać zielone igły, ale ten się uparł .
Popróbuję jeszcze .

Darń została już rozdysponowana . Umacniam i powiększam skarpę za budynkiem gospodarczym .

Sylwia do ręcznego zrywania darni zostały mi małe kawałki, więc dam radę. Chyba . Ale na pewno skorzystam z tego patentu zanim będę czyścić wokół tuj posadzonych wzdłuż ogrodzenia .

Teren przy oczku będę robić traktorkiem z glebogryzarką, jak w końcu przyjedzie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 14:53, 18 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aga, spokojnie, u mnie tak eM bronił świerków Conica na frontowej. Nie dawał tknąć, bo przecież takie duże . Potem jednak poddał się i pozwolił wykopać, ale tylko dlatego, że zgodziłam się je przesadzić do innego ogrodu (w którym zresztą uschły).
Może by te Wasze wierzby też gdzieś wyeksmitować? Może nie przeżyją tego zabiegu Może tam gdzie kompostownik???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Piotr_ 15:36, 18 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj ale u cb się dzieje podziwiam i lecę jeszcze pospacerować u cb
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
sylwia_slomc... 18:15, 18 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Taka ratowana choinka potrafi zaskoczyć, my mieliśmy takiego świerka co całkiem igły zrzucił do zera nie zdążyłam wyciąć, potem zapomniałam, a jak po kwartale poszłam z piłką to się okazało, że zielony od nowa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 18:51, 18 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Kasiu, ja właśnie z nim rozmawiałam o przesadzeniu, a nie wykopaniu i wyrzuceniu . Tamto miejsce przy kompostowniku za budynkiem gospodarczym jest dla nich wg mnie idealne . „Potruję” mu kilka dni, może zmięknie .
Poza tymi trzema sztukami obok bramy, mam jeszcze trzy inne, rosną przy ogrodzeniu, tam ich prawie nie zauważam.

Cześć Piotr rozglądaj się do woli, zapraszam .

Hmm Sylwia No to zobaczymy co będzie z ta choinką. Tylko chyba ją zostawię bez ścinania suchych gałązek, to zawsze zdążę zrobić .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies