Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

antracyt 15:56, 17 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Podłączę się do pochwał. Zgrabny kształt w trawie wydłubałaś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 16:32, 17 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Och.., ileż js się nazdejmowalam darni..., i jeszcze przesadzałam w inne miejsce
Z przyjemnoscia podglądam i cieszę się ze juz nie muszę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 19:58, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Dzięki Zuza

Kasiu, zazdroszczę Ci, że już nie musisz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 20:00, 17 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
He, he, ja już darni też nie zdejmuję. Ale przesadzanki to i owszem, uskuteczniam i będę uskuteczniać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anabuko1 20:09, 17 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Bardzo fajny, ładny kształt tej rabatki powstaje.
a czym ją osadzisz ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 20:56, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
No to Tobie Kasiu też zazdroszczę .
Przede mną „rok zdzierania darni” . Gdybym wiedziała rok temu, co wymyślę w tym roku, to bym położyła kartony na zimę, zwłaszcza, że było dużo śniegu .

Aniu, na razie mam tylko wstępne plany . Na poprzedniej stronie pisałam, przekopiuję tu.

Przed domem (bo tam też zrywałam darń) chciałam jakieś niższe trawy, może seslerię jesienną, marikena na pniu, bordowe berberysy, bordowe rozchodniki i jeden krzaczek hortensji Wim’s Red.

A przy bramie (na tej większej rabacie) jakiegoś derenia kwitnącego na biało/kremowo, hortensje Magical Moonlight, wyższe trawy np. Miskanta Morning Light, białe liatry i coś jeszcze. Mam gdzieś zapisane. Chyba jakąś rutewkę.

I to, co tam już rośnie, czyli wierzby, tuja (z gatunku niskich, może nadam jej bardziej regularny kształt), krzaczek trzmieliny i kalina.

Myślę jeszcze, żeby dać i tu i tu jakieś kulki lub stożki zimozielone.

W weekend pomierzę rabatki i zobaczymy, co mi się tam zmieści
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 21:21, 17 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8741
Wracając do wierzb, to mandżurskie mam 3 sztuki, ale rosną nad stawem i nie są niczym podsadzane, jest tam trawa. Jedna jest ogromna (jak u Darci),była już cięta o połowę, i dwie mniejsze. Rosną i jedyny problem, że bardzo rosną, ale może u mnie dlatego, że dużo wody?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
SlonecznyOgrod 22:04, 17 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agatorek napisał(a)
Darcia, a czy pod wierzbą lub blisko niej masz jakieś nasadzenia?

W piątek lub w weekend zmierzę tą rabatę przy bramie i te przed domem, na których teraz są juki (będę je raczej przesadzać) i zrobię jakiś wstępny plan nasadzeń.

Przed domem chciałam jakieś niższe trawy, może seslerię jesienną, marikena na pniu, bordowe berberysy, bordowe rozchodniki i jeden krzaczek hortensji Wim’s Red.

A przy bramie jakiegoś derenia kwitnącego na biało/kremowo, hortensje Magical Moonlight, wyższe trawy np. Miskanta Morning Light, białe liatry i coś jeszcze. Mam gdzieś zapisane .
I to, co tam już rośnie, czyli wierzby, tuja (z gatunku niskich, może nadam jej bardziej regularny kształt), krzaczek trzmieliny i kalina.

To tylko wstępne przymiarki .
Myślę jeszcze, żeby dać i tu i tu jakieś kulki lub stożki zimozielone.

Mam duzą kule bukszpanowe i krzew kaliny, no i żywopłot. Aaaa i jeszcze róże
A będzie tego jeszcze więcej...
Teraz właśnie tam koło wierzby mandżurskiej robię nową rabatę i jeszcze z drugiej strony będę podsadzała hostami.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 22:56, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Alija napisał(a)
Wracając do wierzb, to mandżurskie mam 3 sztuki, ale rosną nad stawem i nie są niczym podsadzane, jest tam trawa. Jedna jest ogromna (jak u Darci),była już cięta o połowę, i dwie mniejsze. Rosną i jedyny problem, że bardzo rosną, ale może u mnie dlatego, że dużo wody?


Może .
Nie mogę dopuścić do tego, żeby urosły olbrzymie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:58, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
SlonecznyOgrod napisał(a)

Mam duzą kule bukszpanowe i krzew kaliny, no i żywopłot. Aaaa i jeszcze róże
A będzie tego jeszcze więcej...
Teraz właśnie tam koło wierzby mandżurskiej robię nową rabatę i jeszcze z drugiej strony będę podsadzała hostami.


O, super
Czyli w pobliżu wierzby można coś sadzić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies